J. Zailskienė: „Savo krašto grožį kuriame visi kartu“

Darbas savivaldybėje jums ne naujas, tačiau kiekvienos pareigos – tai skirtingos funkcijos. Kas buvo nauja ar netikėta? Kuri sritis reikalauja daugiausiai dėmesio?

Kai 2019 m. balandžio 30 d. buvau paskirta dirbti administracijos direktore, supratau, kad teks priimti labai svarbius sprendimus ir prisiimti atsakomybę. Nuo pat darbo pradžios ypač daug dėmesio, kaip ir buvau žadėjusi, skyriau Statybos ir ekonominės plėtros skyriui, kuris buvo likęs be vedėjo, o už kelius atsakingas specialistas labai greitai išėjo iš darbo. Dabar, nesigręžiodama atgal, galiu pasakyti, kad skyrius turi stiprų vedėją ir dvi naujas specialistes, kurios atsakingai dirba kelių priežiūros ir remonto, įvairių projektų įgyvendinimo srityse. Šio skyriaus veikla labai svarbi ir plati, todėl vedėjo atsakingumas, užduočių, veiklų koordinavimas didžia dalimi lemia sėkmingą darbą.

Nuolatiniai pokalbiai su seniūnais, skyrių vedėjais ir specialistais leido greičiau apčiuopti problemas ir jas spręsti – perskirstytos kai kurios funkcijos, daugiau dėmesio skirta kelių tvarkymo koordinavimui, statybos darbų priežiūrai, seniūnijų darbuotojai gavo daugiau atsakomybių kelių, apleistų statinių, socialinių būstų tvarkymo srityse.

Labai aktualus ir dar sunkokai sprendžiamas apleistų ir apgriuvusių statinių klausimas. Kartu su visų seniūnijų kolektyvais ieškome įvairių kovos su šia problema būdų – bendraujama su savininkais, rašomi perspėjimai, pradedamos galimo bešeimininkio turto įteisinimo procedūros. Pernai buvo sutvarkytos fermos Naujosios Ūtos seniūnijoje, dabar imamės aktyvių veiksmų ir kitose seniūnijose. Mano nuomone, reikia griežtinti valstybės įstatyminę bazę apleistų statinių savininkų atžvilgiu, palengvinti ir pagreitinti procedūras, siekiant priversti savininkus arba tvarkytis, arba parduoti, arba nugriauti apleistą turtą.

Džiaugiuosi, kad pavyko pirmą kartą surengti išvažiuojamuosius vadovų, Žemės ūkio skyriaus specialistų pasitarimus su ūkininkais seniūnijose. Jų metu buvo diskutuota aktualiais klausimais, pristatytos naujovės, pasidalinta pasiūlymais, nuomonėmis.

Darbų tikrai daug, o visų neįmanoma išvardinti. Manau, kad gyventojai tikrai mato visos mūsų komandos darbo rezultatus – asfaltuojamas gatves, tvarkomas viešąsias erdves, gerinamą infrastruktūrą visame rajone. Šiuo metu vykdome daug projektų, bet kartu rengiamės naujam finansavimo laikotarpiui.

Ar kolektyvas dirba tarsi šveicariškas laikrodis?

Žinote, net mechaniniam šveicariškam laikrodžiui pagal standartą leidžiama kažkiek nukrypti į šalį. O mūsų kolektyvo žmonės, kurių dauguma tikrai labai atsakingai dirba, yra iniciatyvūs, siekiantys aukštų rezultatų. Žinoma, klystame visi – neklysta tik tie, kurie nedirba. Svarbu kalbėtis, kartu taisyti klaidas ir ieškoti teisingų sprendimų.

Kolektyvą per šį laikotarpį papildė ne vienas naujas darbuotojas, buvo gerinamos darbo sąlygos, o štai nuo liepos 1 d. pradeda dirbti specialistė, kuri bus atsakinga už asmens duomenų apsaugą, antikorupcinę veiklą. Ji padės visoms mūsų įstaigoms nepaklysti šiuose klaidžiuose labirintuose.

Pradėdama eiti šias pareigas sakėte, kad daug dėmesio reikalaujanti sritis – darbas su verslu, o tam reikalingas Turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) ir viešbutis. Kiek pasistūmėta šioje srityje?

Džiaugiuosi, kad meras Alvydas Vaicekauskas su komanda ir šią kadenciją tęsia tradicinius susitikimus su mūsų krašto verslininkais, o Prienų r. savivaldybės taryba patvirtino finansavimą naujai įstaigai. Tebemanau, kad TVIC yra būtinas ir dėl turizmo skatinimo, ir dėl pagalbos verslui. Ir nors veiklos pradžią pristabdė koronavirusas, tikiuosi, kad greitai įstaiga veiks ir įgyvendins mūsų keliamus uždavinius – padės kurtis naujoms verslo įmonės, konsultuos, koordinuos planuojamą įsteigti Prieniečio kortelę, kvies turistus į mūsų kraštą.

Greitu laiku skelbsime buvusio„Revuonos“ viešbučio pardavimą. Siuntėme informaciją apie viešbutį ne vienam verslininkui, asociacijoms, kvietėme apžiūrėti, paruošėme visus pardavimo dokumentus. Labai tikiuosi, kad atsiras investuotojas, kuris atgaivins šią unikalią ir svarbią mums visiems vietą.

Ar paroje užtenka valandų, kad spėtumėt atlikti visus darbus?

Na, valandų yra tiek, kiek yra, ir tenka suktis. Man svarbu įsigilinti, aptarti problemas su specialistais ir tada priimti sprendimus, kurie būtų naudingi mūsų krašto žmonėms. Greitai ir profesionaliai. Dabartinis gyvenimo tempas reikalauja greitų veiksmų, tad tų darbo valandų nelabai ir skaičiuoju.O ilgiau užsilikus administracijoje, vakarėjant po visų darbų smagu namo grįžti pėsčiomis – pasidžiaugti aplinka, pabendrauti su žmonėmis, pastebėti problemas. Dažnai tam išnaudoju ir savaitgalius – aplankau tai vieną, tai kitą seniūniją.

Pandemijos sukeltas karantinas pareikalavo daugybės iki šiol nepatirtų sprendimų. Su kokiais iššūkiais teko susidurti ir kaip sekėsi juos įveikti?

Karantino metu iššūkių buvo daug. Labai džiaugiuosi, kad su pagrindiniu iššūkiu susitvarkėme puikiai – suformavome profesionalią darbo grupę, daug dirbome, neskaičiuodami nei laiko, nei jėgų, turėjome savanorių, rėmėjų. Visiems, kurie dirbo ir mums padėjo, visiems, kurie klausė patarimų, noriu širdingai padėkoti. Norėtųsi, kad daugiau apie virusą netektų kalbėti, tačiau… atsipalaiduoti dar negalima, todėl imamės priemonių, jei užkluptų nauja banga: perkame apsaugos priemonių ir kaupiame rezervą, rengiame rekomendacijas įstaigoms ir pan.

Ko, Jūsų manymu, reikia, kad Prienų kraštas būtų dar gražesnis ir patrauklesnis?

Labai džiugina gyventojai, kurie puošia ir tvarko savo namų, daugiabučių aplinką. Siekdami labiau paskatinti gyventojus, kad jie jaustųsi tikrais šeimininkais, planuojame parengti tvarkos aprašą, kuriame būtų numatyta bei svarstoma pirmenybė tvarkyti tuos kiemus, aikšteles, prie kurių remonto gyventojai pageidautų prisidėti finansiškai. Tą jau šiais metais pasiūlėme bendruomenėms: jei valstybės skirtas lėšas jos skirs infrastruktūrai tvarkyti, Savivaldybė prisidės tiek pat. Nauda bus abipusė – ir erdvės gražės, ir didės galimybės plėtoti smulkųjį verslą, ir lėšos bus panaudotos prasmingai bei tinkamai.

Balbieriškio atodangoje, kuri yra vienas dažniausiai lankomų objektų rajone, įrengėme apšvietimą, vaizdo kamerą.Suprasdami, kad reikia užtikrinti saugią ir švarią aplinką, plečiame vaizdo kamerų tinklą ir Revuonos, Beržyno parkuose. Vaizdo kameros bus sumontuotos ir Jiezne bei kitose vietose.

Labai džiaugiuosi dar viena mūsų iniciatyva – pirmą kartą pagal Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą pateikėme projektą „Pacų giminės paveldas kaip bendros turizmo plėtros abipus sienų pagrindas“, o svarbiausia, gavome ir finansavimą. Jiezno centre planuojama pastatyti istorinių Pacų rūmų maketą, bronzinius „Pacų batus“ turistų fotografijoms, prie miesto prieigų – Pacų leliją, Revuonos parke – skaidrų 3D stendą. Visko neišvardinsiu, bet labai noriu padėkoti dideliam būriui Savivaldybės specialistų, Prienų KLC darbuotojams, kurie noriai prisidėjo rengiant projektą.

Kuo šiandien labiausiai džiaugiatės?

Savo krašto grožį kuriamevisi kartu – kas idėjomis, kas darbais, kas palaikymu. Ypatingai džiaugiuosi proveržiu Jiezne – atnaujinamos viešosios erdvės, asfaltuojamos gatvės sukurs gyventojams jaukią aplinką.

O šiaip, būna smagu, kai gyventojai rašo, skambina ir siūlo idėjas, kurias galima įgyvendinti. Neseniai sulaukiau pasiūlymo padaryti žaismingą sportavimo takelį… Tai vertinu kaip didžiulį pasitikėjimą. Kiti tiesiog ima ir patys padaro kažką ypatingo – štai, Stakliškėse, šalia seniūnijos, darbuotojai „pasitupdė“ simpatišką bitę, kuri jau tapo traukos objektu.

Tikiu, kad grožis, tvarkingumas, iniciatyvumas yra užkrečiamas – kuo daugiau bus tuo tikinčių, tuo greičiau paversime savo kraštą rojaus kampeliu. Neabejoju, kad taip ir bus.

Ačiū už pokalbį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close