Diana Nausėdienė: „Nemajūnų dienos centras yra gerovės valstybės kūrimo pavyzdys“

Antradienį, tęsiant išvykas regionuose, Birštone turėjo dirbti Prezidento komanda. Tačiau Briuselyje užtrukus Europos Sąjungos vadovų deryboms dėl naujos finansinės perspektyvos, į Birštoną atvyko tik prezidento patarėjai ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Numatyti prezidento Gitano Nausėdos susitikimai su Kauno regiono merais ir turizmo sektoriaus atstovais perkeliami į rugpjūčio pradžią.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Nemajūnų dienos centre, Nemajūnų amatų centre, dalyvavo edukaciniuose Valstybės pažinimo centro užsiėmimuose Birštono bendruomenės namuose. Po pietų pirmoji ponia Kneipo sode, kur įsikūrusios Valstybės pažinimo centro pilietiškumo dirbtuvės, bendravo su birštoniečiais ir miesto svečiais.

Šilti susitikimai ir nuoširdūs pokalbiai Nemajūnuose

Nemajūnų dienos centre Diana Nausėdienė, lydima Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės ir vicemero Vyto Kederio, susitiko su šio centro darbuotojais bei Dienos centrą lankančiais vaikais iš Nemajūnų, aplinkinių kaimų ir Birštono, kurie kasdien po pamokų čia užsiima įvairia kūrybine veikla, sportuoja, naudojasi kompiuteriais, ruošia pamokas, pietauja, gali gauti psichologo konsultacijas. Veikla nenutrūksta ir vasarą, o įprastus užsiėmimus papildo ekskursijos, maudynės, išvykos į gamtą ir kitos vasariškos pramogos

Vasarą taip pat rengiamos stovyklos, kurias iš dalies Birštono savivaldybės vaikams finansuoja Birštono savivaldybė. Šiais metais bus surengtos keturios stovyklos pamainos.

Nemajūnų dienos centre suaugusieji gali naudotis biblioteka, kompiuteriu, dušu, išsiskalbti, sportuoti čia įrengtoje sporto salėje ar septynias dienas per savaitę atidarytuose sporto aikštynuose. Centro socialiniai darbuotojai teikia pagalbą į namus negalią turintiems ar vienišiems vyresnio amžiaus asmenims, lankosi socialinės rizikos šeimose. Sunkiai besiverčiančios šeimos remiamos maisto produktais, o patekusiems į krizines situacijas užtikrinamos kompleksinės paslaugos, tarp kurių yra ir pozityvios tėvystės mokymai. Skatinant darbingo amžiaus neįgaliuosius integruotis į darbo rinką, nuo pernai jiems į pagalbą atskuba asmeniniai asistentai. Visiems savivaldybėje įvaikintiems ir globojamiems vaikams bei jų globėjams, įtėviams ar ketinantiems jais tapti suteikiama konsultacinė, psichosocialinė, teisinė ir kita pagalba.

Po nuoširdaus ir šilto bendravimo su vaikais, patalpų apžiūrėjimo, D. Nausėdienė dėkojo čia dirbantiems socialiniams bei kitiems darbuotojams, kurių dėka mažėja viena opiausių Lietuvos problemų – socialinė atskirtis.

„Socialinės paslaugos yra labai svarbus ir galingas gerovės valstybės kūrimo įrankis. Šių paslaugų poreikis kasmet didėja. Jos ypač svarbios socialiai pažeidžiamiems žmonėms: neįgaliesiems, senyvo amžiaus asmenims, vaikams, įgūdžių stokojančioms šeimoms, priklausomybių turintiems asmenims. Tokias paslaugas teikiančius centrus būtina plėtoti, didinti teikiamų paslaugų įvairovę ir kokybę“, – sakė D. Nausėdienė.

Jos teigimu, Nemajūnų dienos centras, kuriame teikiamos kompleksinės ir integruotos paslaugos, yra puikus gerovės valstybės kūrimo pavyzdys visai Lietuvai ir savo patirtimi gali dalintis su kitų savivaldybių šios srities specialistais.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė apsilankė ir Nemajūnų amatų centre, kur susitiko ir šiltai bendravo su Nemajūnų bendruomenės narėmis. 2003 m. pabaigoje įsikūrusi Nemajūnų bendruomenė organizuoja įvairius renginius, yra įkūrusi ansamblį su kaimo kapela, laisvalaikiu lieja žvakes, kuria suvenyrus iš molio, gamina papuošalus. Tačiau labiausiai bendruomenę garsina edukacinė programa „Dzūkijos bandos“, į kurią stebėti unikalaus kepimo proceso ir mokytis gaminti bandas bei jas skanauti atvyksta žmonės ne tik iš Lietuvos.

Dzūkiškomis bandomis moterys pavaišino ir Dianą Nausėdienę.

Užsiėmimai apie valstybę ir pilietiškumą

Prezidento komandą darbo dienų regionuose metu lydi Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centro edukatoriai, kurie rengia užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams apie valstybę, pilietiškumą ir Prezidento instituciją. Edukacinės programos globėja tapo pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Visą dieną Birštone Kneipo sode veikė Valstybės pažinimo centro dirbtuvės, kuriose vaikai ir jaunimas sprendė testus apie Konstituciją, žiūrėjo animacinius filmukus apie Lietuvos istoriją, sužinojo apie Lietuvos Prezidentų pomėgius.

Programos globėja Diana Nausėdienė bendravo su birštoniečiais ir miesto svečiais, atsakinėjo į jų klausimus, kartu su vaikais kūrė herbus.

Edukaciniai užsiėmimai vyko ir Birštono parapijos „Carito“ bendruomenės namuose. Juose dalyvavo vaikai iš įvairių Kauno regiono savivaldybių. Vieni vaikai tapo jaunaisiais tyrinėtojais, kiti diskutavo apie pilietybę ir pilietiškumą, pilietines akcijas.

Ponia Diana vaikams sakė: „Man Lietuvos valstybė – tai jūs. Visi žmonės, kurie yra aplink mus. Mano, kaip pilietės, pareiga – padaryti viską, kad bendruomenei būtų gera, kad galėtume kartu džiaugtis, juoktis, ieškoti atsakymų. Nesvarbu, jei mūsų nuomonės ir nesutampa, svarbu ieškoti mus jungiančio pagrindo. Linkiu kiekvienam susiformuoti savo nuomonę, surasti savo tikslus, bet būkite geri, tegul mus vienija Tėvynės meilė ir pasididžiavimas.“

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close