Lietuvos kariuomenės poligone testuojama daugiafunkcinė tankų ir kovos mašinų šaudykla

2020 09 09. Pabrade. Poligonas. foto Alfredas Pliadis

Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių raj.) įrengta daugiafunkcinė tankų ir kovos mašinų šaudykla, kurioje įrengtos keliasdešimt įvairiu atstumu išdėstytų pakeliamų ir judančių taikinių pozicijos, skirtos šaudančiai ir judančiai karinei technikai. Šią savaitę, stebint Lietuvos kariuomenės vadovybei, tęstinius tankų ir pėstininkų kovos mašinų šūvius iš įvairių pozicijų atliko NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai.

„Karinis bendradarbiavimas su sąjungininkais yra itin sėkmingas ir rezultatyvus. Šaudyklos su judančiais taikiniais Lietuvoje nepriklausomybės laikotarpiu dar neturėjome. Tai nauja kokybė, kuri mums yra būtina treniruojantis naikinti judančią techniką. Tai prisideda prie patikimo ir efektyvaus atgrasymo ir gynybos užtikrinimo. Aš esu dėkingas šalims sąjungininkėms už paramą ir rimtą požiūrį į bendrą karinį pasirengimą,“ – pažymėjo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

„Šiandien galima drąsiai pasakyti, kad jau turime tankų šaudyklą – atlikome paskutinius bandymus, kurių tikslas buvo stebėti kaip veikia judantys taikiniai ir visa sistema. Turime puikią daugiafunkcinę tankų šaudyklą, kurioje galima šaudyti tiek tankų turima ginkluote, tiek pėstininkų kovos mašinų ginkluote, čia galės treniruotis išsilaipinę pėstininkai, tai – tinkamos sąlygos treniruotis mums ir sąjungininkų kariams.  Ir dar svarbu, kad šis projektas parodo mūsų trijų šalių indėlį – lietuviai, amerikiečiai ir vokiečiai prisidėjo prie bendro projekto, kuris jau veikia“, – sakė Lietuvos kariuomenės Mokymo ir Doktrinų valdybos vadas brigados generolas Mindaugas Steponavičius. 

Daugiafunkcinėje tankų šaudykloje taikiniai išdėstyti 3,5 kilomtrų atstumu, o pratybose naudojama karinė technika turės galimybę šaudyti iš 4 pozicijų, taip pat numatyti keturi judėjimo maršrutai. Šaudykloje įrengti 2 taikiniai, kurie gali judėti 150 metrų. 

Papildomai ant taikinių kėliklių sumontuotos išmanios pataikymo nustatymo sistemos, kurios realiu laiku teikia informaciją apie kulkos arba sviedinio pataikymo vietą taikinyje, o tai pagerina karių mokymo efektyvumą ir karių supratimą apie naudojamos ginkluotės ypatumus, gamtos reiškinių įtaką ir kitus šaudymo taiklumą lemiančius veiksnius. Taip pat ši technologija leis sutaupyti laiko, kadangi tam, kad įsitikinti kur buvo pataikyta, nebereikės judėti prie kėliklio, kuris dažniausiai yra už 300 m – 1000 m nuo šaulio. Atitinkamai pratybų trukmė sutrumpėja trigubai, o sutaupius laiko, šaudykla gali pasinaudoti trigubai daugiau šaulių per tą pati laiko tarpą – tokiu būdų didinamas infrastruktūros efektyvumas.

Plečiant poligonų kovinio rengimo infrastruktūrą ir mokomuosius laukus, ženkliai padidėjo poreikis kariniam rengimui naudoti pažangias technologijas, kurios užtikrintų karinį rengimą, atitinkantį šiuolaikinio kario viziją. Taikinių kėlikliai su specifinėmis funkcijomis (savas/svetimas, įvairūs taikinio kėlimo kampai) bus panaudoti mūšio apgyvendintoje vietovėje įgūdžiams gerinti – tai yra labai svarbu, nes šiuolaikiniai karai dažniausiai vyksta civilinėje aplinkoje ir miestuose.

Alfredo Pliadžio nuotraukos.

2020 09 09. Pabrade. Poligonas. foto Alfredas Pliadis
2020 09 09. Pabrade. Poligonas. foto Alfredas Pliadis
2020 09 09. Pabrade. Poligonas. foto Alfredas Pliadis

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close