Per Vėlines kapus lankykime saugiai

Artėja ilgasis Vėlinių savaitgalis, kuris bus kitoks nei įprasta. Pagerbti mirusiųjų atminimą uždegant žvakelę ant jų kapų yra sena ir iki šiol itin puoselėjama tradicija, tačiau, siekiant mažinti riziką užsikrėsti COVID-19 ir išvengti eismo spūsčių, policija žmones ragina elgtis atsakingai – artimųjų kapus galima aplankyti ir vėliau – po šventinių pirmųjų lapkričio dienų.

Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, Vėlinių savaitgalį policija pasitiks sustiprintomis pajėgomis. Bus intensyviau dirbama viešose lankytinose vietose, o prie kapinių kreipiamas dėmesys eismo saugumo užtikrinimui.

Prie magistralinio kelio A16 Birštono savivaldybės Škėvonių kaime esančių Prienų rajono ir Birštono miesto civilinių kapinių Vėlinių savaitgalį kaip ir kasmet keisis eismo organizavimo tvarka. Magistraliniame kelyje prie kapinių bus ribojamas greitis iki 50 km/h, aplankyti kapinių atvykstantys žmonės su automobiliais bus nukreipiami į parkavimui skirtą šalia esančią pievą. Automobilius bus galima palikti stovėti ir magistralinio kelio kelkraščiuose. Policija prašo paisyti prie kapinių dirbsiančių policijos pareigūnų, policijos rėmėjų nurodymų ir patarimų, laikytis laikinų kelio ženklų reikalavimų, nestatyti automobilių ten, kur draudžiama. Bus reguliuojamas eismas, padedama žmonėms. Kviečiame gyventojus iš Birštono ir Prienų miestų kapinių aplankyti vykti ne tik automobiliais, bet ir pėsčiomis ar kitomis transporto priemonėmis.

Savaitgalį policijos pareigūnai patruliuos ne tik kapinėse bei jų prieigose, bet ir kitose viešose vietose, ypač bus stebima, kad žmonės nesiburiuotų didesnėmis asmenų grupėmis, nustatyta tvarka dėvėtų apsaugines veido kaukes, laikytųsi saugaus atstumo. Kad reikalavimų COVID-19 infekcijos plitimui mažinti laikytis būtina, primins ir garso įrašai, sklisiantys iš policijos automobilių. Policija tolerantiškai vertins žmonių elgesį – jei asmenys reaguos į perspėjimus, sankcijos nebus taikomos.

Policija kartu įspėja gyventojus pasirūpinti ir savo turto saugumu: nepalikti automobiliuose vertingų daiktų, išlipus iš automobilio – užrakinti, išvykstant iš namų nepalikti atidarytų langų, užrakinti duris, paprašyti kaimynų, kad pasidomėtų, ar svetimi asmenys nesidomi paliktu būstu.

Keliaujantiesiems ilgąjį Vėlinių savaitgalį linkime saugiai pasiekti kelionės tikslą.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Birštono policijos komisariato informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close