Gimtajai kalbai neabejingi birštoniečiai rašė Nacionalinį diktantą

Vasario 28-ąją jau tryliktąjį kartą Lietuvos gyventojai galėjo pasitikrinti savo raštingumą Nacionaliniame diktanto konkurse. Šįmet Birštono savivaldybėje savo jėgas išbandė 19 gimtajai kalbai neabejingų birštoniečių. Pernai Nacionalinį diktantą rašė 6 asmenys.

Prieš diktantą dalyvius padrąsino ir sėkmės jiems palinkėjo Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. kalbos tvarkytoja Kristina Šalčiūtė.

Nacionalinio diktanto konkurso dalyviai rašė prozininkės, publicistės ir poetės, Birutės Jonuškaitės tekstą „Milinė“, kurį skaitė diktorius Marius Žiedas. Po diktanto rašiusieji dalijosi savo mintimis, jog daugiausia klausimų kilo dėl skyrybos, ne dėl gramatikos. Šiemet Savivaldybėje diktantą rašė ir Birštono gimnazijos moksleiviai, ir Birštono savivaldybės administracijos darbuotojai.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Diktanto finalas vyks balandžio 4 d. Vilniuje. Asmenys, atrinkti į diktanto finalą, apie tai bus informuoti asmeniškai.

Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. kalbos tvarkytojos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close