Mažeikių rajone rastas apdegęs kūnas – įtariamo pareigūno žudiko, nustatė ekspertai. Policija paskelbė jautrius žodžius skirtus pareigūnui.

Ekspertizė nustatė, kad gaisravietėje Mažeikių rajone buvo rastas policininką nušovusio Stasio Braso kūnas, penktadienį vakare pranešė Policijos departamentas. 

„Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ekspertai, prioriteto tvarka ištyrę iš įvykio vietos gautus mėginius konstatavo, kad Mažeikių rajono Birbiliškės kaime gaisravietėje rasti palaikai yra Stasio Braso, kuris įtariamas šį rytą nušovęs ir sužeidęs policijos pareigūnus“, – vėlų penktadienio vakarą informavo policija.

Pasak pranešimo, speciali policijos operacija yra baigiama, apie ekspertizės rezultatus taip pat informuoti ir Latvijos pareigūnai, Lietuvos prašymu taip pat vykdę įtariamojo paieškas.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla dėkoja visiems operacijoje dalyvavusiems pareigūnams.

S. Brasas penktadienį ryte Birbiliškės kaime nušovė į iškvietimą dėl psichologinio smurto artimoje aplinkoje atvykusį 40 metų Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūną, kinologą Saulių Žymantą, o jo partnerę – sužalojo. Pareigūnė su peršauta kirkšnimi buvo pristatyta į ligoninę, jos gyvybei pavojus negresia. 

Policijos departamentas informavo, kad žuvusio paregūno laidotuvių ceremonija numatyta pirmadienį.

Policija teigė, kad mirtinus šūvius į pareigūną paleidęs vyras grasino nužudyti savo sutuoktinę – apie tai pranešimą policija gavo ketvirtadienį, tačiau nuvykę pareigūnai vyro nerado. Nuvykus patikrinti penktadienio rytą, vyras pareigūnus pasitiko šūviais. 

Pasak Policijos departamento, paleidus šūvius į pareigūnus, namas buvo padegtas. 

Gaisrą užgesinus, name buvo rastas nenustatytos tapatybės kūnas ir ginklas. Tapatybei nustatyti buvo paimti mėginiai, sraigtasparniu jie buvo skraidinami į Vilnių ir čia ištirti prioritetine tvarka. 

Anksčiau skelbta, kad nužudymu įtariamas S. Brasas iš įvykio vietos galėjo pabėgti, jo aplinkiniuose miškuose ieškojo gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių policijos pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai ir pasieniečiai. Taip pat buvo pasitelkta ir Latvijos policijos pagalba. 

Tuo tarpu, Lietuvos policija savo Facebook paskyroje pasidalino šiam skaudžiam įvykiui skirtais žodžiais.

Šiandien praradome mylimą šeimos narį Saulių. Nuostabų žmogų, mylintį tėtį ir vyrą, visada kupiną teigiamų emocijų pareigūną.

Po tokių tragedijų visuomet norisi parašyti kažką tokio. Mums atrodo, kad šį vakarą labiausiai tiktų šie žodžiai, skirti Sauliui pagerbti.

Ar +40, ar -30, dieną ar naktį, aukojame save, savo miegą, sveikatą, dažnai girdime įžeidinėjimus, nepagarbą. Bendraujame su žmonėmis, kurių gal daugiau nepamatysime, su smalsumu žengiame pro duris, kur ką tik girdėjosi riksmai. Eismo įvykis, per kurį pamatai, iš ko sukurtas žmogus. Kraupūs vaizdai, krauju aptaškytame bute, kurio nepamatysi per siaubo filmus. Saldus kraujo kvapas, kai įžengi į butą, kuriame ką tik buvo atimta gyvybė. Esi tik tu ir kolega, bet visuomet palaikai vienas kitą.
Kaskart palikus namie tai, kas brangiausia, nežinai, kuris iškvietimas bus paskutinis. Nežinai, ar tave užsipuls 50 kilogramų sverianti pusnuogė mergina, ar 120 kilogramų bokso meistras, bet stengiesi taip pat. Stengiesi grįžti namo pas mylimą žmoną, kuri miega apsikabinusi pagalvę, pilną tavo kvapo, nes tu turi atlikti pareigą, kurią prisiėmei. Ir viskas iš idėjos. Stabdome, tikriname, stengiamės, kad ryte žurnalistai neturėtų darbo, kad nebūtų baisu palikti šeimos, nes žinai, kad tokių kaip tu – tūkstančiai. Ir visi stengiasi dėl to paties.
Sako romantika? Prie automobilio sustatyti 5 pasportavę jaunuoliai, kurių dar niekas netikrino, o už jų tik tu su kolega. Bėgimas tamsiais skersgatviais paskui nežinia ką, nežinia kur. Trys valandos tamsiame miške, ieškant pasiklydusio dieduko. Lėkimas su švyturėliais 140 km/val. greičiu prieš eismą per kamščius ir užknisantys vairuotojai, nesuprantantys, kad skubame ne pietų - skubame, nes kažkam labai reikia tavo pagalbos. Romantika - tai 2 minutės lengvo flirto su simpatiška vairuotoja, o visa kita - išėjimas iš komforto zonos ir savęs išbandymas. Didžiausias šio darbo privalumas, kad galiu ryte grįžęs dar miegančiai žmonai šalia padėti gėlių, apkabinti ir tyliai pasakęs, kaip myliu užmigti, nes vakare prasidės nauja pamaina.

Ir nepaisant visko, mes vėl kelsimės ir eisime į tarnybą ginti ir saugoti tuos, kuriems reikia mūsų pagalbos. Nes toks yra mūsų pasirinktas gyvenimo kelias. Didžiuojamės tarnaudami žmonėms ir savo šaliai.

Ilsėkis ramybėje, mielas Sauliau.
Ginti. Saugoti. Padėti.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close