Birštonas į švietimo įstaigas investuoja beveik 2 mln. eurų

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo darbuotojų atlyginimai didėja daugiau nei 30%.

Birštonas suplanavo reikšmingas investicijas į mokyklų tinklo atnaujinimą. Nemaža investicijų suma bus skiriama lopšelio-darželio „Giliukas“ rekonstrukcijai. Taip pat bus renovuojama Birštono meno mokykla bei įrengiama saulės elektrinė ant Birštono gimnazijos stogo. Visų darbų vertė beveik 2 milijonai eurų. Be to, vidutiniškai 37% didėja darželio ikimokyklinio ugdymo mokytojų ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų darbo užmokestis.

„Birštonas per penkerius metus sukūrė daugiau nei 800 šiuolaikiškų ir patrauklių darbo vietų. Todėl pagrindinis mūsų savivaldybės tikslas šiandien yra pritraukti ir išlaikyti aukštos kvalifikacijos specialistus, o tam turime sukurti kuo geresnes sąlygas jų šeimoms. Investicijos į švietimo sektorių yra vienos būtiniausių“, – teigia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Lopšelio-darželio „Giliukas“ laukia dideli pokyčiai. Šioje ugdymo įstaigoje vyksta rekonstrukcijos darbai, kurių metu bus atnaujintas fasadas, stogas, pakeisti langai, sutvarkytos laiptinės ir antstatai antrame aukšte, įrengtas liftas. I etapo darbams skirta apie 540 tūkstančių eurų. II darbų etapo metu bus sutvarkytos pirmo aukšto patalpos ir lopšelio-darželio teritorija. Šiems darbams dar reikės apie 700 tūkst. eurų.

Birštono meno mokykla 2020-2021 mokslo metais dėl pastato renovacijos persikėlė į Birštono gimnaziją. Meno mokykla iki šiol veikė nepritaikytose darželio patalpose, todėl šiuo metu vykdomas pastato atnaujinimas ir pritaikymas meno mokyklos reikmėms. Bendra projekto vertė – 1 milijonas eurų, o šiemet Lietuvos Respublikos Vyriausybė skyrė 400 tūkstančių eurų.

Birštono gimnazija pasirašė sutartį su saulės elektrinės įrengimo konkurso nugalėtojais. Įgyvendinus šį projektą gimnazija bus aprūpinta saulės elektros energija iš elektrinės, kuri bus montuojama ant gimnazijos pastato stogo. Elektrinės montavimo darbus planuojama atlikti iki pavasario. Saulės elektrinės galia – 90 KW. Elektrinės įrengimo vertė apie 78 tūkstančiai eurų, darbai turėtų būti baigti balandžio 10 d.

Nuo rugsėjo 1 d. vidutiniškai 37% padidėjo lopšelių-darželių ikimokyklinio ugdymo mokytojų ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimai. Nuo šiol jie susilygino su bendrojo ugdymo mokytojų darbo užmokesčiu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close