Ugnis iš daugiavaikės šeimos atėmė namus, bet ne norą vėl juos turėti

Lapkričio 13 d. 14.26 val. buvo gautas pranešimas, kad Balbieriškio miestelyje atvira liepsna dega statomas vieno aukšto namas su mansarda. Deja, gausios ugniagesių pajėgos namo ir jame buvusio turto išgelbėti nespėjo. Gaisro metu išdegė namo vidus ir ten buvę namų apyvokos daiktai.

„Laimė, kad vaikai spėjo laiku išbėgti, kad visi likome sveiki“, – po gaisro praėjus keletui dienų jaudulio neslėpė sodybos šeimininkė Gintarė Marčiukaitienė.

Tos lemtingos dienos popietę namuose buvo likę du vyresnieji vaikai penkiolikmetė Martyna ir vienuolikmetis Jomantas, kuriems vyko nuotolinės pamokos. Tėtis Marius ir mama Gintarė buvo išvažiavę, o jaunėlį Aleksą mama, važiavusi apsipirkti, buvo palikusi pas netoliese gyvenančią savo mamą.

Gintarė pasakojo, kad iš kažkur sklindančius dūmus pirmoji per langą pamatė Martyna. Išėjusi į lauką ir pamačiusi, kad dūmai skverbiasi iš po namo stogo, mergina įbėgo į namo vidų ir į lauką pašaukė brolį. Tuomet dūmų jau buvo ir kambariuose. O praėjus vos keletui minučių liepsnos apėmė visą namą.

Vaikai paskambino artimiesiems ir bendruoju pagalbos numeriu iškvietė ugniagesius. Nors pirmasis ugniagesių automobilis atvyko greičiau nei per 10 minučių, namas jau degė atvira liepsna.

Gaisro metu sudegė visas penkių asmenų šeimos turtas ir nebaigtas statyti namas. Marčiukaičių šeima erdviame sklype Balbieriškio miestelio pakraštyje pradėjo kurtis vos prieš kelerius metus. Iš pradžių apsigyveno namelyje ant ratų, o pristačius priestatų namelis pradėjo panašėti į tikrą namą. Pernai buvo uždengtas stogas, o vos prieš mėnesį – pakeisti langai.

„Likome taip, kaip stovime. Vaikai išbėgo į lauką tik su šlepetėmis, net be striukių. Dabar glaudžiamės pas mano tėvus. Dar sunku suvokti, kas įvyko, bet jau pradedame žvelgti ir į ateitį“, – kalbėjo netrukus ketvirtojo vaikelio – dukros – turinti susilaukti Gintarė.

Ji įtaria, kad turtą sunaikinęs gaisras galėjo kilti nuo dujinio vandens šildytuvo ir pirmiausia pradėjo degti stogas, o dukrai išeinant į lauką atidarius duris, į vidų pateko oro ir dėl to ugnis įsismarkavo.

Gintarė dėkoja Dievui, kad vaikai laiku pastebėjo beprasidedantį gaisrą ir spėjo išbėgti iš namo: „Žinoma, gaila širdžiai mielų daiktų, įdėto darbo, bet svarbiausia – visi likome sveiki ir gyvi.“

Ji negali atsistebėti bei atsidžiaugti gerumu žmonių, kurie iš karto po gaisro padovanojo būtiniausių daiktų – rūbų, batų, net naujagimio kraitelį parūpino. Šeimai geradariai padovanojo ir būtiniausių baldų, per savaitgalį būrys talkininkų jau ir gaisravietę beveik sutvarkė.

Pasak Gintarės, ir toliau plaukia dovanų pasiūlymai. Ji labai dėkinga visiems norintiems padėti, tačiau daugiau baldų jie nebeturi kur laikyti, o būtiniausius jau turi.

Nors po gaisro liko ne ant tuščio lauko, nes glaudžiasi pas tėvus, kur jiems buvo atlaisvinti du kambariai, tačiau gausi šeima ir vėl svajoja apie savus namus. Norint atstatyti namą, reikia lėšų. Norintys padėti Gintarės ir Mariaus šeimai, kurioje auga trys muzikuojantys vaikai ir netrukus gimsianti mažoji, gali tai padaryti pervesdami pinigų į Gintarės sąskaitą.

Gavėjas: Gintarė Marčiukaitienė

Bankas: „Luminor“

Sąsk. Nr.: LT12 4010 0425 0159 1075

Pavedimo paskirtis: auka

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close