Tapetai – atgyvena. Tačiau ar tikrai?

Kadangi vienu metu žmonės aktyviai rinkosi sienas dažyti, o ne tapetuoti – gali susidaryti vaizdas, kad dažymas mėgstamas kur kas labiau. Tačiau tai nėra tiesa, juolab, tapetai toli gražu nebe tokie, kokie buvo anksčiau. Šiuo metu jų pasiūla rinkoje yra labai plati, juolab, jie ypač geros kokybės.

Unikalius tapetų komponavimo pavyzdžius interjere galite pamatyti čia: https://www.cledemaison.lt/lt/namo-interjero-dizainas.

Tinkamas tapetų pasirinkimas

Žinoma, skoningas derinys bus išbaigtas iki mažiausių smulkmenų tik tokiu atveju, kai bus naudojami geros kokybės tapetai. Geriausias pasirinkimas yra viniliniai, tačiau rinkoje – kur kas daugiau pasiūlos. Įmantriai atrodo skysti tapetai, kurie reikalauja įgūdžių atliekant darbus, taip pat – sausi, tačiau grublėti, tokie, kurie turi „susisieti“ raištais.

Renkantis labiausiai tinkamus turėtumėte tartis su specialistu, kuris teikia konsultacijas. Ne tik interjero dizaineriu, tačiau ir tapetuotojais arba prekybininkais, kurie puikiai išmano skirtingų gaminių tipus ir tuo pačiu pagal patalpos tipą – parenka tinkamiausius.

Tapetai – tik akcentui

Žinoma, stilingi tapetai gali būti derinami tik kaip kurios nors vienos zonos akcentas, o ne puošti visas kambario sienas. Šiuo metu mėgstamas pasirinkimas – 1 siena tapetuota puriais tapetais, o likusios 3 – dažomos. Dažniausiai tapetuota yra ta, kuri turi mažiausiai kontaktų su žmogumi, tad ji purvinama mažiausiai (nuplauti dažytas sienas yra paprasta).

Tiesa, nėra reikalo tapetuoti tų sienų, kurios mažai matomos (pavyzdžiui, jas užstoja baldai). Tokiu atveju geriausia rinktis dažymą, kadangi tai kur kas paprastesnis sienos dekoro būdas.

Tinkamas darbų atlikimas

Žinoma, kad ir kokie tapetai bus pasirenkami – būtinas tinkamas darbų atlikimas, kuris reikalauja ne tik laiko, tačiau ir profesionalumo. Ne veltui daugelis samdosi specialistus, kurie darbus atlieka sistemingai.

Pirmiausia susipažinkite su tapetų „išklojimo“ ant sienų instrukcija, kurios metu aiškinama žingsnis po žingsnio kaip turi būti atliekami darbai. Net jeigu teko tapetuoti ne kartą – siūlome skaityti įdėmiai, pirmiausia bandyti darbą atlikti mažiausiai matomoje vietoje. Kintant technologijoms kinta ir rinkoje siūlomi tapetai, tad reikia mokytis – kaip elgtis su tais, kurie tuo metu naudojami.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close