Mobili šiuolaikinės skulptūros paroda „Dabar. Kitur“

Galerija (AV17) jau penktus metus pristato mobilią Lietuvos šiuolaikinės skulptūros kūrėjų parodą, kuri š. m. liepos 1 – 28 d. bus eksponuojama Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Šį kartą jungtinėje parodoje „Dabar. Kitur” savo kūrinius pristatys devyni Lietuvoje puikiai žinomi šiuolaikiniai skulptoriai: Nerijus ir Andrius Erminai, Jonas Aničas, Marija Šnipaitė, Rafal Piesliak, Tauras Kensminas, Algis Kasparavičius, Rimantas Milkintas ir Danas Aleksa.

Parodoje eksponuojama viena svarbiausių šiuolaikinės skulptūros formų – skulptūriniai objektai. Kūriniai atspindi savitas koncepcijas ir yra kurti remiantis skirtingomis technikomis bei taip supažindinantys su skulptūrinio objekto formų įvairove. Menininkų pristatomi objektai apima platų temų lauką: nuo socialinio, visuomeninio šiandienos konteksto iki subjektyvių, egzistencinių temų ar formalių kūrinio aspektų, susijusių su skulptūros formos ir tūrių konstravimo problemomis. Pristatomi autoriai yra skirtingų kartų, keli jų –Tauras Kensminas ar Jonas Aničas – neseniai baigę Vilniaus dailės akademiją, o Rimantas Milkintas, Nerijus ir Andrius Erminai, Algis Kasparavičius bei kiti – Lietuvos meno scenoje jau įsitvirtinę, gerai žinomi menininkai. Šiuos autorius vienijantis vardiklis yra konceptuali, naujų išraiškos formų skulptūros mene ieškanti kūryba. Tad ši paroda kviečia lankytojus padiskutuoti apie šiuolaikinės Lietuvos skulptūros tendencijas bei tuo pačiu permąstyti galimas kūrinių prasmes.

„Dabar. Kitur” parodą taip pat lydės edukacinė paskaita „Šiuolaikinės skulptūros tendencijos“, kurioje menotyrininkė Agnė Mackevičiūtė pristatys šiuolaikinės skulptūros kryptis, procesus ir tendencijas bei supažindins su ryškiausia užsienio ir Lietuvos autorių kūryba. Paskaitoje dalyvaus ir dalis parodos menininkų, bus plačiau pristatoma jų kūryba bei kviečiama pabendrauti ir išgirsti daugiau apie šiuolaikinės skulptūros kūrimo procesus.

Šis projektas yra tęstinis galerijos (AV17) siekis keisti dabartinę Lietuvos kultūros situaciją bei mažinti kultūrinę atskirtį tarp Lietuvos sostinės ir nuo jos nutolusių regionų. Skatinant šiuolaikinio meno pažinimą bei domėjimąsi juo mažesniuose Lietuvos miestuose, šį kartą pasirinkta aplankyti pietų Lietuvos regioną – Vilkaviškį, Alytų ir Prienus. 2015 m. projektas apėmė Rytų Lietuvos kraštą: Visagino, Švenčionėlių bei Šalčininkų savivaldybes, 2016 m. apsilankyta Šiaurės Rytų Lietuvos regiono miestuose: Rokiškyje, Ignalinoje bei Kupiškyje, 2017 m. parodos bei edukacinės paskaitos buvo surengtos Vakarų Lietuvos regione: Šilutėje, Šilalėje ir Gelgaudiškyje, o 2018 m. Žemaitijoje: Kelmėje, Telšiuose ir Mažeikiuose.

Projektą organizuojanti (AV17) galerija – devintus metus aktyviai su šiuolaikiniu menu dirbanti erdvė, viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Be nuolatinės parodinės veiklos įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius meninius bei edukacinius projektus, vykdo mainų programas su užsienio ir Lietuvos kūrėjais, taip skatindama šiuolaikinio meno sklaidą mūsų šalyje ir Europoje.

Parodos ir paskaitos datos:

Liepos 1 – 28 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centras (Vytauto g. 35)
Parodos pristatymas – liepos 1 d., 18 val.

Paskaita „Šiuolaikinės skulptūros tendencijos” ir susitikimas su menininkais – liepos 1 d., 17 val.

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close