Kaune mažėjant lovų COVID-19 pacientams, pasitelkiami Prienai, Kėdainiai, Jurbarkas

Vilnius, lapkričio 9 d. (BNS). Kaune mažėjant vietų gydyti COVID-19 pacientams, į pagalbą pasitelkiamos Prienų, Kėdainių, Jurbarko gydymo įstaigos.

Kaip BNS informavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikos, COVID-19 sergančių pacientų gydymą organizuojanti LSMU Kauno ligoninė jau prieš dvi savaites pasiekė 70 proc. koronavirusu užsikrėtusių pacientų lovų užimtumą.

Klinikų prašymu, LSMU Kauno ligoninė padidino COVID-19 lovų skaičių nuo 100 iki 130, Marijampolės ir Jurbarko apskrityse įsteigta atitinkamai 30 ir 20 lovų. Pačių Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikoje įsteigta 20 reanimacijos lovų sudėtingiausiems pacientams.

Tačiau to nepakako, tad įrengta dar 100 lovų (iš jų dešimt – reanimacijos), pasitelkiant gydymo įstaigas kituose miestuose.

„Nuo šio šeštadienio Prienų ligoninėje šiems pacientams įsteigtos 20 lovų, Jurbarko ligoninėje – papildomos dešimt lovų. Taip pat nuo šiandien COVID-19 liga sergantiems pacientams 30 lovų skiriamos Kėdainių ligoninėje. LSMU Kauno ligoninėje šiems pacientams papildomai skiriamos 30 terapinių bei dešimt reanimacijos lovų“, – BNS nurodė Kauno klinikos.

Užimti du trečdaliai lovų

Gydymo įstaiga nurodo, kad iš viso šią dieną Kauno regione gydomi 207 COVID-19 liga sergantys pacientai, užimta du trečdaliai vietų – iš viso numatytos 306 lovos su visa būtina infrastruktūra ir sveikatos priežiūros specialistais. 36 lovos skirtos reanimacijai.

„Šios dienos duomenimis, LSMU Kauno ligoninėje COVID-19 pacientams skirtų lovų užimta 121. Kauno klinikose iš 20 reanimacijos lovų šiai dienai užimtos 15. Marijampolės ligoninėje šiai dienai iš jų užimtos 24, o Jurbarko ligoninėje užimta 41 COVID-19 liga sergantiems pacientams skirta lova. Šiuo metu Kėdainiuose visos COVID-19 sergantiems pacientams skirtos lovos laisvos, o Prienuose užimtos šešios“, – informavo Kauno klinikos.

Pasak klinikų atstovų, esant poreikiui, Kauno regiono ligoninėse bus galima pritaikyti ir daugiau kitiems pacientams skirtų vietų COVID-19 ligoniams, čia iš viso yra 1560 lovų su deguonies tiekimo įranga.

Autorius Ignas Jačauskas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close