Birštono miesto kavinėms bei restoranams atvertos miesto viešosios erdvės

Birštono savivaldybė, reaguodama į restoranų ir kavinių problemas, šiam sezonui atvėrė visas miesto viešąsias erdves. Atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, sudėtingą verslininkus užklupusią ekonominę situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo, Savivaldybė siūlo šiuo metu veikiančių kavinių lauko terasas laikinai praplėsti greta kavinių esančiose viešosiose erdvėse.
Restoranams ir kavinėms siūloma prekiauti maistu išsinešti arba plėsti lauko kavines. Pagal karantino taisykles daugelis įprastų lauko kavinių negalės veikti dėl per mažų atstumų iki statinių, dalis maitinimo įstaigų neturi galimybės įsirengti lauko kavinių, todėl siūlomos viešos miesto erdvės (aikštės, skverai esantys šalia maitinimo įstaigų).
Prašome pateikti iniciatorių / kavinių laikinąsias schemas (staliukų /skėčių fotofiksacijas) su pagal reikalavimus išdėstytais staliukais, mobiliomis stoginėmis / skėčiais bei kitą veiklai reikalingą aptarnavimo infrastruktūrą derinimui. Šis derinimas galios iki 2020 m. lapkričio 1 d.
Atsižvelgiant į neeilinę situaciją Lietuvoje, turime labiau pasistengti būti geranoriškesni, supratingesni vieni kitiems. Visi restoranai ir kavinės, įsikūrę nedideliu atstumu nuo J. Basanavičiaus aikštės ir skverų, žaliųjų plotų, suderinę sprendinius su Birštono savivaldybės administracija, gali pageidauti juose pasistatyti savo staliukus.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. balandžio 23 d. sprendimu Nr. V-969 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių viešojo maitinimo įstaigoms“ nustatė kavinių veiklos taisykles.
Esminiai ribojimai:
– tarp stalų turi būti išlaikytas 1 m atstumas;
– tarp klientų, sėdinčių prie skirtingų stalų, turi būti išlaikytas 2 m atstumas.
Prašome kreiptis el. paštu sekretore@birstonas.lt, nurodydami savo kontaktinius duomenis bei:
– maitinimo įstaigos pavadinimą, adresą
– norimą vietą lauko kavinei
– norimą staliukų kiekį ir išdėstymo schemą
– staliuko, kėdžių, skėčio fotofiksaciją

Savivaldybės administracija susisieks su Jumis dėl leidimo.
Dalykimės miesto viešosiomis erdvėmis, laikantis saugių atstumų saugokime vieni kitus!

Birštono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close