BIRŠTONO AKORDEONO MUZIKOS FESTIVALIS’20

BIRŠTONO KURHAUZE

__________________________________

Rugsėjo 26 d., šeštadienį,

15.00 val.

Duetas ,,Solo Plius“: A. Jazbutis (akordeonas) ir J. Jazbutytė (smuikas)

Marius Šinkūnas  (vibrafonas)  ir Nerijus Bakula (akordeonas)

19.00 val.

Vytenis Danielius (akordeonas) ir Monika Ryškutė (fleita)

Akordeonininkų trio INDEED (Laimonas Salijus, Sandra Veverskytė , Lukas Katinas)

___________________________________________

Rugsėjo 27 d., sekmadienis,

17.00 val.

Vytautas Kiminius (birbynė) ir Tadas Motiečius (akordeonas)

Ansamblis “Tutto a Dio“:
Greta Staponkutė (altas) ir Augustinas Rakauskas (akordeonas)

Koncertai nemokami


Rugsėjo 26 d., šeštadienį, 15.00 val.

Duetas ,,Solo Plius“: A. Jazbutis (akordeonas) ir J. Jazbutytė (smuikas)


Birštono akordeono muzikos festivalyje‘20 ,,Solo Plius“ duetas – A. Jazbutis (akordeonas) ir J. Jazbutytė (smuikas) pristatys programą ,,Rudens burtai“, kuri kvies pasiklausyti svajingai rudeniškų melodijų, persipynusių skaitmeninio akordeono ir smuiko garsų spalvomis. Programoje skambės gerai žinomos melodijos, A. Jazbučio aranžuotos akordeono ir smuiko duetui bei autoriniai kūriniai.

Solo Plius – tai akordeono ir smuiko duetas, kurio išskirtinumas – novatoriškas požiūris į pramoginės akordeono muzikos atlikimą, jį atskleidžiant naujomis spalvomis per skaitmeninio akordeono galimybių panaudojimą.
Šiuo metu grupės sudėtį sudaro Algimantas Jazbutis (akordeonas) ir Jūratė Jazbutytė (smuikas). A. Jazbutis daugiau kaip 30 metų aktyviai populiarina pramoginės akordeono muzikos žanrą – nuo pasirodymų tarptautiniuose akordeono muzikos festivaliuose, įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, iki paties akordeonininko inicijuoto Birštono akordeono muzikos festivalio 2015 metais. A. Jazbučio atliekama akordeono muzika dar 1985 m. Lietuvoje suskambo naujai, kai atlikėjas ėmė koncertuoti populiarindamas pramoginį akordeono žanrą kartu su saksofonų bei ritmo grupe. Šiandien šį orkestrą atstoja Algimanto puikiai įvaldytas naujos kartos skaitmeninis akordeonas.

 Marius Šinkūnas – vibrafonas, Nerijus Bakula – akordeonas

Programoje – originalūs bei amerikiečių kompozitorių kūriniai.

Nerijus Bakula – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, už pasiekimus, apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidento, Ministro Pirmininko ir kt. padėkomis. Groja pop, jazz, tango, world muziką su žinomais šalies, bei užsienio muzikantais ir dainininkais, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Koncertavo Italijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, Slovėnijoje, Danijoje, JAV, Kanadoje… Su įvairiais ansambliais dalyvavo Vilniaus, Birštono, Nidos, Panevėžio džiazo festivaliuose, taip pat daugelyje kitų festivalių, bei koncertų. Šiuo metu aktyviai koncertuoja ir dirba pedagoginį darbą Vilniuje bei Varėnoje.

Marius Šinkūnas – daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, vienintelis profesionalus vibrafonininkas Lietuvoje, savo žinias gilinęs ir koncertavęs Prancūzijoje, JAV, Japonijoje. Jis veda vibrafono meistriškumo kursus Sankt Peterburgo menų licėjuje, koncertuoja su džiazo, šiuolaikinės ir klasikinės muzikos atlikėjais. Vilniuje Balio Dvariono muzikos mokykloje jis įsteigė pirmąją Baltijos šalyse vibrafono klasę.

Rugsėjo 26 d., šeštadienį, 19.00 val.

Vytenis Danielius (akordeonas) ir Monika Ryškutė (fleita) 

Vytenio Danieliaus ir Monikos Ryškutės duetas susibūrė abiejų muzikantų studijų metais. Veiklos pradžioje muzikavęs akademiniams tikslams, ansamblis sėkmingai įtvirtino savo repertuarą ir iki šiol tęsia savo kūrybinę, bei aktyviai vysto koncertinę veiklą. Šio fleitos ir akordeono dueto pagrindinį repertuarą sudaro Astor Piazzolla muzika. Ansamblis yra pelnęs ne tik koncertų publikos, bet ir konkurso žiuri simpatijas – šiais metais vykusiame Nacionaliniame Akordeonistų Konkurse, ansamblių kategorijoje Vytenio ir Monikos duetas iškovo I-ąją vietą. Šiuo metu ansamblis ruošiasi būsimiems koncertams įvairiuose Lietuvos miestuose.

Vytenis Danielius (akordeonas) – VDU Muzikos akademijos magistrantas akordeonistas, prof. Kazio Stonkaus studentas, aktyviai koncertuojantis Lietuvoje įvairių žanrų scenose. Studijų metu stažavosi Italijoje, Vibo Valentijoje pas Mario Stefano Pietrodarchi bei neseniai grįžo iš Olandijos Princo Klauso konservatorijos, kur gilino akordeono džiazo žinias. Ne kartą atstovavo Lietuvą prestižiniuose akordeonistų konkursuose Kinijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir kt. šalyse.

Monika Ryškutė (fleita) – fleitos muzikos atlikėja ir mokytoja. Monika studijavo VDU Muzikos akademijoje, mokėsi doc. Giedriaus Gelgoto klasėje. Studijų laikotarpiu ji pusei metų išvyko mokytis į Milaną, Giuseppe Verdi konservatoriją. Monika aktyviai dalyvauja meistriškumo kursuose, vykstančiuose užsienyje, yra aktyvi koncertinėje ir pedagoginėje veikloje. 2019 metais ji dalyvavo Lietuvos Samariečių Bendrijos projekte “Suteikime Kauno miesto neįgaliems vaikams ir jaunimui galimybę pagerinti jų fizinę ir emocinę gyvenimo kokybę”, kuriame vedė muzikos užsiėmimus negalią turintiems vaikams.

Akordeonininkų trio INDEED: Laimonas Salijus, Sandra Veverskytė, Lukas Katinas

Profesionalūs atlikėjai, nuolat ieškantys naujų idėjų, išieškotų sąskambių ir unikalių sprendimų – taip apibūdinamas akordeonistų trio Indeed.
2016 metais įkurtame ansamblyje dabar groja akordeonininkai Laimonas Salijus, Sandra Veverskytė ir Lukas Katinas.
Ansamblio nariai – VDU Muzikos akademijos absolventai, įvairių tarptautinių konkursų prizininkai ir nugalėtojai, kuriuose dalyvavo kaip solistai ir kaip ansamblių nariai.
Trio Indeed daugiausiai sutinkami Lietuvos festivalių programose, tačiau atlikėjai vis daugiau tampa pastebimi ir užsienio scenose. Surengti rečitaliai Latvijoje, Estijoje, Gruzijoje ir Vokietijoje. Ansamblio repertuaras neapsiriboja vien klasikiniais opusais – pripažintos klasikos programas papildo populiariaja, tango muzika.
Trio scenoje galima išvysti kartu su Dagna, Ieva Goleckyte, Giedriumi Prunskumi, VDU Kameriniu orkestru.


Rugsėjo 27 d., sekmadienis, 17 val.

Vytautas Kiminius (birbynė) ir Tadas Motiečius (akordeonas). Programa ,,Gaublio siuita“.

Gaublio siuita – tai muzikinė kelionė, supažindinanti mus su skirtingomis tautomis ir jų kultūra. Edukacinis koncertas skirtas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Įdomiausia tai, kad visi kūriniai bus atliekami birbyne ir akordeonu.

Birbynės ir akordeono duetas – tai sąstatas, skaičiuojantis ne vieną dešimtmetį. Vytautas Kiminius ir Tadas Motiečius pradėjo kartu muzikuoti dar studijų metais LMTA. Atlikėjų sąstatas autentiškas ir savitas. Koncerte bus galima išgirsti platų muzikinį spektrą, nuo muzikos „senajam stiliui“ iki šiuolaikinių suomių bei lietuvių kompozicijų.

Birbynė – iš pažiūros nesudėtingos struktūros instrumentas, kurio istorija siekia XVI a. Pirmosios birbynės buvo gaminamos piemenų, tačiau XIX a. neišvengė klasikinių instrumentų įtakos (tokių kaip klarnetas ir obojus). Birbynė buvo tobulinama ir po truputį imta groti sudėtingesnę profesionalią muziką. Instrumentas atskleidžia netikėtas garso tembrines ir dinamines spalvas, puikiai ima derėti platus ir sodrus garsas su virtuoziška technika.

Vytautas Kiminius yra vienas ryškiausių Lietuvos birbynininkų. 2018 m. baigė atlikimo meno magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, obojininko prof. dr. R. Beinario klasėje. Tais pačiais studijų metais Vytautas studijavo Italijoje „Conservatorio di Verona Evaristo Felice Dall‘abaco“ obojininko Alessandro Baccini klasėje.

2016 m. įgijo operos ir simfoninio orkestro dirigento magistrantūros laipsnį prof. Juozo Domarko klasėje. Norėdamas tobulėti ir plėsti savo žinias, Vytautas tais pačiais metais įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Pradėjo birbynės magistrantūros studijas,  kur sėkmingai gilino žinias ir tobulino įgūdžius kartu su vienu ryškiausių Lietuvos obojininkų, prof. dr. Robertu Beinariu.

Tais pačiais metais Švietimo ir mokslo ministrė įteikė padėkos raštą už kūrybines idėjas ir jų įgyvendinimą rengiant Lietuvos moksleivių dainų šventę „Tu mums viena“ programą, ir kultūros vertybių puoselėjimą dirbant su Lietuvos jaunimu.

Taip pat dirigavo Lietuvos kameriniam orkestrui, buvo paruošta programa su Klaipėdos kameriniu orkestru. 2016 m. buvo Lietuvos moksleivių dainų šventės „Ansamblių vakaro“ dirigentas.

Solistas 2015 m. Lietuvos nacionalinį instrumentą pristatė visam pasauliui, projekto „The sound of Europe“ tiesioginės transliacijos metu, „Deustche Welle“ kanale. Tos pačios kelionės metu, Vytautas pristatė Lietuvos kultūrą Berlyno Finansų ministerijoje, atlikdamas savo programą.

V.Kiminius 2014 m. baigė birbynės specialybės bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir tetaro akademijoje, lekt. Kęstučio Lipeikos klasėje. Dar studijų metais pelnė „Grand Prix“ Armėnijoje vykusiame tarptautiniame atlikėjų konkurse „Renaissance“.

Tris kartus tapo Jono Švedo atlikėjų konkurso nugalėtoju ir pelnė pirmąją vietą tarptautinės asociacijos „Menas ir švietimas XXI amžiuje“ konkurse.

2013 m. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė padėkos raštą už tarptautinį įvertinimą.

Atlikėjui teko garbė dalyvauti projekte „Traveling Youth Orchestra“ (Lietuva; Latvija; Estija; Prancūzija), koncertavo su orkestru kaip solistas ir orkestro narys visoje Europoje.

Muzikos kelią Vytautas pradėjo Šilutės meno mokykloje Vytauto Vaičionio birbynės klasėje. 2010 m. baigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją mokytojo Vytauto Zelenio  klasėje.

Solistas aktyviai dalyvauja muzikinėje veikloje, plėtoja birbynės galimybes ir, naudodamas sudėtingą techniką, skatina novatorišką profesionalaus meno atlikimą.

Tadas Motiečius yra jaunas, perspektyvus akordeonistas. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento Raimondo Sviackevičiaus akordeono klasės auklėtinis. 2014 m. dalyvavo tarptautinėje mainų programoje ERASMUS pas vieną žymiausių pasaulio pedagogų G. Draugsvoll Karališkoje Danijos muzikos akademijoje. Dalyvavo žymiausių pasaulio pedagogų meistriškumo pamokose: G. Draugsoll (Danija); O. Murray (D. Bitanija); J. Rattya, M. Luomma (Suomija); S. Hussong, E. Moser (Vokietija); G. Stopa (Vokietija/Austrija) M. Bjeletic (Serbija); B. Zagoranski (Kroatija); D. Vendramin, C. Jaccomucci, C. Rojac, S. Zanchini, M. Pittocco, G. Dellarole (Italija); B. Lenko (Slovakija); K. Baran, Z. Ignaczewski, G. Palus, R. Grzaka (Lekija); S. Osokin, V. Semionov, F. Lips, A. Ledeniov, A. Dmitriev (Rusija); N. Sevriukov, M. Bula (Baltarusija).

Atlikėjas jau yra Karalienės Mortos premijos, daugkartinis šalies ir tarptautinių konkursų laureatas, seminarų, festivalių, projektų dalyvis. Tadas yra apdovanotas V. Adamkaus bei D. Grybauskaitės padėkos raštais, ministrų, merų padėkomis. Pastaruoju metu aktyviai atstovauja Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, o taip pat ir visą Lietuvą daugelyje prestižinių renginių užsienio šalyse.

Jau po dvejų muzikos mokymosi metų prasidėjo Tado konkursinė ir koncertinė veikla. Daugiau nei trisdešimties konkursų Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Čekijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Estijoje, Italijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Kinijoje laureatas. Tadas koncertavo Talino, Rygos, Gdansko, Kopenhagos muzikos akademijų, Suomijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, JAV, Australijos, Centrinės Amerikos koncertų salėse. Dalyvavo Šveicarijos, Italijos, Prancūzijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos šalies ir tarptautiniuose festivaliuose–seminaruose. 2012 m. vasarą dalyvavo keliaujančio tarptautinio orkestro projekte ir koncertiniame ture po Europą.

Akordeonistas aktyviai koncertuoja Lietuvoje įsitraukdamas į unikalius meninius projektus, bendradarbiaudamas su įvairialypiais teatro kūrėjais, tokiais kaip: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Baltijos kamerinis operos teatras, Vilniaus teatras „Lėlė“, Valstybinis choras „Vilnius“.

Šis gabus akordeonistas, įtaigiai grodamas tiek solo, tiek įvairios sudėties ansambliuose itin aktyviai bendradarbiauja su kitų instrumentų atstovais inovatyviuose kamerinės, šiuolaikinės, džiazo, vokalinės muzikos projektuose.

Ansamblis “Tutto a Dio“

Ansamblis “Tutto a Dio“ – tai jaunas alto (Greta Staponkutė) ir akordeono (Augustinas Rakauskas) duetas. Muzikai susibūrė 2012-aisiais vasarą Londone, keliaudami, kurdami ir įgyvendindami bendras muzikines idėjas. Tais pačiais metais duetas pradėjo aktyviai domėtis kamerine muzika, aranžuoti kompozicijas bei plėtoti koncertinę veiklą.

Neįprasta klasikinių instrumentų, alto ir akordeono kombinacija duete – iki šiol vienintelė ir pirmoji suformuota Lietuvoje. Tokios sudėties ansambliai pasaulyje – itin retas atvejis, tapęs neginčyjamu „Tutto a Dio“ išskirtinumu. Dueto repertuare taip pat atsispindi itin platus spektras muzikos žanrų: nuo baroko, klasikos bei moderno, iki tango, prancūziškojo variete ir džiazo.„Tutto a Dio” ansamblis atkreipia dėmesį ne tik savo neįprasta sudėtimi, iniciatyvumu ir komunikabilumu organizaciniame darbe, bet ir puikiais tarptautinio masto profesiniais pasiekimais, aktyvia koncertine veikla ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Koncerte skambės A. Piazzolla, Citovitz, Cincadze, F. Angel bei kt. kompozitorių muzika.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close