Lietuvos kariuomenei perduota 15 specialiosios paskirties AROCS sunkvežimių, dar 10 bus perduota metų pabaigoje

Toliau modernizuojant ir atnaujinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus Lietuvos kariuomenei perduoti  15  Vokietijos gamintojo „Daimler AG“   specialiosios paskirties  AROCS sunkvežimių  platformoms ir konteineriams vežti su komplektuojamomis dalimis.  

„Karinės technikos įsigijimas ir atnaujinamas atgrasymo tikslais yra neatsiejama valstybės saugumo dalis“,  – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.  

Jis atkreipia dėmesį, kad krašto apsaugos sistemos  pirkimuose  karinei technikai  įsigyti  dalyvauja ne tik užsienio  gamintojai, bet ir Lietuvos  įmonės, taip sudarant sąlygas plėtotis Lietuvos verslui ir išsaugoti šalyje užsienio investuotojų lėšas.  Sunkvežimių AROCS  antrojo gamybos etapo darbai buvo vykdomi Lietuvoje, o juos atliko UAB „KMT“.

Dar 10  vienetų šių  specialiosios paskirties sunkvežimių planuojama pristatyti Lietuvos kariuomenei  šių metų pabaigoje taip anksčiau laiko, įvykdant ketveriems metams prisiimtus įsipareigojimus. Sutartį dėl šio tipo 25 sunkvežimių įsigijimo Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos ir Vokietijos gamintojas  „Daimler AG“  įgaliotasis atstovas Lietuvoje  UAB „Veho Lietuva“ pasirašė praėjusių metų  sausį.  

Sunkvežimiuose AROCS 4142 AK 8×8/4 yra sumontuota „H“ formos konteinerių hidraulinės krovos sistema, pagamintos dvi krovinių pakrovimo-transportavimo platformos, pritaikytos amunicijos transportavimui su uždedamu/nuimamu tentu. Juose taip pat sumontuota ir viena krovinių pakrovimo-transportavimo platforma. Ja galima transportuoti ratines ir vikšrines transporto priemones:  HMMWV, MB UNIMOG, Land Rover,  M113, kt.

Specialiosios paskirties sunkvežimiai  yra naudojami karinėms logistinėms operacijoms, taip pat pasirengti karinėms operacijoms ir kitoms gynybos funkcijoms atlikti.  Šie sunkvežimiai  gali važiuoti tiek viešaisiais keliais, tiek ir bekele. Gali  pervežti ne mažesnį kaip 16 tonų krovinį, savaeigės PzH 2000 haubicos amuniciją, konteinerius, transporto priemones, įrangą, kitas karines atsargas.

Pastaraisiais metai atnaujinant  Lietuvos kariuomenės autoparką,  iš Vokietijos  gamintojo „Daimler AG“  įsigyti vilkikai ZETROS 3643  su priekabomis bei taktinės paskirties penkių tonų keliamosios galios sunkvežimiai UNIMOG U5000.    

Vykdant krašto apsaugos sistemos įsigijimus apie 70 proc. gynybos biudžeto lieka Lietuvoje įsigyjant prekes ir paslaugas iš Lietuvos gamintojų bei sumokant mokesčius. Iš užsienio gamintojų dažniausiai įsigyjama ginkluotė ir karinė technika.

Nuotr. aut. št. srž. Vilma Lisauskaitė/ Lietuvos kariuomenė:  Vasario 18 d. Kaune surengta sunkvežimių perdavimo Lietuvos kariuomenei ceremonija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close