Kokiais būdais apsisaugoti nuo virusų?

Dabartiniu laikotarpiu, kuomet kasdien kalbama apie sveikatai pavojingus virusus, kiekvienam kyla įvairiausių klausimų, nes akivaizdu, kad esame išties pažeidžiami. Šiuo metu labai svarbu būti atidiems ir sąžiningai rūpintis savo savijauta. Atminkite, kad nuo to priklauso, kaip jūsų organizmas gebės susitvarkyti su užklupusiomis ligomis. Kokių principų reikia laikytis, kad tikimybė susirgti įvairiomis virusinėmis ligomis būtų mažesnė? Aptarkime keletą būdų, kurie padės apsisaugoti nuo virusų. 

Pirmiausia – sąžininga asmens higiena

Be jokios abejonės kiekvienam, norinčiam sumažinti virusų tikimybę, būtina laikytis tinkamos asmens higienos. Visų pirma – skirkite dėmesį rankoms, nes ant jų kaupiasi daugybė įvairių bakterijų ir mikroorganizmų, kurie dažniausiai sukelia ligas bei kitus negalavimus. Rankas plauti reikia dažnai ir itin kruopščiai. Svarbu naudoti muilą, o jeigu jo šalia neturite, nepamirškite naudoti dezinfekuojančių priemonių rankoms. Nevalia pamiršti ir kito aspekto, t.y., čiaudėjimo bei kosėjimo etiketo: svarbu užsidengti servetėle arba kosulį bei čiaudulį nukreipti į vidinį alkūnės linkį. Be to, meskite šalin įprotį liesti veidą rankomis. Laikydamiesi paprastų, bet prasmingų asmens higienos taisyklių sumažinsite tikimybę virusams ir bakterijoms plisti! 

Patalpų vėdinimas bei dezinfekcinės priemonės 

Ne mažiau svarbus momentas – patalpos, kuriose gyvename, dirbame ar kitaip praleidžiame daug savo laiko. Tam, kad gerai jaustumėtės, o oras tose erdvėse būtų švarus, svarbu tinkamai tuo pasirūpinti. Net ir šaltesniuoju metu privalu patalpas vėdinti. Kasdien atidarykite namų ar darbo patalpų langus, leiskite patekti švariam orui. 

Dar daugiau, karts nuo karto derėtų pasirūpinti patalpų dezinfekcija tiek darbo, tiek namų aplinkoje. Žinoma, tuo atveju, jei patalpose buvo sergančių asmenų, tą daryti yra būtina. Jeigu siekiate didžiausios švaros, patikėkite dezinfekcijos darbus specialistams, kurių dėka šios paslaugos bus atliktos saugiai ir kokybiškai. Biuro, namo ar buto dezinfekcija yra naudinga tuo, kad puikiai pašalina virusus, bakterijas, alergenus ir nepalankius mikroorganizmus, o tai užtikrina geresnę savijautą ir tvirtesnę apsaugą nuo ligų. 

Rūpinkitės savimi iš vidaus!

Puikiai žinoma, jog tam, kad būtume sveiki, svarbu stiprinti tiek imunitetą, tiek gyvenimo būdą ir rūpintis ne tik savo išore, bet ir vidumi. Ką daryti? Palaikykite fizinį aktyvumą, kuo daugiau laiko leiskite gryname ore, kiek tik įmanoma venkite streso, sveikai maitinkitės, gerkite pakankamą kiekį vandens ir kt. Jeigu sąžiningai visus metus rūpinsitės savimi, palaikysite sveiką ir aktyvų gyvenimą, tikėtina, kad virusai puls rečiau, o net ir susirgus organizmas susitvarkys daug greičiau ir paprasčiau. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close