Kalėdų stebuklas – vienas donoras išgelbėjo gyvybes 4 žmonėms

Gruodžio 28 d. Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje buvo registruotas organų donoras. Jo ir jo artimųjų, sutikusių paaukoti tinkamus organus. dėka, net keturiems šventinio stebuklo belaukiantiems recipientams sužibo laimės spindulys.

Po galimo donoro registracijos, medikai atliko visus reikiamus tyrimus, kad galėtų nustatyti, kokie organai būtų tinkami transplantuoti jų laukiantiems recipientams. Buvo nustatyta, kad širdis, inkstai ir ragenos dar tą pačią dieną pasieks transplantacijos laukiančiųjų sąraše esančius žmones. Kartu tai buvo ir 10 širdis, šiais metais suteikusi antrą gyvenimą recipientui.

„Neapsakomai džiugu, kad žmonės ir jų artimieji vis dažniau nusprendžia suteikti viltį gyventi kitiems asmenims. Suprantame, jog priimti tokį sprendimą labai greitai yra be galo sunku, tačiau po jo, šiuo atveju, galimybė kurti pilnavertį gyvenimą atsirado net keturiems žmonėms. Tai tikrai yra Kalėdų stebuklas, suteikęs laimę ne vienai šeimai“, – teigia Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius Artūras Bagotyrius.

Visų organų transplantacijos vakar buvo atliktos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

Organų donorystė yra ypatingai kilnus ir išskirtinis procesas, kai net po žmogaus mirties, viltis gyventi suteikiama iki septynių recipientų. Po transplantacijos žmonės gali grįžti į įprastą visuomeninį gyvenimą, patys viską daryti, nors dar prieš mėnesį galimai sunkiai galėjo funkcionuoti. Ypatingai didelius pokyčius pastebi visi – nuo artimųjų iki pačių medikų, kurie ir po transplantacijos procedūros tęsia paciento priežiūrą.

Prisidėti prie šio proceso gali kiekvienas pilnametystės sulaukęs Lietuvos pilietis, pasirašęs sutikimą gauti Donoro kortelę. Jį galima pasirašyti internetu: https://ntb.lt, gydymo įstaigose, „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close