Unikali paroda sakraliniame muziejuje

Gegužės 15 dieną Birštono sakraliniame muziejuje buvo pristatyta Evaldo Snieškaus paroda „Fotografija ant drobės“, kuri iš karto suintriguoja savo atlikimo technika ir vaizdų improvizacija. Parodos pristatyme dalyvavo darbų autorius ir jo rėmėjai, Kauno Įgulos bažnyčios choras „Te Deum“ bei Birštono savivaldybės merės pavaduotojas Juozas Aleksandravičius.

E. Snieškus pasakojo, kad pirmiausia nufotografuoja tai, ką mato: epizodą ar momentą, kuris daugiau nepasikartos, o po to žaidžia improvizuodamas.

– Aš pateikiu intrigą ir noriu pažadinti smalsumą. Savo kūrybą vadinu fotodžiazu, nes tokios pačios improvizacijos, kaip ir muzikantas, aš jau daugiau negaliu pakartoti. Ką fotografuoti, pakužda vidinis balsas, nors tai būtų Šventosios tiltas (kurio jau nėra), kepamos daržovės ar paskendęs rūke valtininkas Birštone. Negaliu to pakartoti daugiau, nes ta akimirka jau praėjo, – sakė parodos autorius.

E. Snieškus pasakojo, kad su improvizacija susipažino labai seniai, kai teko dirbti restorane, o ten grojo muzikantas Kęstas Paulaitis. Viešėję turistai iš TSRS paprašė jo improvizuoti sovietinį himną, tai jis visą vakarą turėjo darbo, grojo nepasikartodamas.

E. Sniečkus fotografuoti pradėjo dar besimokydamas mokykloje. Vėliau besimokydamas Vilniaus universiteto gamtos fakultete taip pat dažnai dirbdavo su fotoaparatu. Autorius prisipažino, kad, skirtingai nei kiti menininkai, kurie stengiasi pagauti tam tikrus vaizdinius, sukomponuoti ir perkelti ant popieriaus, jis improvizuoja nuo pradžios iki pabaigos.

Kalbėdamas apie paveikslo ar fotografijos atlikimo techniką pasakojo, kad pirmiausia nufotografuoja, tai, ką pajaučia reikalinga, vėliau improvizuoja, o tik po to firma „Fotoprima“ išdidina ir perkelia ant drobės. Iš tiesų įspūdingas triptikas „Laidotuvės“ padarytas iš šešėlių, taip pat drobė apie Pompėjos žūtį, „Malda“ ir kt.

Kodėl reikėjo perkelti ant drobės, o ne ant popieriaus? Autorius aiškina labai paprastai – pamatė, kad su dabartine fototechnika galima piešti, tad piešinį ir reikia perkelti ant drobės.

Su pirmąja personaline paroda sveikino rėmėjai, bažnytinio choro atlikėjai. Birštono savivaldybės merės pavaduotojas ir muziejininkai dėkojo už originalią ir intriguojančią parodą. E. Snieškus sakralinio muziejaus darbuotojai Daivai Valatkienei dovanų įteikė paveikslą su Birštono valtininku.

Pabaigoje renginio dalyviai turėjo puikią progą pasiklausyti žinomo bažnytinio choro atliekamų giesmių.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close