Senoliai laukia mūsų pagalbos – nepavėluokime padėti

Prienų maltiečiams šis karantino laikas ypač nerimastingas. Kaip saugiai lankyti senolius? O nelankyti negalima – juk vieniši, dėl viruso įsibaiminę, laukia. Tokius senolius 2 kartus per savaitę su sriuba lanko Ąžuolo progimnazijos moksleiviai. Rimgailė, Ainora, Gabrielė, Emilija, Luka ir kt., vadovaujami mokytojos Linos Suchorukovienės, skuba pas senelius su čia pat progimnazijoje virėjos Dangiros paruošta sriuba. Tiršta, kvapnia. Seneliai ją giria – kaip naminė. Bet labiausiai senoliai laukia mokinių – jiems kartais minutė bendravimo su vaikais yra brangesnę už skaniausią valgį…

Senolio Petro vienatvė sujaudino Rimgailę

Rimgailė su sriuba lanko Petrą Šiugždinį. 85 metų buvęs geologas dabar pensininkas. Prieš pusmetį palaidojo žmoną ir liko visiškai vienas. Ilgai sirgo jo mylima žmonelė – net 12 metų ją slaugė, kiekvieną dieną rūpinosi, kartu valgyti gamindavo. Dar pernai turėjo dvylika patiekalų šventiniam stalui. Šiemet bus pirmosios Kūčios, kurias sutiks vienišas. Šiemet viskas bus kitaip. Kartu su žmona petys petin gyveno 50 metų kartu, kol vieną dieną liko be pačio artimiausio žmogaus.

Petras liūdnai pasakoja: „Kol žmogus jaunas, sveikas, darbingas, esi visur tinkamas, turi draugų, pažinčių, bet kada ateina nelaukta senatvė, tuomet viskas pasikeičia, nebelieka draugų, o galiausiai nebetenki artimiausios gyvenimo draugės ir pasilieki vienas tarp keturių sienų. Tada prasideda negalia, nemiga, skausmai ir nebežinai žmogus, ką toliau beveikti. Atrodo esi niekam nereikalingas, nieko vertas, nieko nenusimanantis. Beribė neviltis.”

Senoliui Rimgailės apsilankymas kaip ištroškusiam gurkšnis vandens. Nušvinta liūdesio pilnas kambarys viltimi ir gaivia jaunystės šviesa. Po tokių moksleivės vizitų su sriuba Petras sako net geriau miega, nebekankina jo vienatvės slogutis.

Tokia draugyste džiaugiasi ne tik senolis. Daug duoda ji ir pačiai Rimgailei. Gauti senolio patarimai, pasakojimai, istorijos giliai įsirėžia merginai į širdį.

Jaunieji maltiečiai – jautri socialiai atsakinga jaunoji karta

Ne tik Petras sulaukia sriubos ir maltiečių apsilankymo. Net 16 tokių vienišų, ligotų pagyvenusių žmonių lanko Prienų jaunieji maltiečiai. Dauguma tokių globotinių sunkiai vaikštantys ar yra visai ant patalo. Pagyvenusiam žmogui labai sunku, ypač sergančiam ar vienišam – kartais mes, suaugę, nemokame jo vertinti ir gerbti, sugalvoti, kaip jam padėti. O jaunimui puikiai sekasi bendrauti su senoliais. Ačiū tėveliams ir pedagogams, kad ugdote tokią socialiai jautrią jaunąją kartą.

Prienų maltiečiai tikisi kraštiečių supratimo ir pagalbos

Prienų maltiečiai jaudinasi, kad šios karantininės Kalėdos neleis jiems kaip anksčiau susiburti bendruose „Maltiečių sriubos“ renginiuose, kurių metu būdavo renkamos lėšos vienišų, vargstančių senelių maitinimui. Tad kviečia visus, kas gali prisidėti auka nuotoliniu būdu – pervesti tiesiai į prieniečių sąskaitą. Prienų maltiečių grupės sąskaitos numeris LT384010051004154707.

Lėšos reikalingos, kad tokie kaip Petras ir kiti senoliai neliktų vieniši savo skurde, kad maltiečiai galėtų juos lankyti su sriuba.

Atsidėkodami už aukas visų senolių vardu linkime šviesių, kad ir uždarų šv. Kalėdų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close