Vagių taikinyje – žemės ūkio technika: skaičiuoja išaugusius nuostolius

Į laukus išriedėjusi žemės ūkio technika šiemet tapo vagių taikiniu. Bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenimis, šių metų pavasarį padaugėjo atvejų, kai ūkininkai nukenčia nuo vagių. Ankstesniais metais šiuo laikotarpiu tokių vagysčių beveik nepasitaikydavo.

„Lietuvos draudimo“ Verslo draudimo rizikų vadovas Arūnas Raziūnas pastebi, kad prieš kelerius metus žemės ūkio technikos dalių vagysčių buvo sumažėję, tačiau pastaruoju metu vagys vėl atkuto. Šių metų balandį ūkiuose užfiksuotų vagysčių žala tolygi daugiau nei 60 proc. visų pernai metais užfiksuotų tokio pobūdžio atvejų. Iš viso vien balandį vagys ūkininkams padarė nuostolių už daugiau nei 18 tūkst. eurų.

Siekdami didesnio našumo, šalies ūkininkai investuoja į modernią žemės ūkio techniką, todėl į turtą įsisukus vagims, netenka itin brangaus turto. Pavyzdžiui, iš traktorių ar kombainų vagys išlupa kompiuterius, valdymo blokus, navigacinę įrangą su GPS antenomis.

„Surinkti duomenys leidžia daryti išvadą, kad planuodami nusikaltimus vagys įdėmiai stebi ir analizuoja situaciją, įvertina grobį ir pasiruošia įrankius, transportą. Žalų statistika rodo, kad nusikaltėliai gali pasisavinti net sunkų ir didelį ekskavatoriaus kaušą, nors labiausiai juos masina traktoriuose ir kombainuose esanti moderni kompiuterinė įranga“, – teigia A. Raziūnas.

Nukentėjusių žemdirbių teigimu, norėdami kuo greičiau pasigviešti vertingas technikos detales ir įrangą, vagys veikia be skrupulų. Pavyzdžiui, išdrasko laidus ar nutraukia žarneles, iš kurių pasipila tepalai.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad viena vagysčių iš ūkių banga kilo vėlų praėjusių metų rudenį, jau pasibaigus darbų sezonui. Šiemet pavasarį fiksuota antra vagysčių banga, kai nukentėjo sezonui visiškai paruošta ir jau darbams naudojama technika. Anot A. Raziūno, pavasarį vagystės ūkininkams sukelia papildomų rūpesčių, nes sujaukia darbų planus – sugadinta technika negali išvažiuoti į laukus, tenka laukti, kada bus pristatytos pavogtos dalys ir atliktas remontas.

„Nenuostabu, kad po panašių vagysčių kai kuriuose regionuose ūkininkai susitelkia ir nusprendžia budėti naktimis, saugodami savo turtą. Vis dėlto labiau verta pasvarstyti apie papildomas apsaugos priemones kaip draudimą“, – teigia A. Raziūnas.

Policijos pradėtų ikiteisminių tyrimų duomenys rodo, kad nusikaltėliai veikia grupuotėmis ir gerai žino, kur ir kaip realizuoti iš ūkininkų nugvelbtą turtą. Policijos duomenimis, šiemet iš viso Lietuvoje jau buvo įvykdytos 34 vagystės iš ūkininkų. Pusė visų šių atvejų registruota Panevėžio ir Kauno apskrityse.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, Lietuvoje draudikė užima 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdavio Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close