Darbo rezultatai įvertinti gerai

Birželio 13 dieną  viešbutyje „Karališkoji rezidencija“ vyko jaunimo politikos kokybės savivaldybėje vertinimo ataskaitos pristatymas. Pristatyme dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Noreika, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Mindaugas Kuliavas, Savivaldybės tarybos nariai, administracijos darbuotojai, jaunimo ir su jaunimu dirbančių NVO atstovai bei kiti suinteresuoti asmenys.

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendindamas projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis, atliko jaunimo politikos kokybės vertinimus 53 šalies savivaldybėse,  tarp jų ir Birštone.

Renginio pradžioje buvo pristatomos nacionalinės ir regioninės jaunimo politikos gairės, vyko diskusijos aktualiais jaunimo politikos klausimais. Antroje renginio dalyje VšĮ „Viešosios politikos ir vadybos instituto“ lektorius Marius Ablačinskas pristatė jaunimo politikos kokybės Birštono savivaldybėje vertinimo rezultatus.
Pristatytoje apžvalgoje buvo įvardintas tyrimo kontekstas ir uždaviniai. Pagal surinkus duomenis apie jaunimo politikos padėtį savivaldybėje, joje įgyvendinamas programas ir jaunimui skirtas priemones, išskyrė Birštono savivaldybės jaunimo politikos privalumus ir trūkumus bei pateikė išvadas ir rekomendacijas jaunimo politikos įgyvendinimo prielaidoms ir įgyvendinimo procesui tobulinti.
Pateiktoje apžvalgoje rekomenduota daugiau dėmesio skirti jaunimo lyderių ugdymui ir jų galimybėms dalyvauti aktyvioje politinėje veikloje. Tarybos nariams siūlyta įtraukti jaunimą, sudarant sąlygas dirbti Tarybos nario padėjėju visuomeniniais pagrindais. Be to, rekomenduota atlikti jaunimo situacijos tyrimą, siekiant identifikuoti aktualias savivaldybėje jaunimo problemas, parengti jaunimo pilietiškumo ir politiškumo ugdymo programą, kurioje būtų numatytos jaunimo informavimo, skatinimo, motyvavimo ir įtraukimo priemonės bei skatinti ir (galbūt) finansuoti jaunimo organizacijų kūrimą.

Pristačius jaunimo politikos kokybės savivaldybėje vertinimo ataskaitą  vyko darbas grupėse aptariant tokias sritis kaip jaunimo neformalus ugdymas, jaunimo mokymai ir konsultavimas, tarpžinybiškumas, tarpsektoriškumas, jaunimo politikos integralumas ir kt. Po darbo grupėse buvo pristatyti darbo grupių rezultatai.

Kaip sakė renginyje dalyvavusi Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė, laikinai atliekanti jaunimo reikalų specialisto funkcijas, Vida Gadliauskienė, renginio organizatoriai birštoniečius pagyrė už aktyvų dalyvavimą bei problemų iškėlimą ir sprendimo būdų ieškojimą.

 

Parengta pagal Birštono savivaldybės informaciją

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close