Kęstučio batalione – aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių mokymai

Šiandiena Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono rikiuotės aikštėje vyko Aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių mokymų atidarymo ceremonija. Liepos 11 dieną į Kęstučio batalioną atvykę 132 rezervistai iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės, Šilutės, Šilalės, Jurbarko ir Šakių rajonų ateinančias tris savaites dalyvaus mokymuose pagal aktyviojo rezervo karių rengimo programą.

1993–2015 metais Lietuvos kariuomenėje privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę kariai atnaujins įgūdžius šaudymo, taktikos, topografijos, karo inžinerijos, pirmosios medicininės pagalbos srityse. Aktyviojo rezervo kariams teks prisiminti ir būrio lygmens kolektyvinį rengimą. Mokymus vainikuos dviejų parų vertinamosios lauko taktinės pratybos.

Parengtojo rezervo karių rengimo kursą ves labiausiai patyrę Kęstučio bataliono instruktoriai, kuriems vadovaus kuopos vadas kapitonas Lukas Apanavičius.

„Širdingai dėkoju aktyviojo rezervo kariams už pilietiškumą ir sąmoningumą atliekant pareigą tėvynei Lietuvai ir dalyvaujant mokymuose. Esu įsitikinęs, kad geriausi bataliono instruktoriai pasidalins turima patirtimi ir žiniomis, taip pat dės visas pastangas, kad kiekvienas iš jūsų po mokymų drąsiai galėtumėte pasakyti, jog aktyviojo rezervo karių rengimas nebuvo beprasmis laiko švaistymas“, – ceremonijos metu akcentavo Kęstučio bataliono vadas pulkininkas leitenantas Vytis Andreika.

Aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių rengimo tikslas – ugdyti atsakingą, lojalią Lietuvos Respublikos visuomenę, atnaujinti karines teorines žinias ir praktinius įgūdžius, taip pat supažindinti su Lietuvos kariuomenės naujovėmis, kad prireikus aktyviojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.

Kęstučio bataliono informacija

Nuotraukos autorius – srž. Vidas Stašaitis

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close