Daugėja mineralinio vandens pritaikymo galimybių

Gegužės 15 dieną VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė projekto finansavimo ir administravimo sutartį su biudžetine įstaiga Birštono miesto tvarkymo tarnyba: skyrus 2 mln. Lt paramą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, bus pradėtas įgyvendinti projektas „Mineralinio vandens panaudojimas poilsiui ir turizmui Birštono kurorte“.

Vytauto parke, esančiame kalno papėdėje, vietoje buvusios šokių aikštelės bus  įrengtas mineralinio vandens gėrimo-garinimo paviljonas, kuriam vanduo bus  tiekiamas iš šaltinio „Versmė“.

Kitoje kurorto zonoje – Birštono centriniame parke – bus panaudotas šiuo metu užkonservuotas „Rūtos“ gręžinys. Šio gręžinio mineralinis vanduo bus tiekiamas į garinimo bokštą, kurio sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuos savaime. Mineralinio vandens lašų prisodrintas oras turi tokį patį poveikį kaip ir kvėpavimas jūros oru.

Birštone stengiamasi išplėsti mineralinio vandens panaudojimo infrastruktūrą poilsiui bei turizmui ir praturtinti teikiamų paslaugų pasiūlą. Projekto įgyvendinimo metu natūralaus šaltinio „Versmė“ mineralinis vanduo bus panaudotas Kneip procedūroms.

Kadangi kurorte dar jaučiamas sezoniškumas, tad toks mineralinio vandens panaudojimas pritrauks daugiau žmonių, norinčių pasinaudoti sveikatinimo procedūromis visais metų laikais.

Pasinaudojant žiniomis apie Kneip terapiją, žadama nutiesti aštuoniolikos skirtingų dangų takelius (nuo kankorėžių iki smėlio), kuriais žmonės pateks į mineralinio vandens baseinus. Visa tai skirta ne komercinei veiklai, taigi žmonės turės galimybę sveikatintis nemokamai.

Vokiečių pastorius S. Kneip XIX a. aprašė gydymosi vandeniu metodą, kuris apima penkis gydymo veiksnius: aplinkos ir mitybos terapiją, hidroterapiją, gydomąsias mankštas ir fizinius pratimus, fizioterapiją. Birštoniečiai idėją apie Kneip metodo pritaikymą parsivežė iš viešnagės Vokietijos kurortuose.

Birštonas – vienas seniausių ir žymiausių Lietuvos balneologijos kurortų, nuo seno garsėjantis savo gydomaisiais mineraliniais vandenimis. Tačiau kurorte esantys mineraliniai vandenys dar panaudojami nepakankamai. Yra tokių sferų, kur galima „sublizgėti“ ne tik tarp Lietuvos kurortų.

Šio projekto įgyvendinimas prisidėtų prie kito Birštono savivaldybės vykdomo projekto  – „Birštono miesto centrinio parko sutvarkymas ir pritaikymas aktyviam poilsiui ir turizmui“ ir jį kokybiškai papildytų suformuojant naujus, gamtinių išteklių panaudojimą sveikatinimui, poilsiui bei turizmui skatinančius traukos objektus.

Įgyvendinus šį projektą, į orą garinamas mineralinis vanduo 50-80 metrųspinduliu leis kvėpuoti jūros oru. Tai tiesiog unikali galimybė džiaugtis gražiu kurorto kraštovaizdžiu, kvėpuoti jūros oro ir pušų skleidžiamu aromatu.

 

Parengė Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close