NAGŲ PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ SVEIKATOS SAUGOS REIKALAVIMAI

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamentas primena, specialistai, teikiantys manikiūro, pedikiūro, nagų priauginimo paslaugas, turi laikytis visų sveikatos saugos reikalavimų. Neatsakingas grožio specialistų požiūris į higieną, neabejotinai kelia pavojų klientų sveikatai ar net gyvybei.

Pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis grožio paslaugas, Lietuvos higienos norma HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, o grožio paslaugų teikimo veikla gali būti vykdoma tik turint šiai veiklai išduotą leidimą-higienos pasą. Pagrindinė patalpų, kuriose numatoma vykdyti grožio paslaugų veiklą, paskirtis pagal Nekilnojamo turto registro duomenis turi būti paslaugų.

Manikiūro ir pedikiūro paslaugos, kai karpomos nagų odelės ar kaip kitaip pažeidžiama oda, instrumentas užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais, priskiriamos A kategorijos paslaugoms. Todėl atliekant šias paslaugas turi būti naudojami sterilūs vienkartiniai ar sterilūs daugkartiniai instrumentai. Vienkartiniai sterilūs ir sterilizuoti daugkartiniai instrumentai, kurie naudojami, teikiant A kategorijos grožio paslaugas, turi būti išpakuojami klientui matant. NVSC nuolat teikia metodinę pagalbą ūkio subjektams, juos konsultuoja visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų įgyvendinimo klausimais bendruoju telefono numeriu (8 5) 264 96 76.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close