Žaidimai kortomis, kurie pasaulyje yra patys populiariausi

Kelionėje, karantino metu namuose arba lietui lyjant lauke, žaidimai kortomis gelbsti nuo nuobodulio. Jų metu lengva socializuotis, atsipalaiduoti bei gerai praleisti laiką su senais draugais ar naujais pažįstamais. Kortos gali padėti pralaužti ledus ar pagyvinti pokalbį. Tai – universali pramoga, kurios dėka praskaidrinsite niūrias akimirkas ar užgošite nejaukią tylą. Visgi yra žmonių, kurie nėra per daug pažįstami su kortomis ir nežino per daug žaidimų. Jiems skiriame šį straipsnį, kuriame apžvelgsime populiariausius kortų žaidimus pasaulyje ir Lietuvoje. Prie to paties ir jau su jais pažįstamiems žaidėjams(-oms) bus naudinga atšviežinti prisiminimus. 

Tie žaidimai kortomis, kurie tapo pasauliniais hitais

Blakcjack arba Blekdžekas

Blekdžekas yra labai populiarus kazino ir Jungtinėse Valstijose. Mūsų šalyje jis žaidžiamas kiek mažiau, tačiau tai tikrai nereiškia, kad šis žaidimas nevertas dėmesio. Priešingai, Blackjack yra vienas įdomiausių ir tuo pačiu universaliausių kortų žaidimų, kuriuos galima žaisti. Kai kam šis žaidimas žinomas “Akies” (rus. Ochko) pavadinimu.

Jį gali žaisti nuo vieno iki septynių (kartais ir daugiau) žmonių. Žaidime turi būti dalintojas ir kiti žaidėjai. Dalintojas dalina kortas. Kiekviena korta turi tam tikrą vertę taškais. Jūs galite prašyti dalintojo duoti kortą arba palikti savo poziciją ir prašyti dalintojo atversti savo kortas. Žaidimo tikslas – surinkti 21 tašką arba turėti taškų sumą artimesnę 21 taškui nei dalintojo kortos. Tiesa, daugiau nei 21 “dega” ir nubraukia visą kombinaciją.

Štai taisyklės anglų kalba – http://www.hitorstand.net/strategy.php

Pokeris

Pokeris yra bene pats populiariausias kortų lošimas Lietuvoje ir pasaulyje. Nors jį daug kas mėgsta žaisti azartiškai, tačiau mes norėtume pasakyti, kad žaidžiant iš žėtonų arba iš kokių nors užduočių – turbūt dar įdomiau nei lošti iš pinigų.

Bet kokiu atveju – Texas Hold’em pokerio rūšis – pati populiariausia. Jos metu žaidėjai gauna dvi kortas į rankas. Tuo pat metu ant stalo verčiamos bendros kortos. Kiekvieno žaidėjo(-s) tikslas – surinkti kuo geresnę kombinaciją(-as). Laimi tie žaidėjai, kurių kombinacija buvo geriausia. Žaidimo eigoje vyksta statymai. Tam, kad pretenduotumėte į prizą, reikia atlikti atitinkamus statymus.

Štai instrukcinis video apie Texas Hold’em pokerį.

Uno

Spalvotų Uno kortelių pristatinėti tikrai nereikia. Jos atpažįstamos iš toli. Uno – vienintelis kitoks kortų žaidimas šiame sąraše. Visi kiti straipsnyje paminėti žaidimai yra žaidžiami su paprastomis lošimo kortomis, o Uno – su savitomis, išskirtinėmis.

Uno galite žaisti ne tik su draugais, jaunesniais ar vyresniais žmonėmis, tačiau ir internete. Pakanka tik parsisiųsti programėlę į savo išmanųjį telefoną. Taisykles išmokti galite paspaudę čia

Lietuviška klasika

Durnius

Durak – rusiškas kortų žaidimas, kuris yra geriausiai mokamas mūsų šalyje. Su juo užaugo turbūt visi Lietuvos berniukai ir mergaitės. Tiek su vyresniais dėdėmis, tiek su bendraamžiais mokykloje per pertrauką yra tekę žaisti ar bent matyti kaip kiti žaidžia Durnių. Žaidimas greitas, dinamiškas ir nevarginantis. Jeigu ieškote greito laiko praleidimo būdo – rinkitės šį žaidimą. 

Karas

Karą reikia žaisti vienas prieš vieną. Žaidimo metu abu žaidėjai pasidalina kortų malką į lygias dalis. Kortos laikomos užverstos ir išmaišę savo malkos dalį, abu, vienu metu atverčiate po viršutinę kortą. Tas, kieno korta aukštesnė (Tūzas – aukščiausia, 2 – žemiausia) – atiduoda savo kortą pralaimėjusiam žaidėjui. Karo tikslas – kuo greičiau atsikratyti visų savo kortų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close