Skardinės stogo dangos ypatybės ir kainą lemiantys faktoriai

Svarstantys, kokią stogo dangą rinktis bei šiuo klausimu besikonsultuojantys su specialistai ar savarankiškai renkantys informaciją, neretai stabteli prie skardinės dangos. Šiame straipsnyje pateiksime svarbiausią informaciją, padėsiančią apsispręsti, ar būtent skardinės stogo dangos alternatyva – geriausias pasirinkimas jūsų atveju.

Skardinės stogo dangos ypatybės

Spręsdami, kuris produktas yra jums tinkamiausias, vadovautis reikėtų ne mados tendencijomis (taip, šios egzistuoja ir statybų sektoriuje), „nusmailintu“ parduotuvės konsultanto liežuviu ar…kaimyno pavyzdžiu. Objektyviausias patarimas – produkto charakteristikos analizė ir įvertinimas remiantis esama situacija ir turimais poreikiais.

Medžiagos. Skarda, iš kurios yra gaminama stogo danga, yra pagaminta iš kelių skirtingų metalų „mikso“: aliuminio, vario ar cinko, plieno. Šiuo atveju kokybiškesnė žaliava yra būtent ne grynas plienas. Pastarąjį „pagardinus“ kitomis metalo rūšimis, iš jo pagaminta skarda bus ilgiau eksploatuojama bei atspari korozijai – „ligai“, dėl kurios metalinių gaminių kai kas būtent ir vengia.

Ilgaamžiškumas. Stogo dangos paieška bei, aišku, šios dengimas, pelnytai gali būti prilyginamas „amžiaus“ projektu, pareikalaujančiu laiko, finansinių investicijų bei pastangų. Tad skardinė stogo danga daugelį būtent ir vilioja savo ilgaamžiškumu. Tiesa, norint šiuo pasidžiaugti maksimaliai, reikia išpildyti (aišku, prieš tai pasirinkus kokybišką dangą) dvi sąlygas: sumontuoti stogo dangą vadovaujantis gamintojo rekomendacijomis bei tinkamai šią prižiūrėti (tai, patikėkite, daug laiko tikrai neatims).

Ekologija. Gaminant stogo dangas, šiandien daug dėmesio skiriama aplinkosaugos reikalavimų išpildymui. Tad tai iš tiesų „žalias“ pasirinkimas galvojančių apie savo bei viso pasaulio rytojų.

Kaina. Lyginant su kai kuriomis kitomis stogo dangomis, skardinė danga piniginę atverti gali pareikalauti plačiau. Tai, visų pirma, lemia žaliavų kaina rinkoje bei šios statybinės medžiagos populiarumas klientų tarpe. Yra ir visa eilė faktorių, lemiančių galutinę stogo dangos kaina. Apie tai dar pakalbėsime straipsnio pabaigoje.

Įvairovė. Skardinė stogo danga, remiantis šios forma, skirstoma į čerpių imitacijos, klasikinę, trapecinę. Tai, kaip ir prieinama plati atspalvių įvairovė, leidžia šią idealiai pritaikyti prie stogo rūšies bei kuriamo eksterjero.

Stogo dangos kainą lemiantys faktoriai

Kodėl mano kaimyno stogas kainavo X, o man paskaičiavo Y? Galutinę kainą, kurią jums teks sumokėti už stogo dangą, lemia visa eilė faktorių.

Stogo dangos komplektas bei priedai . Šis faktorius apima dengtino stogo plotą, pasirinktos stogo dangos kiekį bei priedus, būtinus šio darbo atlikimui: hidroizoliacijos priemonės, sandarinimo plėvelė, sandarinimo priemonės.

Stogo dangos paruošiamieji darbai. Pasirinktos stogo dangos uždėjimas tik vainikuoja stogo darbus. Prieš tai dar reikia tinkamai paruošti stogo konstrukciją, tinkamai pritaikant šią būtent prie plieninės dangos.

Stogo darbų įrengimo kaina. Nors plieninė stogo danga „pasiduoda“ montavimui ir asmenų, neturinčių daug patirtie šioje srityje, tačiau noras sutaupyti darbų sąskaitą neturėtų užgožti sąmoningo mąstymui. Svarbu įsisąmoninti, jog stogo dengimo darbai privalo būti atliekami skrupulingai vadovaujantis gamintojo pateikta instrukcija. Priešingu atveju gresia ne tik pajusti, ką reiškia nekokybiški stogo darbai, bet ir prarasti garantiją. Kai kuriuos baugina vien faktas, jog stogas yra…aukštai ir, užuot rizikavus, nusprendžiama šį darbą patikėti profesionalams.

Papildoma įranga. Plieninės stogo dangos montavimas įprastai gali būti atliekamas su elementariais, dažname garaže randamais įrankiais, tačiau, kalbant apie sudėtingesnės formos stogą, šių „arsenalas“ išsiplečia. Tai, savaime suprantama, atsispindi ir galutinėje projekto kainoje.

Utilizavimas. Atliekas, likusias po stogo dangos keitimo, būtina saugiai utilizuoti (tai itin aktualu keičiant seną asbestinį stogą), o tai, natūralu, reiškia papildomas išlaidas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close