Lietuvoje lankysis NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų grupės laivai

Gegužės 28-30 d. Klaipėdoje lankysis trys NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1) laivai – vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Donau” (A516) (Vokietija), priešmininiai laivai „Fulda” (M1058) (Vokietija) ir „Ramsey” (M110) (Jungtinė Karalystė).
Tai bus NATO laivų logistinio apsirūpinimo vizitas Klaipėdos uoste pasipildant reikalingomis atsargomis.


Laivų vizito programoje taip pat numatytas NATO priešmininių laivų grupės vadovybės ir štabo darbinis susitikimas su Lietuvos karinių jūrų pajėgų atstovais. Birželio pabaigoje Lietuva iš Norvegijos perims vadovavimą NATO priešmininių laivų grupei.


Šiemet Lietuva NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-ajai grupei skiria štabo ir aprūpinimo laivą N42 „Jotvingis” ir dalį laivų grupės štabo personalo. Be laivo „Jotvingis” šiemet iki metų pabaigos į šią NATO laivų grupę priešmininius laivus skirs dar šešios valstybės: Belgija, Estija, Latvija, Nyderlandai, Norvegija ir Vokietija. NATO priešmininių laivų grupė dalyvaus įvairiose pratybose ir išminavimo operacijose Baltijos, Šiaurės ir Norvegijos jūrose.


Praėjusių 2019 metų lapkričio-gruodžio mėn. laivas N42 „Jotvingis” dalyvavo priešmininių laivų operaciniuose mokymuose (angl. Mine countermeasure vessels Operational Sea Training, MOST), vykusiuose Belgijoje, po kurių tarptautinė komisija nusprendė, kad laivas ir įgula atitinka visus NATO keliamus reikalavimus NATO laivų junginio štabo laivui.


NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-oji grupė yra NATO tarptautinių greito reagavimo pajėgų jūrinio komponento dalis, tiesiogiai pavaldi NATO sąjungininkų jūrų vadavietei (angl. NATO Allied Maritime Command, trump. NATO MARCOM), kuri yra įsikūrusi Londone. Šio laivų junginio uždaviniai – užtikrinti nuolatinį NATO priešmininės kovos pajėgumą, galintį veikti taikos, krizės ar ginkluoto konflikto metu.


Junginio uždaviniams atlikti priešmininius ir aprūpinimo laivus, junginio vadą ir štabą rotacijos pagrindu 6-12 mėn. tarnybai skiria NATO jūrinės valstybės. 2014 m. NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-ąjai grupei pirmą kartą vadovavo Lietuvos karininkas – kmdr. Giedrius Premeneckas iš laivo „Jotvingis” (N42), kuriame buvo įsikūręs grupės štabas. Nuo 2006 m. Lietuva kas antrus metus skiria priešmininius laivus vykdyti užduotis šios grupės sudėtyje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close