Grožio klinikose lankosi ir vyrai: ką jie renkasi ir kokių odos priežiūros klaidų daro

Ką grožio klinikose veikia vyrai? Plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ specialistai pastebi, kad estetinėmis procedūromis besinaudojančių vyrų daugėja, o stereotipas, kad puoselėti ir prižiūrėti kūno ir veido odą yra nevyriška – nyksta. Grožio ekspertės atskleidžia, kuo vyrų oda yra ypatinga, kokios estetinės procedūros tarp vyrų yra populiariausios ir pataria, kokių priežiūros taisyklių laikytis, kad oda būtų graži ir sveika.

Vyrai grožio procedūras atlieka vis dažniau, bet didelių pokyčių nenori

„Vitkus Clinic“ estetinės dermatologijos skyriaus vadovė, gydytoja dermatovenerologė-onkologė Julija Mozūraitienė sako, jog grožio procedūros tarp vyrų tampa vis populiaresnės. Jei prieš dešimtmetį net ir reta moteris ryždavosi atlikti estetines veido injekcijas, šiandien tai jau įprasta procedūra ir moterims, ir vyrams.

„Dažniausias scenarijus – kai vyrą į grožio kliniką atveda žmona ar draugė. Nors iš pradžių vyrai ir nesupranta, kam to reikia, tačiau pamatę teigiamus pokyčius, pradeda šiomis procedūromis naudotis reguliariai. Dabar jau ir vyrai nebenori senti, stengiasi išlaikyti jaunatvišką išvaizdą, ypač verslo pasaulio atstovai, sportininkai, kuriems svarbi reprezentatyvi išvaizda, arba tie, kurie nori atrodyti natūraliai, tačiau kartu jaustis komfortiškai“, – teigia gydytoja.

J. Mozūraitienės patirtis rodo, kad vyrai nėra linkę ir nenori daryti esminių išvaizdos pokyčių. Jie paprastai į grožio kliniką atvyksta spręsti tik konkretų estetinį trūkumą.

„Vyrai sprendžia konkrečią problemą, o jokių papildomų odos pagražinimų ekspromtu paprastai neįsigeidžia. Kaip ir parduotuvėje: jei atėjo nusipirkti tik marškinių, tai tik juos ir įsigyja. Tuo tarpu moterys mėgsta atlikti ir daugiau procedūrų nei planavo iš pradžių“, – pastebi J. Mozūraitienė.

Dažniausiai naikina kaktos raukšles ir gausų prakaitavimą

Viena iš dažniausių ir populiariausių procedūrų, kurias renkasi vyrai grožio klinikoje – tai horizontalių kaktos raukšlių bei vadinamųjų „žąsų kojelių“ aplink akis lyginimas.

J. Mozūratienė atkreipia dėmesį, kad vyrų oda, palyginti su moterų, yra ženkliai storesnė, kaip ir poodinis sluoksnis, didesnės ir labiau išsiplėtusios poros. Dėl to, pradėjus formuotis raukšlėms, jos iškart susidaro gilesnės, nors paprastai tai nutinka vėliau nei moterims. Stipresni ir jų veido raumenys, todėl vyrams prireikia daugiau ir stipresnių užpildų, kad pavyktų išlyginti atsiradusias raukšles.

Kita populiari procedūra vyrams – tai padidinto prakaitavimo korekcija.  Ji itin aktuali verslininkams, kuriuos trikdo nemalonios situacijos, kai svarbių susitikimų metu pernelyg gausiai prakaituojama.

„Šią problemą labai efektyviai sprendžia specialios injekcijos, kurios keliems mėnesiams visiškai sustabdo аr bent 80 proc. sumažina prakaito liaukų veiklą pažastyse, todėl žmonės gali būti ramūs, jog šlapios pažastys neišduos jų vidinės įtampos bendraujant su verslo partneriais. Tai efektyvi procedūra, ir jei kamuoja tokia problema, nereikėtų baimintis, kad prakaitas užsilaikys organizme – jis vis tiek pasišalina, pasiskirstydamas per visą likusį kūno plotą. Po kelių mėnesių, kai pajaučiama, jog efektas mažėja, atliekama pakartotinė procedūra“, – pasakoja J. Mozūraitienė.

Vyrus kamuoja išsausėjusi oda, spuogai ir įaugę plaukeliai

Nors vyrų oda taip greitai neišsausėja, kaip moterų, tačiau ją drėkinti kaskart po skutimosi tiesiog būtina. Tinkamai neprižiūrint odos, gali atsirasti išsausėjimų, spuogelių, kartais neteisingai skutant veidą išsivysto lėtinis folikulitas – plauko svogūnėlio uždegimas.

„Vis dėlto tokios populiarios ir moterų mėgiamos mezoterapijos bei biorevitalziacijos procedūros vyrams kol kas dar atliekamos retai – juos tokie giluminiai odos drėkinimo būdai atbaido dėl jų atlikimo technikos. Moterys šiuo atveju drąsesnės ir dėl grožio linkusios labiau pakentėti. Vyrams daug labiau patinka malonios valomosios ir drėkinančios procedūros, kaip „Hydrofacial“, kuriose nėra jokių invazinių elementų“, – juokiasi gydytoja.

Beje, gydytoja pastebi ir vyrų spuoguotumo problemą, kurią užleidus kyla papildomų rūpesčių, nes reikia ne tik išgydyti bakterinės aknės komplikacijas, tačiau ir šalinti susidariusius randus. Čia į pagalbą pasitelkiamos lazerio procedūros. Jos gelbsti ir šalinant nepageidaujamus plaukelius, kurie skutant įauga ir taip pat sukelia uždegimus.

„Plaukų šalinimas vyrams jau seniai nebėra jokia egzotika grožio klinikose. Be nugaros, pečių zonos, jie taip pat mėgsta šalinti plaukus pažastų ir net bikinio srityje – tai jau tapo įprastos procedūros“, – sako J. Mozūraitienė.

Svarbiausi odos priežiūros žingsniai – valymas, tonizavimas ir drėkinimas

Tam, kad vyrai išvengtų odos problemų, „Vitkus Clinic“ kosmetologė Rūta Mažeikienė pataria laikytis svarbiausių odos priežiūros taisyklių: pasirinkti tinkamas skutimosi priemones, kurios neerzintų odos, o po skutimosi – ją drėkinti. Oda turi būti tinkamai valoma ir tonizuojama. Būtinas dieninis, paakių kremas, kremas nakčiai, o vyresniame amžiuje – ir serumas.

„Visas priemones turėtų parinkti specialistas pagal konkretaus vyro odą. Taip pat būtina saugotis tiesioginių saulės spindulių, nes jie vyrų odą sendina lygiai taip pat, kaip ir moterų. Na, o atsiradus papildomų problemų – spuogelių, išsiplėtusių porų, verta iškart kreiptis į gydytojus ir spręsti problemą, kol ji dar neįsisenėjo“, – pataria kosmetologė.

Netinkama higiena ir priemonės dirgina, sausina ir išberia odą

Pasak R. Mažeikienės, daugiausiai odos problemų vyrams sukelia neprofesionali priežiūra ir netinkama higiena, nes jie neretai mėgsta naudoti savo žmonų ar draugių kosmetikos priemones, kurios pasitaiko po ranka namuose. Nors informacijos apie kasdienę odos priežiūra yra daug, tačiau vyrai ne visada linkę ja domėtis.

„Teko girdėti net tokių atvejų, kai vyras veidą tepė žmonos pėdų kremu, per daug nesigilindamas. Tuo tarpu kosmetika turi būti pritaikyta būtent vyrams, nes skiriasi jų odos pH – jis yra rūgštesnis nei moterų. Labai daug vyrų daro esminę klaidą, naudodami šampūnus ir dušo gelius veido odai prausti. Nuo jų oda labai smarkiai išsausėja, išplonėja, nekalbant apie tai, kad dažnas skutimas padaro odą dar jautresnę. Sportuojantys vyrai itin dažnai prausiasi, ir tai pažeidžia jų odos natūralią mikroflorą, kuri sudaro apsauginį sluoksnį. Lygiai taip pat šaltu ar vėjuotu oru jie nepasirūpina pasitepti veido apsauginiu kremu, kad nenugairintų odos – tai sukelia šerpetojimą ir diskomfortą“, – dažniausias vyrų kosmetines odos problemas įvardija kosmetologė.

Vyrai – itin drausmingi kosmetologų klientai

Vis dėlto specialistė pastebi, kad vis daugiau vyrų jau rūpinasi savo oda namuose, o į grožio kliniką atvyksta atlikti valomųjų ir puoselėjamųjų procedūrų, naudoja specialias kosmetines priemones, parinktas specialisto. Dažnu atveju pirmą kartą vyrai į grožio klinikas užsuka lydėdami savo partneres, o išbandę ir įsitikinę įvairių procedūrų efektyvumu, patys ima planuoti apsilankymus pas kosmetologus.

„Šiuo metu vyrai sudaro maždaug trečdalį visų klientų. Dabar ir Lietuvoje ima ryškėti tendencija, kuri jau seniai įsigalėjusi Prancūzijoje – turėti savo plaukų stilistą, kosmetologą, manikiūrininką. Netgi galiu pasakyti, kad vyrai yra tiesiog tobuli kosmetologų klientai – jie visada drausmingai laikysis specialisto patarimų ir nuo jų nenukryps. Jie taip pat itin vertina privatumą, nemėgsta didelių viešų erdvių, todėl mėgsta rinktis mažesnes, labiau kamerinio stiliaus grožio klinikas ir salonus“, – sako R. Mažeikienė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close