Kaip nepermokėti už perkamą būstą karantino metu?

Kadangi „atėjus“ Covid-19 virusui ir kartu su juo krizei – vis daugiau žmonių pradėjo kalbėti apie nekilnojamojo turto kainas. Verta detaliau paanalizuoti kaip nepermokėjus gauti geros kokybės būstą.

Tikimasi, kad po karantino kainos kris net iki 30-ies procentų, tad tikimybė, kad galėsite įsigyti namus pigiau nei šiandien – didelė.

Žinoma, stengiantis išvengti permokos labai svarbu susirasti turto vertintojus, kurie remdamiesi tam tikrais kriterijais gali nusakyti – kokia yra tam tikro nekilnojamojo turto vertė ir tuo pačiu kokie veiksniai lemia kainą.

Plačiau apie vertintojus galite skaityti čia: https://www.vertintojas.lt/musu-paslaugos/retrospektyvinis-vertinimas.

Vertinimo metu kalbama ne tik apie konkretaus būsto charakteristikas, tačiau taip pat ir rinką, kuri labai kinta. Ne veltui šiuo metu bendradarbiaujant su specialistais išgirsite vienas kainas, o tuomet, kai karantinas jau baiginėsis ir tuo pačiu ekonomika po truputį bandys atsistatyti – kainos bus visiškai kitos.

Rinka labai kinta. Taip pat kinta ir žmonių poreikiai. Jeigu šiuo metu dažniausiai perkami naujos statybos būstai, dažniausiai butai, didmiesčiuose, tai gana garsiai kalbama apie tai, kad vis aktyviau bus pradedami pirkti ir senesnės statybos butai. Tiesa būtent butai, kadangi matuojama, kad namai taps ne tik kad antraeiliu, tačiau ir gana nevertinamu pirkiniu, kurio išlaikymas yra gana brangus.

Taip pat vertinimo metu vis daugiau dėmesio yra skiriama žemei, kuri yra greta namo arba buto. Kadangi šiais laikais dažnai pirmame aukšte esantys butai turi ir žaliuosius kampelius – tai tampa svarbiu privalumu. Tiesa, net ir nuosavo namo kiemas gali būti „matuojamas“ labai skirtingai.

Vienu atveju vertinama pievutė, gražus odas, o visiškai kitaip vertinamas plotas, kuriame yra tik daržas, kuriame niekas neauga. Vertintojai išties apgalvoja bei vertina labai daug smulkmenų, kurios lemia kainas.

Sunku atsakyti, ar visais atvejais po karantino būsto pirkimas pasiteisins. Reikia stebėti situaciją, kuri kartais kinta net valandomis.  Kuo daugiau dėmesio tai situacijai bus skiriama – tuo didesnė tikimybė, kad rasite tai, kas Jums labiausiai tinka.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close