Joninės Kazlų Rūdoje – šokiai iki sutemų ir šimtmečius skaičiuojančios istorijos lenktynės

Birželio 23 d. pavakarę Kazlų Rūdos parko centre prie estrados negausiai susirinko visi tie, kurie tikėjosi surasti tą vienintelį paparčio žiedą.

Į tradicinę Joninių šventę susirinko nedaug Kazlų Rūdos gyventojų bei svečių. Galbūt dėl to, kad vis dar jaučiami karantino padariniai, baiminamasi dėl savo sveikatos, o gal dėl to, kad šįkart šventėje dalyvavo tik folkloro kolektyvai, atgaivinantys tikrąją, mūsų protėvių išpuoselėtą šios šventės dvasią.

Susirinkusieji tikrai nenuobodžiavo ir, su dideliu smalsumu išklausę bei pasižiūrėję senųjų lietuvių liaudies apeigų, greitai įsisuko į šokių verpetą. Ir kurgi neįsisuksi, kai visus džiugino Kazlų Rūdos folkloro ansamblis „Sūduonia“ (vad. D. Ciegienė), Plutiškių „Vabalkšnė“ (vad. L. Vilčinskienė), Višakio Rūdos kapela „Šaltinėlis“ (vad. V. Pečkys), kultūros centro kapela „Rūdnia“ (vad. I. Kidolienė), vokalinis ansamblis „TAU“ (vad. G. Federavičienė), neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Sidabrinė gija“ (vad. O. Olekienė) bei senjorų klubo kapela (vad. S. Motiejauskas).

Ne itin liaudies dainas mėgstantiems arba tiesiog norintiems aktyviau praleisti šventinį vakarą Kazlų Rūdoje pirmą kartą buvo surengtos orientacinės varžybos. Varžybų dalyviai turėjo per vieną valandą apeiti Kazlų Rūdos miestelio centrą ir aplankyti 7 istorinius lankytinus objektus. Jų nuoširdų dalyvavimą varžybose patvirtindavo prie šių objektų įsikūrę teisėjai. Tiesa, varžybos buvo nelengvos miesto svečiams, tikrieji objektai ir jų buvimo vieta buvo paslėpta po galvos sukimą sukeliančiais orientyrais. Vietiniai gyventojai bei miestelio svečiai azartiškai pasinėrė į linksmas varžybas – aplankė Kazlų Rūdos geležinkelio stotį, skulptūrų parką, pagrindinę mokyklą bei istorines sodybas, įsikūrusias prie gatvės netoli bažnyčios. Per valandą laiko visi dalyviai, netgi vienintelė miestelio svečių komanda, sugebėjo rasti visus objektus ir iš varžybų organizatoriaus Kazlų Rūdos kultūros centro direktoriaus Valdo Andriuškevičiaus rankų atsiėmė prizus.

Šventę, žinoma, vainikavo pačių varduvininkų – Jonų užkurtas laužas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close