KOKIOS LIGOS KAMUOJA VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONES?

Prieš kelerius metus Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktoje apklausoje net 87% amerikiečių atviravo bijantys pasenti. Prie tokio jų požiūrio susiformavimo prisideda ir vyresnio amžiaus jų artimuosius kamuojančios ligos. Nors medicina tobulėja ir su kiekvienais metais ligas gydyti tampa vis lengviau, ši pažanga negarantuoja ramaus orios senatvės laukimo. Kiekviena liga, kad ir kokia ji būtų, kelia nerimą, tačiau vienos jų dažniau pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms.

Negalėjimas judėti laisvai

Artritas – tai lėtinė ir senstant vis labiau žmonių gyvenimo pilnatvę menkinanti liga. Tai sąnarių uždegimas, kuris apriboja žmonių laisvo ir nevaržomo judėjimo galimybes, priverčiantis vyresnio amžiaus asmenis sunkiau vaikščioti, jausti skausmus. Dėl šios priežasties jie pasirenka daugiau laiko praleisti namie, neišeina pasivaikščioti ir pabūti gryname ore. Artrito gydymas yra ilgalaikis ir kompleksinis problemos sprendimo būdas, kadangi kovai su artritu naudojami tiek vaistai, tiek ir specialios terapijos. Kaip ir daugelis kitų ligų, artrito simptomai sušvelninami pastebėjus ligą dar jai nespėjus užvaldyti viso kūno ir kuo greičiau kreipiantis į specialistus.

Nepaliaujamas diskomfortas

Hemorojų drąsiai galima vadinti vienu nemaloniausių sveikatos sutrikimų. Hemorojus – tai liga, kurios metu išsiplečia išangės kraujagysliniai dariniai, tad paprasčiausias apsilankymas tualete tampa tikra skausmo bomba. Hemorojų gali išprovokuoti daugelis dalykų, tokių kaip sunkumų kilnojimas ar vidurių užkietėjimas. Moterims hemorojus gali atsirasti dėl nėštumo, vyrams šį sveikatos sutrikimą dažniau lemia antsvoris. Nepaisant didelio diskomforto ir nemalonių pojūčių sėdint, hemorojus pavojingas tuo, jog gali sukelti kur kas rimtesnes ligas, pavyzdžiui, storosios žarnos vėžį. Visgi, anksti pastebėtas ir neignoruojamas hemorojus gali būti lengvai pagydomas ir namuose.

Juodas debesis virš galvos

Nors depresija kamuoja žmones nepaisydama jų amžiaus, ji neretai pasitaiko ir vyresnio amžiaus žmonių tarpe. Šio sveikatos sutrikimo negalima palaikyti normaliu senatvės palydovu, kadangi nerimastingi jausmai maišosi kartu su baime, beviltiškumu, pesimistiniu požiūriu, o tai gali vesti prie dar rimtesnių problemų. Nedžiugina tai, jog kovoje su depresija būtina profesionali medicininė pagalba: tik psichoterapijos ekspertai gali paskirti reikiamą gydymą antidepresantais ir užtikrinti gerą psichinę asmens būklę.

Vyresnio amžiaus žmones be šių problemų gali kamuoti dar daugelis kitų susirgimų. Svarbiausias žingsnis pasveikimo nuo visų ligų yra nebijojimas garsiai apie jas kalbėti ir iškilusias problemas pradėti spręsti kuo įmanoma anksčiau.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close