Europos Komisija patvirtino Lietuvos subsidijuojamų paskolų schemos pakeitimą, siekiant toliau remti nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusias įmones

Europos Komisija patvirtino Lietuvos planą iš dalies pakeisti anksčiau patvirtintą subsidijuojamų paskolų schemą siekiant toliau remti dėl koronaviruso protrūkio nukentėjusią Lietuvos ekonomiką. Pakeitimas buvo patvirtintas pagal 2020 m. kovo 19 d. Europos Komisijos priimtą laikinąją valstybės pagalbos sistemą su pakeitimais, padarytais 2020 m. balandžio 3 d. ir gegužės 8 d.

2020 m. balandžio 9 d. Europos Komisija patvirtino dvi Lietuvos pagalbos schemas, skirtas užtikrinti nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusioms įmonėms likvidumą subsidijuojamų paskolų forma. Naujausias pakeitimas susijęs tik su viena iš dviejų esamų schemų, t. y. per finansinius tarpininkus mažosioms ir vidutinėms įmonėms siūloma priemone, kuria siekiama sudaryti palankesnes sąlygas gauti finansavimą subsidijuojamų paskolų forma įmonėms, dėl koronaviruso protrūkio patiriančioms grynųjų pinigų stygių.

Lietuva pranešė apie šiuos esamos schemos pakeitimus:

I)              visas numatomas schemos biudžetas padidinamas nuo 100 mln. EUR iki 200 mln. EUR;

II)            ilgiausia paskolų trukmė bus padidinta nuo 36 iki 72 mėnesių;

III)           didžiausia pagrindinės paskolos suma vienam gavėjui nuo 100 000 EUR bus padidinta iki 1 mln. EUR.

Europos Komisija padarė išvadą, kad Lietuvos priemonė yra būtina, tinkama ir proporcinga valstybės narės ekonomikos dideliems sutrikimams atitaisyti pagal SESV 107 straipsnio 3 dalies b punktą ir laikinojoje sistemoje nustatytas sąlygas. Tuo remdamasi Europos Komisija patvirtino priemones pagal ES valstybės pagalbos taisykles.

Neįslaptintos sprendimo versijos Nr. SA.57303 bus paskelbtos Valstybės pagalbos registre Konkurencijos GD svetainėje, kai tik bus išspręsti visi konfidencialumo klausimai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close