Darbas su individualios veiklos pažyma: niuansai, galimybės ir subsidijos

Nuosavos veiklos pradžia gali atrodyti labai gąsdinantis dalykas, tačiau dažniausiai baimės yra visiškai nepagrįstos, kadangi šiuo metu internete galima rasti labai daug naudingos informacijos, kuri padeda tvariai žingsnis po žingsnio žengti savo svajonių profesijos link. Nuo buhalterinių programų, kurios skirtos darbą su individualios veiklos pažyma padaryti paprastesniu, iki kursų, kurie organizuojami online, tad suteikia galimybę mokytis tada ir taip, kaip kiekvienam labiausiai tinka.

Mokesčiai – mažesni nei pagal darbo sutartį

Individualios veiklos galimybės yra labai plačios ir ne vienas niuansas gali paskatinti mesti samdomą darbą bei pareiti prie savarankiškos veiklos. Tiesa, kai kuriuos gąsdina mokesčiai, kuriuos reikia mokėti pačiam. Įpratus, kad juos moka darbdavys – dažniausiai nesusimąstome apie tai, kiek nuskaičiuojama nuo mūsų algos. Lyginant su mokesčiais, kuriuos moka asmuo užsiimantis IV (aut. pats. individuali veikla) – galima pastebėti ženklius skirtumus, tad taupantys ir norintys kuo mažesnę dalį atiduoti valstybei – turėtų dirbti naudojant šią veiklos formą.

Dirbi galima beveik bet kokioje srityje

Renkantis savarankiškos veiklos formą daugelis lygina verslo liudijimus su pažyma ir vertindami tik mokestinius niuansus žiūri, kuris variantas jiems labiausiai tinka. Tai nėra visiškai tikslu. Pirmiausia reikia pradėti nuo to, kad toli gražu ne visos veiklos gali būti forminamos pagal verslo liudijimą. Tuo tarpu dirbti su individualia veikla galima praktiškai bet ką: nuo tekstų kūrimo iki programavimo, pardavimų, galiausiai, kriptovaliutų.

Kaip teigia jau 7-erius metus su IV pažyma dirbanti Rūta: „Rinkausi individualios veiklos pažymą, pirmiausia, dėl mažesnių mokesčių. Tačiau vėliau sužinojau, kad mano veikla net negali būti teisinama su verslo liudijimu. Tokiu atveju mano galimybės tarsi susiaurėjo, bet tam tikra prasme – buvo ir visiškai neribojamos“.

Buhalterija – gąsdina?

Grįžtant prie mokestinių niuansų – dažniausiai dirbantys savarankiškai bijo ir buhalterijos tvarkymo aspektų, kurie su matematika menką santykį turintiems asmenims – atrodo labai painūs. Ne veltui vis daugiau dėmesio sulaukia tokios virtualios programos kaip kad saskaita123.lt. Jos ne tai taupo laiką, tačiau ir padeda kur kas paprasčiau išrašyti sąskaitas, fiksuoti išlaidas, matyti pelną ir pagal tai priimti konkrečius sprendimus verslo puoselėjimui. „Naudoju saskaita123.lt jau ne vienerius metus. Pasirinkau šią platformą dėl to, kad sąskaitų rašymas man buvo vienas nemaloniausių darbų. Atrodo, gauni „algą“, reikia džiaugtis, tačiau mane tai vargino, nes darbas visiškai nesusijęs su skaičiavimais. O mokėti papildomai buhalteriui – man per brangu“,- patirtimi dalijasi Rūta.

Svarbiausia – išdrįsti

Visi, kurie kada nors svajojo apie veiklą sau – turi pagaliau išbandyti savo jėgas. Karantinas yra puikus laikas, kadangi po darbo daugelis turi laisvas valandas, kurias gali skirti ne tik informacijos ieškojimui, tačiau ir savęs tobulinimui. Tikėtina, kad tai bus pirmas ir svarbus žingsnis naujo gyvenimo link, kuris leis kurti kažką savo ir nešti naudą visuomenei.

Nepamirškite, kad karantino metu valstybė teikia 257 eurų paramą tiems, kurie dėl pandemijos negali vykdyti savo veiklos. Dėl paramos reikia kreiptis į Užimtumo Tarnybą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close