NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupė dalyvavo pratybose ,,Smėlėtoji pakrantė 20“

SNMCMG1 2020 7th of september exercise SANDY COAST 20 , LNS JOTVINGIS with assitance off ENS ADMIRAL COWAN divers recovering exercise mines from the exercise area of operation.

Rugsėjo 1–11 d. NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group 1 (SNMCMG1) laivų junginys, kuriam priklauso Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis N42“, ir išminavimo laivai iš Nyderlandų, Belgijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos bei Vokietijos, bendradarbiaudami su NATO partnerės – Suomijos – laivu „Vahterpaa“ dalyvavo prie Belgijos Karalystės krantų vykusiose išminavimo pratybose ,,Smėlėtoji pakrantė 20“ (angl. Sandy Coast 20). Šias pratybas koordinavo dvišalis Belgijos–Nyderlandų admiralitetas (ABNL), o tai laikoma unikaliu Belgijos ir Nyderlandų Karališkųjų  laivynų bendradarbiavimo pavyzdžiu. Mokymai suteikė išskirtinę galimybę dalyviams išbandyti eksperimentinę taktiką, sprogdinimo prietaisų (EOD) technines galimybes ir naujausias jūrinio išminavimo procedūras. 2020 metų NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės junginio veiklos prioritetas nukreiptas į uostų apsaugą ir išminavimo operacijų vykdymą. Šiemet SNMCMG1 junginio vadu paskirtas Lietuvos karinių jūrų pajėgų komandoras Audrius Venckūnas.

„Labai džiaugiuosi, kad pratybos „Smėlėtoji pakrantė 20“ dėl COVID-19 situacijos Belgijoje nebuvo atšauktos. NATO junginio vardu dėkoju Belgijos ir Nyderlandų karinėms pajėgoms (ABNL), kad, nepaisant visų keblumų, susijusių su COVID-19, pratybų planavimas ir įgyvendinimas buvo atliktas pagal visus profesionalumo kriterijus (arba aukščiausius standartus). Pagrindinis dėmesys pratybose buvo sutelktas į povandeninių minų paiešką. Pratybų rajonas – Lamanšo sąsiaurio prieigos ir Belgijos išskirtinė ekonominė zona suteikia unikalią galimybę treniruoti laivų įgulas, atlikti minų paiešką ypatingai sudėtingomis sąlygomis. Tai ir greitai besikeičiantys orai, nuolatinis bangavimas, srovės, kurios siekia net 3 mazgus, blogas povandeninis matomumas, jūros dugno ypatumai – visa tai sudaro visumą faktorių, apsunkinančių efektyvią minų paiešką. Čia labai svarbus komandinis darbas, kada rezultatai priklauso nuo visos įgulos. Yra sakoma, kad, jei sugebi vykdyti efektyvią minų paiešką Lamanšo prieigose, reiškia, gali efektyviai daryti tai ir visur kitur. Esu patenkintas pratybų rezultatais, nes jie dar kartą patvirtina, kad laivai, esantys junginyje, yra parengti vykdyti pagrindinę operacinę funkciją – minų paiešką ir jų netralizavimą, “– teigė NATO SNMCMG1 junginio vadas, lietuvis, komandoras Audrius Venskūnas.

Plačiau skaitykite: https://mc.nato.int/media-centre/news/2020/standing-nato-mine-countermeasures-group-1-participates-in-sandy-coast-exercise-

Karinių jūrų pajėgų informacija ir nuotraukos

SNMCMG1 2020 – FGS Groemitz is involved in man over board drill, all hands on deck after successful rescue has been approched by ENS Admiral Cowan to get back in formation to proceede with interrupted tranzit
SNMCMG1 visit Tromsoe harbor after conducting Historical ordnance disposal operation in Norwegian waters.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close