Lietuvoje prasideda tarptautinės oro gynybos pratybos

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo tarptautinės antžeminės oro gynybos pratybos. Mokymai „Tobruq Legacy 20“ („Tobruko palikimas 2020“) vyks Šiaulių, Kauno ir Vilniaus apskrityse iki rugsėjo 25 dienos.

Pagrindinis jų tikslas – treniruoti Lietuvos ir sąjungininkų padalinius vykdyti sąveikos ir taktines NATO antžeminės oro gynybos vienetų procedūras, tobulinti oro erdvės valdymą ir kontrolę.

„Dabartinė situaciją su virusu priimkime ne kaip kliūtį ar iššūkį, o kaip impulsą ieškoti ir rasti naujų sprendinių ir inovacijų bendradarbiaujant ir sąveikaujant oro gynybos srityje.“ , pratybų atidarymo metu sake Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas plk. Dainius Guzas.

Pratybomis siekiama didinti tarptautinių antžeminės oro gynybos pajėgumų integralumą, tokiu būdu gerinant pasirengimą galimam kolektyvinės gynybos scenarijui.

Pratybose dalyvaus apie 950 karių iš Lietuvos, Čekijos, Estijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Slovakijos ir Vengrijos. Sąjungininkai į pratybas atsigabeno oro gynybos sistemas „Patriot“, SAMP/T, „Avenger“, „Mistral“, RBS 70, GROM, „Poprad“, „Stinger“.  

Per pratybas tarptautiniai antžeminės oro gynybos vienetai bus sujungti į bendrą vadovavimo bei valdymo sistemą ir vykdys kovos su oro taikiniais veiksmus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close