„Gintarinė strėlė 2020/1“: taiklūs koviniai šūviai į taikinius Baltijos jūroje

Liepos 9–10 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų oro Oro gynybos bataliono (OGB) kariai kartu su Karinių jūrų pajėgų karo laivo M53„Skalvis“ įgula dalyvavo kasmetinėse kovinio šaudymo į oro taikinius pratybose „Gintarinė strėlė 2020/1″, kurios vyko Baltijos jūroje netoli Juodkrantės Lietuvos teritoriniuose vandenyse.

Šiose nacionalinėse pratybose buvo įvertintas oro gynybos taikytojų pasiruošimas naikinti oro taikinius iš artimojo nuotolio raketinio oro gynybos komplekso RBS-70.

„Daugeliui iš jūsų tai pirmasis kovinis šūvis. Kaip šiai dienai atsimenu savo pirmąją 2005 m. iššautą raketą, todėl net neabejoju, šios pratybos bus įsimintinos ir jums!“ – oro gynybininkams kalbėjo OGB štabo viršininkas mjr. Laurynas Ivanauskas.

Oro gynybos batalionas buvo įkurtas 2000 m. rugsėjo 1 d. ir yra dislokuotas Radviliškio mieste, Pagrindinis bataliono uždavinys – sausumos pajėgų vienetų apsauga nuo antpuolių iš oro ir strateginių objektų oro gynyba.

Oro gynybos bataliono kariai šiuo metu treniruojasi atlikti oro gynybos užduotis ne tik su raketiniu oro gynybos kompleksu RBS-70, bet ir kitas artimojo nuotolio oro gynybos sistemas „Stinger“ ir „Grom“. Batalioną pasiekusios modernios vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS leis kariams treniruotis vykdyti antžeminės oro gynybos operacijas jau ne kelių, o kelių dešimčių kilometrų atstumu.

Oro gynybos bataliono informacija.

Vyr. eil. Aivaro Dankio nuotrauka

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close