Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdžiuose aptarti klausimai, susiję su COVID-19 epidemiologine situacija

Rajone daugėjant asmenų, užsikrėtusių koronaviruso infekcija, Prienų r. savvaldybė jau peržengė raudonosios zonos ribą, o atvejų skaičiumi artėja prie 80, daugiausia židinių ir užsikrėtimų – Prienų seniūnijoje ir Veiverių seniūnijoje, pavienių atvejų fiksuojama visose seniūnijose, išskyrus Pakuonio seniūniją.

Susidariusiai COVID-19 situacijai aptarti lapkričio 3 d. Prienų r. savivaldybės mero A. Vaicekausko iniciatyva organizuotas Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis, kuriam vadovavo administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius. Posėdyje taip pat dalyvavo mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės gydytojas V. Slauta, skyrių vedėjai, Savivaldybei pavaldžių miesto sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Prienų skyriaus vedėjas A. Skiauteris, policijos komisaras A. Rupeikis.  

Posėdyje aptarta epidemiologinė situacija Prienų rajone, diskutuota dėl pagalbos NVSC, Prienų rajono savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbo, dėl renginių ribojimo, gyventojų, kurie serga COVID-19, parvežimo gydymo įstaigos į namus, kitais aktualiais klausimais.

Prienų r. pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius A. Ivanauskas apžvelgė, su kokiais sunkumais įstaiga susiduria epidemijos metu. Daugiausiai sunkumų, anot vyriausiojo gydytojo, iškyla dėl sergančiųjų parvežimo į namus iš Kauno ligoninės. Įstaigos vadovui taip pat kelia nerimą situacija Greitosios medicinos pagalbos skyriuje, kur šiuo metu serga 5 asmenys (2 sunkesne, 3 lengva forma), 3 izoliacijoje. Darbas, anot jo, nestoja, o keletas darbuotojų planuoja jau sugrįžti į darbą.

Gyventojų aptarnavimas, kaip pažymėjo A. Ivanauskas, vyksta įprastai, paslaugos teikiamos, bet pastebimas beveik du kartus sumažėjęs besikreipiančių pacientų skaičius. Manoma, kad žmonės galbūt pradėjo elgtis sąmoningiau ir, nesant būtinybės, nesilankyti poliklinikose, o skambinti šeimos gydytojui.

Prienų ligoninės direktorė J. Milaknienė apžvelgė situaciją įstaigoje. Anot vadovės, darbuotojų kol kas netrūksta. Įstaigoje susirgę buvo 3 gydytojai, 1 jau sugrįžęs į darbą, 2 darbuotojai yra izoliacijoje. Kaip paminėjo įstaigos vadovė, didelis darbo krūvis tenka Priėmimo-skubios pagalbos skyriui, kuriame per dieną priimami 25–28 pacientai, pusė jų – turintys karščiavimo simptomų. Karščiavimo klinika pajėgi aptarnauti 10 karščiuojančių pacientų per dieną ir kol kas su krūviu susitvarkoma. Taip pat didėja profilaktinių ir pacientams atliekamų tyrimų skaičius – per dieną apie 50.

Pasitarime direktorė taip pat atkreipė dėmesį, kaip reikia elgtis pajutus koronavirusui būdingus simptomus. Anot įstaigos vadovės, darbo dienomis, jei žmogus nėra labai sunkios būklės, pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nukreips, jei reikės, į Karščiavimo kliniką. Jeigu karščiuojama vakare ar savaitgalį ir žmogus negali pats atvykti į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių (kuris dirba visą parą), reikia skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir kviesti greitąją medicinos pagalbą. Svarbiausia, kad žmogus nepasimestų, neišsigąstų ir elgtųsi taip pat, kaip ir sunegalavus bet kokiu kitu atveju.

NVSC Prienų skyriaus vedėjas A. Skiauteris pateikė informaciją apie COVID-19 situaciją Prienų rajono saviivaldybės teritorijoje. Pažymėta, jog daugiausia sergančiųjų yra Prienų mieste, dalis – kitose rajono teritorijose. Kadangi Prienų rajonas yra raudonoje zonoje, buvo rekomenduojama visuose sektoriuose griežtai laikytis šiai zonai skirtų rekomendacijų.

Kaip teigė Prienų visuomenės sveikatos centro vadovas, užkrečiamųjų ligų specialistai šiuo metu susiduria su labai dieliais darbo krūviais, dėl ko atvejų epidemiologinė diagnostika nėra operatyvi. Viena iš problemų – nedarbingumo pažymų klausimas. Anot vedėjo, suteikti nedarbingumo pažymas galima tik tada, kai yra užregistruotas didelės rizikos sąlytis, o jam nustatyti reikia surinkti daug pirminės ir tikslios informacijos, kurią dėl sukurtos dabartinės sistemos ir panaikintų kai kurių funkcijų epidemiologams sunku gauti. Todėl Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimu jau savaitę epidemiologams talkina Prienų visuomenės sveikatos biuro darbuotojai, kuriems A. Skiauteris labai dėkojo už didelę pagalbą. Pasitarimo metu buvo sutarta, kad biuro specialistai koordinuoti informacijos valdymą padės ir Prienų ligoninei.

Prienų rajono policijos komisariato viršininkas A. Rupeikis pasidžiaugė, kad nors situacija yra įtempta, policijos komisariate nėra sergančių žmonių, tarnyba savo funkcijas atlieka be trikdžių. Darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, atvykę gyventojai aptarnaujami po vieną ir su būtinomis apsaugos priemonėmis. Komisaro teigimu, siekiant užtikrinti greitą reagavimą, gatvėse nuolat budi du policijos ekipažai, didelis dėmesys skiriamas tam, ar žmonės viešose vietose dėvi kaukes ir ar laikosi būtinosios izoliacijos sąlygų, kadangi ši prievolė yra pavesta policijai. Anot pareigūno, kol kas nubaustų asmenų nėra – dėl veido kaukių pareigūnai gyventojus geranoriškai perspėja ir paragina nepamiršti saugumo bei privalomų reikalavimų. Pažeidusiųjų būtinojo karantino sąlygas taip pat nenustatyta, nors yra nuogirdų, kad tokie asmenys pasirodo viešose vietose.

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje buvo priimtas nutarimas, kad nuo š. m. lapkričio 4 d. gyventojai Savivaldybėje ir seniūnijose bus aptarnaujami vengiant tiesioginio kontakto, teikiant paslaugas nuotoliniu būdu – elektronines paslaugas, telefonu arba el. paštu. Gyventojai, kurie neturi galimybės prašymą pateikti kitu būdu, o tik atvykę į Savivaldybę, bus registruojami ir aptarnaujami jiems paskirtu laiku. Savivaldybės darbo laikas – nuo 7.00 iki 17.00 val.

Taip pat Prienų rajono savivaldybėje uždrausti visi uždarose ir atvirose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai, nutarta, kad iki lapkričio 8 d. ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas vyks ugdymo įstaigose, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Vyresniųjų klasių mokiniams pamokos bus vykdomos nuotoliniu būdu arba derinant nuotolinį ir kasdienį mokymosi būdus, išskyrus besimokančiuosius bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse. Šiems moksleiviams ir toliau ugdymas bus užtikrintas ugdymo įstaigose, laikantis saugumo reikalavimų. Neformaliojo vaikų švietimo veikla turės vykti per nuotolį arba būti stabdoma. Tokios pačios taisyklės galios ir neformaliajam suaugusiųjų švietimui.

Vyresniųjų klasių mokinių ugdymas – tik nuotoliniu būdu

Vyriausybei apsisprendus nuo lapkričio 7 d. visoje Lietuvoje įvesti karantiną, lapkričio 5 d. Prienų r. savivaldybėje buvo sušauktas Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis, kuriame priimti sprendimai dėl ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo visuotinio karantino laikotarpiu.

Nutarta ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą organizuoti kontaktiniu būdu, o vyresniųjų klasių mokinių ugdymą – iki lapkričio 13 d. tik nuotoliniu būdu.

Tolesni sprendimai bus priimami pagal situaciją.

Prienų ligoninėje steigiamas skyrius koronavirusu sergantiems žmonėms gydyti

Atsižvelgiant į blogėjančią COVID-19 epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir Kauno regione, Prienų ligoninė tampa vidutinio saugumo ligonine, kurioje bus gydomi vidutinio sunkumo būklės ligoniai, kurie reikalauja deguonies terapijos ir (ar) kitokio gydymo. Nuo lapkričio 7 d. ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje (atskirame pastate) bus parengta 20 stacionarių lovų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close