home Aktualijos Primename apie elgesį prie vandens ir vandenyje

Primename apie elgesį prie vandens ir vandenyje

Vasara – pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos. O, kad atostogauti būtų smagu ir, svarbiausia, saugu. Pareigūnai primena kokia svarbi žmogaus gyvybė ir pataria kaip elgtis prie vandens ir vandenyje bei ką daryti jei žmogus skęsta.

Pagrindinės paskendimų priežastys: pavojų neįvertinimas, nepaisymas arba ignoravimas; informacijos apie saugumą vandenyje stoka; priežiūros stoka; galimybių išgelbėti ar būti išgelbėtam nebuvimas.

Pagrindiniai pavojai: gylis; nuovargis; per šaltas vanduo; nepažįstamas krantas, status ir slidus krantas; srovė; per didelis atstumas nuo kranto; mėšlungis; šokas, netikėtai įkritus į vandenį; gausi vandens augmenija; apsvaigę asmenys nuo alkoholio.

Pagrindiniai saugūs veiksmai: neiti maudytis vienam; nesimaudyti per ilgai; šokite į vandenį tik žinomoje vietoje; šokdami į vandenį saugokite galvą; nešokite į vandenį stipriai įkaitę; nesistumdykite vandenyje prie vandens; saugokite mažamečius vaikus; neplaukite ant priemonių kurios nėra skirtos vandens pramogoms; neplaukite toli jei nėra būtinybės; neplaukite paskui valtis, laivus ir t.t.; stebėkite oro sąlygas.

Skęstant stenkitės išlikti ramūs, kad kuo daugiau jėgų turėtumėte išlikti virš vandens ir kiek įmanoma labiau duoti ženklus, šaukti, kad jus pastebėtų. Pastebėjus skęstantį, pirmiausia ir būtiniausia skambinti Skubios pagalbos numeriu 112, kad kiek įmanoma greičiau būtų informuoti ugniagesiai gelbėtojai. Atlikus patį svarbiausią veiksmą būtina įvertinti situaciją kokiu būdu galite padėti skęstančiam ar apskritai turite galimybę padėti.

Pats rizikingiausias padėjimas tai plaukimas gelbėti, kurio baigtis gali būti jūsų pačių skendimas. Šis veiksmas gali būti atliekamas tik tokiu atveju jei tikrai žinote kaip atliekamas gelbėjimas vandenyje, o svarbiausia mokate tai daryti. Saugiausias gelbėjimas yra be artimo kontakto, tai naudojimasis parankinėmis priemonėmis; gelbėjimosi ratas, valtis, kamuolys, netgi pustuštis plastikinis butelis ar ilga medžio šaka, lenta.

Būkite atsargūs ir saugūs.

PAGD prie VRM Kauno PGV Prienų PGT pareigūnai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close