Birštone veikiančios sanatorijos po dviejų mėnesių priverstinio sustojimo atnaujina veiklą

Kol kas sanatorijų siūlomos reabilitacijos paslaugos teikiamos tik VLK pacientams. Sanatorijų atstovai teigia, jog sveikata išlieka svarbiausiu prioritetu, todėl bus dedamos visos pastangos, kad šiuo laikotarpiu būtų sukurta saugi, jauki, maloni aplinka tiek sanatorijų darbuotojams, tiek atvykstantiems pacientams.
Dėl lankytojų saugumo dar kurį laiką sanatorijose neveiks baseinų ir pirčių kompleksai, nevyks ir procedūros grupėse. Sanatorijų atstovai prašo visų atvykstančiųjų supratingumo, dėl susiklosčiusios situacijos galimi sanatorinių paslaugų apribojimai.

Sanatorija „Versmė“ tęsia veiklą
Nuo pat karantino pradžios sanatorija „Versmė“ teikė paslaugas ir nebuvo nutraukusi veiklos. Iki šiol teikusi tik stacionarinę reabilitaciją pacientams su judamojo-atramos aparato pažeidimais ir nervų sistemos ligomis, sanatorija „Versmės“ tęsia medicininės reabilitacijos paslaugas ir laukia atvykstančių kitų Valstybinės ligonių kasos lėšomis apmokamų pacientų.
Reabilituotis atvykstantiems pacientams sanatorija „Versmė“ teiks visas procedūras, kurias paskirs Fizinės reabilitacijos gydytojas ir kurias yra privalu teikti reabilituojant pacientą. Į privalomų teikti procedūrų sąrašą yra įtrauktos tokios procedūros kaip: kineziterapija, ergoterapija, masažai, fizioterapija, konsultacija su socialiniu darbuotoju, psichologu. Jei yra būtinybė, pacientui atliekami laboratoriniai tyrimai.
Džiugi žinia, kad pacientams yra galimybė gauti papildomų procedūrų, tokių kaip limfodrenažas, gydomojo purvo ar mineralinio vandens vonios. Jas gali paskirti tik sanatorijos gydytojas atsižvelgęs į paciento sveikatos būklę.
Nors sanatorija „Versmė“ karantino laikotarpiu nebuvo visiškai sustabdžiusi veiklos ir teikė reabilitacines paslaugas, finansuojamas valstybės lėšomis, tačiau iššūkių buvo nemažai.
Paskelbus karantiną, nemažas iššūkis buvo greitai persiorientuoti į naujas darbo sąlygas, užtikrinti visiems darbuotojams ir pacientams būtiniausias asmens apsaugos priemones, sukontroliuoti lankytojų srautus ir užtikrinti, kad patys pažeidžiamiausi žmonės būtų visiškai saugūs sanatorijos viduje.
„Eglės sanatorija“ savo veiklą atnaujino nuo gegužės 19 d.
Sanatorijoje teikiamos visos procedūros ir paslaugos, kurios yra numatytos medicininę reabilitaciją reglamentuojančiame Sveikatos apsaugos ministro įsakyme. Nors yra sugriežtintų reikalavimų dėl atstumų laikymosi, pacientų skaičiaus ribojimo, asmens apsaugos priemonių dėvėjimo, tačiau dėl jų medicininės reabilitacijos kokybė pacientams tikrai nenukentės.
Sanatorijos pacientų priėmimas vykdomas griežtai iš anksto suderinus konkretų priėmimo laiką, registruojant po vieną pacientą vienu metu, laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų. Dėl pacientų ir darbuotojų saugumo, visi atvykstantys pacientai turės arba pasidaryti COVID-19 testą, arba jis bus atliktas jau atvykus į sanatoriją.
Anot „Eglės sanatorijos“ atstovų, yra dedamos didelės pastangos, kad nepaisant epideminės situacijos, karantino bei su tuo susijusių griežtų reikalavimų, klientams būtų galima suteikti kokybiškas ir jų lūkesčius atitinkančias paslaugas. Sanatorijos atliktos apklausos rodo, kad šiuo metu žmonėms labai reikia sanatorinio gydymo paslaugų, nes visuomenės fizinė ir psichinė sveikata dėl epidemijos bei karantino yra pašlijusi.
„Tulpės“ sanatorija  pacientus priima nuo gegužės 20 d.
Pacientams, atvykusiems medicininei reabilitacijai, bus teikiamos visos procedūros, reglamentuotos Sveikatos apsaugos ministro įsakyme (išskyrus balneoterapiją).
Pastate, kuriame gydomi Valstybinės ligonių kasos finansuojami pacientai, atlikti remonto darbai: kambarių remontas, bendrų erdvių pertvarka ir interjero pokyčiai. Karantino metu sanatorija nedirbo, buvo tęsiami smulkaus remonto darbai.
Artimiausiu metu reabilitacijai atvyksiantys pacientai bus priimami vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro reglamentuota tvarka. Sanatorija gydymui priims 50 proc. tam skirtų vietų. Pacientų priėmimo ir aptarnavimo tvarka bus vykdoma laikantis griežtų darbuotojų ir pacientų saugos reikalavimų.
Anot sanatorijos atstovo, iššūkių karantino metu buvo gausybė – nuo personalo pertvarkos iki finansinių išteklių valdymo. Motyvacijos dirbti toliau suteikė buvusių sanatorijos pacientų palaikymo laiškai su palinkėjimais.

Birštono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close