Baigiamajame pratybų ,,Grifono kirtis 2020 / Medžiotojas 2020’’ etape – pėstininkų operacija, koviniai šūviai iš sunkiųjų ginklų sistemų ir legendinių „Apache” sraigtasparnių ataka

Rugpjūčio 13 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje) vykstančiose karių pratybose „Grifono kirtis 2020/Medžiotojas 2020” lankėsi Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, kiti svečiai ir žiniasklaidos atstovai. Penktadienį pasibaigsiančių mokymų dalyviai pademonstravo kovinių ir prieštankinių bei artilerijos padalinių sąveiką parodomojoje karinėje operacijoje. Operacijos metu buvo atliekama sausumos padalinių operacija, kuri buvo remiama realiais koviniais šūviais iš įvairių ginklų sistemų: artilerijos haubicų M50, prieštankinių sistemų „Javelin“, sunkiųjų kulkosvaidžių ir automatinių granatsvaidžių, o paramą iš oro raketomis ir aviaciniais kulkosvaidžiais teikė JAV atakos sraigtasparniai AH-64 Apache.

„Šios pratybos mums ypač svarbios dviem aspektais: pirma, stipriname šiuo metu vystomos brigados „Žemaitija“ pajėgumus. Antra, stipriname sąveiką su svarbiausi mūsų transatlantinio partnerio  – Jungtinių Amerikos Valstijų — kariais. Tai, kad JAV kariai ir vėl yra Lietuvoje, pabrėžia artimą mūsų valstybių ir kariuomenių ryšį. JAV buvimas Lietuvoje ir treniravimasis su Lietuvos kariais užtikrina ne tik kokybišką karių rengimą, bet veikia kaip ir vienas geriausių atgrasymo veiksnių“ , –  sakė krašto apsaugos ministras Raimunda Karoblis, stebėjęs  pratybas.  

„Tai, ką mes šiandien matome pratybose „Medžiotojas 2020“,  yra beveik tris dešimtmečius trunkančio JAV  ir Lietuvos kariuomenių bendradarbiavimo mokymuose ir  pratybose rezultatas, –  sakė JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchristas.   –  Lietuvos sausumos pajėgų ir JAV atakos bei palaikymo sraigtasparnių veiksmų suderinamumas rodo mūsų pasirengimą ir sugebėjimą dirbti kartu, kad būtų užtikrintas patikimas atgrasymo būdas bet kuriam priešininkui.“ 

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ (MPB „Žemaitija“) organizuotose pratybose ,,Grifono kirtis 2020 / Medžiotojas 2020’’, kurios vyko rugpjūčio 2–14 dienomis generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje), dalyvavo virš 1000 karių, kurių didžiąją dalį sudarė MPB „Žemaitija“ vienetų kariai taip pat Baltijos bataliono kuopa bei kartu treniravosi ir iš Lenkijos atvykę Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Sausumos pajėgų Kovinės aviacijos  brigados kariai. Baltijos bataliono kuopa pratybose veikė kaip priešiškų pajėgų elementai, kurie padėjo sukurti realistišką operacinę aplinką ir sudarė tinkamas sąlygas tarnybą baigiantiems kariams pademonstruoti per tarnybos laikotarpį įgytus įgūdžius.

„Šių pratybų metu ne tik vertinome brg. gen. Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono baterijas, jų pasiruošimą vykdyti ugnies uždavinius bet ir išbandėme naujus techninius sprendimus. Puikūs nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių pasiekimai parodo, kad ne tik profesinės karo tarnybos kariai bet ir šauktiniai geba įvaldyti individualius bei paramos ginklus. Kelių vienetų šaudymas koviniais šaudmenimis skirtingomis sistemomis vienu metu pareikalavo gerų individualių bei komandinių įgūdžių ir užtikrintos koordinacijos tarp padalinių. Šiandien pasiektas dar vienas tikslas, o dabar metas pradėti ruoštis kitiems ateityje laukiantiems iššūkiams“,  – sakė MPB „Žemaitija“ vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius.

Pagrindinis pratybų tikslas – treniruoti ir įvertinti Kunigaikščio Margirio pėstininkų, brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionų bei MPB „Žemaitija“ Prieštankinės kuopos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įgytą karinį pasirengimą per 9 tarnybos mėnesius. Bendros pratybos su Baltijos batalionu ir JAV kovinės aviacijos brigados kariais sudarė geresnes sąlygas efektyviai vykdyti bendras užduotis taip gerindama sąveikumą tarp sąjungininkų.

Kariams teko atlikti daug skirtingų užduočių dienos ir nakties metu juos nuolatos stebint priskirtiems vertintojams. Žvalgybos kuopos kariai rinko informaciją apie priešą ir atliko iš anksto suplanuotas svarbių taikinių naikinimo operacijas taip pat pirmąjį kartą mokymuose treniravosi atlikti žmogiškąją žvalgybą, brigados Prieštankinės kuopos vienetai atliko šarvuotos technikos identifikavimo ir naikinimo užduotis, kurios reikalauja specifinių žinių ir prieštankinės ginkluotės valdymo įgūdžių. Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas treniravosi užtikrinti netiesioginės ugnies paramą manevriniams vienetams, o JAV Kovinės aviacijos brigados kariai su atakos sraigtasparniais AH-64 Apache užtikrino artimą oro paramą ir sudarė sąlygas treniruotis Jungtinės ugnies paramos valdymo specialistams (angl. JTAC).

MPB „Žemaitija“ informacija

vyr. srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotrauka

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close