Sodo įrankiai ir įrenginiai, kurie ženkliai palengvins Jūsų kasdienybę

Prasidėjus pavasariui, prasideda ir tam tikri sodo darbai, kurių, norint mėgautis dailiai sutvarkyta aplinka, išvengti tikrai nepavyks. Visgi, bet kokią užduotį galima atlikti ir lengviau, ir paprasčiau – tam tereikia pasitelkti tinkamus įrenginius ir įrankius. Sudarėme labiausiai Jūsų kasdienybę ir sodo darbus palengvinančių daiktų sąrašą: įsitikinkite, ar visus juos jau turite savo sandėliuke.

Gyvatvorių žirklės

Jei Jūsų kieme auga vešli gyvatvorė, bent kelis kartus per sezoną norėsis ją patrumpinti ar dailiai suformuoti. Šiam darbui verta pasitelkti specialius įrankius – gyvatvorių žirkles. Kai kurie jų modeliai turi ilgus, teleskopinius kotus: su jais daug patogiau pasieksite net ir labai aukštus augalus. Tokios žirklės ypač patiks ir tiems, kurie šiek tiek bijo aukščio ir privengia lipti ant kopėčių – savo gyvatvorę galėsite patrumpinti stabiliai stovėdami ant žemės.

Trinkelių valytuvas

Trinkelių tarpų valymas – dar vienas būtinas, tačiau ne itin malonus darbas. Tačiau jei pasitelksite specialų trinkelių valytuvą, su šia užduotimi susidorosite gerokai efektyviau. Šie prietaisai turi patogias rankenėles ir savo išvaizda šiek tiek primena šluotas, taigi darbuojantis Jums nereikės tiek daug lankstytis. Galite būti tikri: po šios užduoties vis dar būsite kupini jėgų ir noro maksimaliai išnaudoti šiltąjį sezoną!

Piktžolių naikinimui skirti įrankiai

Su šia problema tenka susidurti kone kiekvienam, turinčiam didesnį ar mažesnį plotą žemės: piktžolės mielai „įsikuria“ ne tik daržuose ar gėlynuose, bet ir trinkelių tarpuose. Visgi, jų naikinimui skirtų įrankių pasirinkimas taip pat yra pakankamai solidus. Pavyzdžiui, jei norite mažiau lankstytis, galite rinktis ilgą rankeną turinčius piktžolių ravėtuvus, kurie šias žoles su šaknimis leis išrauti net ir patogiai atsistojus. Tuo tarpu plytelių tarpuose esančias žoles galima uždeginti – tam naudojamas elektrinis piktžolių degintuvas. Jį galėsite pritaikyti ir tuomet, jei reikės uždegti grilį.

Karutis

Daug kalbėti apie šį sodo pagalbininką neverta – jis pasitarnaus visais atvejais, kai kieme reikės patogios transportavimo priemonės. Tai gali būti malkos, žolės, daržo gėrybės ar bet kokie kiti gaminiai – visiems jiems galėsite pritaikyti vieną ir tą patį karutį. Didelis jų dydžių ir formų pasirinkimas nesunkiai leis atrasti tą, kuris geriausiai tinka būtent Jūsų kiemui ir yra pritaikytas dažniausiai atliekamiems darbams.

Malkų skaldiklis

Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, šie įrenginiai skirti patogesniam ir efektyvesniam malkų kapojimui. Jei tenka apdoroti pakankamai didelius medienos kiekius ir iki šiol bandydavote juos įveikti su kirviu, liksite patenkinti šios technikos suteikiamomis galimybėmis. Šie skaldytuvai skiriasi savo galingumu ir kitomis techninėmis charakteristikomis, todėl turėsite galimybę pasirinkti ir poreikius, ir galimybes atitinkantį modelį – spauskite čia, jei norėti iš arčiau su jais susipažinti.

Drėgmės matuoklis

Šis prietaisas ypač pravers tiems, kurie aktyviai užsiima sodininkyste ar daržininkyste. Pasitelkę jį, galėsite patikrinti drėgmės lygį žemėje ir pagal nuspręsti, ar reikia ją palaistyti – toks laistymas bus ir pigesnis, ir efektyvesnis. Be to, daugelis drėgmės matuoklių gali pasiūlyti ir daugiau funkcijų, tokių kaip derlingumo, rūgštingumo ar temperatūros matavimas. Tikrai surasite, kaip jas pritaikyti savo sode.

Sodo traktoriukas

Atsižvelgdami į savo teritorijos dydį, galite rinktis ir kitą žolės pjovimą techniką, tarkim, populiariąsias žoliapjoves ir manevringuosius trimerius. Tačiau jei kalbėsime apie efektyviausius, itin dideliems plotams pritaikytus sprendimus, kasdienybę mums labiausiai palengvins sodo traktoriukai. Atsisėdėję už jų vairo, labai lengvai pasirūpinsite dailiai atrodančia veja ir sutaupysite nemažai savo laiko. Sodo traktoriuką galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje – šioje svetainėje jie parduodami gera kaina.

Kilimėliai sodo darbams

Taip, sodo įrankiu kilimėlio tikrai nepavadinsi, tačiau jei dažnai įvairius darbus kieme atliekate klūpėdami, tai bus ypatingai vertinga apsauga. Savo kelius taip apsaugosite ir nuo kietos žemės, ir nuo purvo ar drėgmės, taigi darbų atlikimas bus kur kas patogesnis. Vietoj kilimėlių galite rinktis ir specialias kelių apsaugas – jos atlieka lygiai tokią pačią funkciją.

Atsižvelgę į savo poreikius ir pagal tai pasirinkę sodo pagalbininkus, su bet kokiomis užduotimis susitvarkysite kur kas paprasčiau. Šie darbai gali ir turi būti smagūs – tereikia apsirūpinti reikiama amunicija!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close