Birštoniečiai Jaunimo vasaros akademijoje

Birželio 5–8 dienomis Kretingos rajone, Cigonalių kaime, vyko projekto „Jaunimo vasaros akademija“ renginys „Kartu mes galim daug!”, kurį  organizavo Kretingos savivaldybės administracija. Birštono savivaldybės jaunimui atstovavo šv. Antano Paduviečio parapijos jaunimo Caritas savanoriai, vadovaujami parapijos katecheto Andriaus Nakraševičiaus ir BJK atstovės Viktorijos Matuzonytės.

Šių metų vasaros Akademijos tema – „Aš neturiu pilies, bet esu pilietis“. Renginio tikslas buvo suteikti erdvę jauniems talentingiems žmonėms pabūti kartu, pasidalinti savo patirtimi, padiskutuoti aktualiomis temomis, informuoti apie jaunų žmonių galimybes ir skatinti jų iniciatyvas. Birštono savivaldybės jaunimo komanda, kurioje buvo 11 narių,  vasaros akademijoje Žemaitijoje dalyvavo jau antrą kartą.

– Renginys vyko labai gražioje Cigonalių  kaimo turizmo sodyboje prie Minijos. Čia susirinko jaunimo komandos iš  19 savivaldybių. Nuotaika buvo puiki, nes mus lepino gražus ir šiltas oras bei nuostabi aplinka, – sakė Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Vida Gadliauskienė,  laikinai atliekanti jaunimo reikalų skyriaus vadovės funkcijas.

Į  Jaunimo vasaros akademiją susirinkusius dalyvius sveikino Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Mindaugas Kuliavas, Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Ročys ir pagrindinė organizatorė – jaunimo reikalų koordinatorė Diana Garjonienė. Po išradingų komandų prisistatymų, kuriems labai padėjo Kretingos teatras, prasidėjo darbas įvairiose darbo grupėse, kur jaunimas galėjo padiskutuoti, pasiginčyti, išsakyti savo nuomonę ir patys  išgirsti daug naujos, reikalingos informacijos.

Antroji akademijos diena prasidėjo visuotine mankšta ir buvo skirta sportinėms varžyboms.  Jaunimo komandos rungtyniavo krepšinio, futbolo, virvės traukimo, smiginio rungtyse bei karinėje estafetėje. Vakare jaunimas linksminosi diskotekoje, žiūrėjo jaunimo sukurtus filmus, aiškinosi, kas gabesnis, išradingesnis ir talentingesnis,  kiti prie  sukurto laužo mėgavosi gitaros muzika bei dainavimu.

Paskutinė, trečioji akademijos diena buvo pilietinio aktyvumo diena. Kiekviena savivaldybės komanda gavo kūrybinę užduotį – kaip išspręsti vieną iš jaunimo problemų: nedarbo, pasyvumo, žalingų įpročių, emigracijos. Taip pat buvo gvildenamos pilietiškumo temos, kalbama apie veiklos viešinimą visuomenėje, organizacijų verslumo svarbą. Pasak V. Gadliauskienės, ši diena buvo persunkta pilietiškumu, nes viskas su tuo buvo susieta – ir šokiai, ir dainos ir kalbos.

– Tokie jaunimo susitikimai ir bendravimas yra labai naudingi, nes pasidalijama patirtimi ir daugiau sužinoma apie bendraamžiams kylančias problemas ir jų sprendimo būdus. Jaunimas įgijo daugiau žinių, pamatė vieni kitų gebėjimus, tuo labiau, kad buvo nemažai intelektualių užduočių, – pasakojo V. Gadliauskienė.

Per tris dienas vasaros akademijoje jaunimas įgijo vertingos patirties, žinių ir įgūdžių, reikalingų visuomeniniame gyvenime, užmezgė kontaktus su kitomis organizacijomis ar neformaliomis jaunimo grupėmis ir buvo paskatintas kurti bei kartu vykdyti įvairius projektus.

Jaunimo vasaros akademijos kiekvienais metais vyksta tik Žemaitijoje, todėl kitais metais nutarta šį renginį organizuoti Mažeikių savivaldybėje.

Inga Juronytė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close