Komisijoje svarstyti eismo saugumo klausimai

Liepos 24 d. vyko Prienų r. savivaldybės eismo saugumo komisijos, kuriai vadovauja mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, posėdis. Posėdyje svarstyti prašymai dėl eismo saugumo gerinimo rajone.

Komisija nepritarė prašymui įrengti automobilių stovėjimą draudžiantį kelio ženklą prie kapinių Pakuonyje (kelio Nr. 1901 atkarpoje iki Tylos g.). Argumentuota, kad stovėti draudžiantis kelio ženklas apribotų senyvo amžiaus žmonių galimybes lankytis Pakuonio kapinėse, taip pat sutrikdytų prekybą šventinėmis dienomis. Pakuonio seniūnija įsipareigojo įspėti gyventojus, dažnai statančius automobilius nurodytoje kelio atkarpoje, statyti juos kitoje vietoje. Pažymėtina, jog yra galimybė pasinaudoti ir alternatyviu keliu.

Išnagrinėjusi Prienų Jaunystės g. gyventojų raštą dėl eismo saugumo priemonių šioje gatvėje, Komisija atkreipė dėmesį, kad Jaunystės g. kapitalinis remontas buvo finansuojamas iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos lėšomis, todėl 5 m. po projekto įgyvendinimo negali būti keičiama kelio konstrukcija, t. y. įrengti greitį mažinantys kalneliai. Taip pat atkreipė dėmesį, kad gatvėje jau yra įrengti kelio ženklai Nr. 329, ribojantys greitį iki 20 km/h. Nutarta naujų greitį mažinančių priemonių neįrengti, tačiau kreiptis į Alytaus apskrities VPK Prienų rajono policijos komisariatą dėl dažnesnio patruliavimo šioje gatvėje.

Nepritarta ir Skriaudžių gyventojo prašymui įrengti kelio ženklą Vairuotojų g. Pažymėta, kad Vairuotojų gatve naudojasi kelios įmonės, kurias reikėtų informuoti dėl saugaus eismo taisyklių laikymosi šioje gatvėje. Taip pat informuota dėl planuojamo gatvės kapitalinio remonto bei nutarta kreiptis į policijos komisariatą dėl dažnesnio patruliavimo šioje gatvėje.

Komisija išnagrinėjo Veiverių seniūnijos „Riešuto“ ir „Aronijos“ sodų bendrijų gyventojų prašymus įrengti eismo saugumo priemones. Posėdžio metu paminėta, jog dėl atliekų išvežimo Riešuto gatvėje nėra galimybės riboti įvažiuojančio transporto masės todėl nutarta prie įvažiavimų į sodų bendriją „Riešutas“ įrengti kelio ženklus Nr. 552 „Gyvenamoji zona“ ir Nr. 553 „Gyvenamosios zonos pabaiga“, kurie sodų bendrijos teritorijoje draustų važiuoti didesniu kaip 20 km/h greičiu, taip pat įpareigotų laikytis kitų kelių eismo taisyklių reikalavimų. Sodų bendrijoje „Aronija“ jau įrengti šie ženklai, todėl papildomi greitį ribojantys ženklai nebus rengiami. Nutarta prašyti policijos dažniau patruliuoti šioje sodų bendrijoje.

Komisija pritarė Stakliškių gimnazijos prašymui Vilniaus g., tarp Klevų ir Prienų gatvių, įrengti kelio ženklą Nr. 105 „Vaikai“ ir kelio ženklą Nr. 329 „ Ribotas greitis“, draudžiantį važiuoti greičiau kaip 30km/h. Taip pat atsižvelgė į Prienų m. gyventojo prašymą Rūtų g. ir Kalvotosios g. sankryžoje įrengti eismo ribojimo ženklus ir priėmė nutarimą Rūtų g. įrengti kelio ženklą Nr. 611 „Aklakelis“. Pagal pateiktą prašymą nutarta tokį kelio ženklą įrengti ir Prienų Žaliakalnio g.

Komisijoje nepritarta prašymui įrengti eismo saugumo priemones Prienų J. Lukšos gatvėje, nes, kaip akcentuota, greitį ribojantys kalneliai apsunkintų priešgaisrinės apsaugos tarnybos transporto judėjimą Lukšos g.

Posėdyje pritarta prašymui dėl automobilių stovėjimo vietų neįgaliesiems įrengimo prie buvusio „Saulutės“ lopšelio-darželio ir nutarta įrengti kelio ženklą Nr. 333 „Stovėti draudžiama“.

Komisija atidėjo Prienų seniūnijos prašymo dėl kelio ženklo, ribojančio masę iki 15 t įrengimo Pelkių gatvėje, svarstymą. Pažymėta, kad masę ribojantys ženklai sutrikdytų atliekų išvežimą, ir nutarta stebėti kelio būklę.

Atsižvelgdama į Pakuonio sen. Daugšiagirės k. gyventojo prašymą dėl saugaus eismo priemonių įrengimo Nemuno g., Komisija nutarė įrengti kelio ženklą Nr. 329, ribojantį greitį iki 30 km/h. (2 vnt.).

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close