Santiago de Compostela – lankytinos vietos, maistas, oro temperatūra

Santjago de Kompostela – viduramžiais šis miestas buvo vienas iš populiariausių ir lankomiausių tarp krikščionių, nes manoma, kad būtent šiame mieste buvo rastas Kristaus apaštalo Jokūbo kūnas 813 m. 

Dar ir šiandien ši vieta be galo populiari tarp piligrimų keliaujančių Santiago de Compostela arba kitaip šv. Jokūbo keliu. Ištvermingieji kurie pasiryžta pereiti visą Santiago de Compostela kelią įveikia daugiau nei 700 km. Tačiau tikrai nebūtina būti piligrimu, kad įtrauktumėte šį miestą į savo lankytinų vietų sąrašą, ypač kuomet pasiūloje atsirado itin pigūs skrydžiai į Santiago de Compostelą.

Ką verta aplankyti atvykus Santiago de Compostelą?

  • Santjago de Kompostela katedra – iškart patraukia akį savo įspūdingais auksinio granito bokštais, o katedros bokšteliai tiesiog persmeigia horizontą. Romaninio stiliaus katedra pastatyta apie 1077-1122 metus šv. Jokūbo garbei. Tikima, jog katedroje po didžiuoju altoriumi yra palaidoti jo palaikai.
  • San Martiño Pinario vienuolynas – antras pagal dydį vienuolynas Ispanijoje. Nors originalių pastatų beveik neliko, 16 a. Vienuolynas beveik pilnai buvo atstatytas, tačiau vis tiek atrodo įspūdingai.
  • Mercado de Abastos de Santiago- vietinis turgus, kuriame galėsite įsigyti šviežio maisto, vaisių, gėlių, taip pat paskanauti tradicinio maisto bei vyno!
  • Alameda de Santiago de Compostela – nuostabus parkas ramiam pasivaikščiojimui gamtoje ar piknikui. Parkas nuostabus ne tik savo gamta, tačiau ir aplink supančiais išskirtinės architektūros pastatais.

Ką būtina paragauti : 

  • Tarta de Santiago – pyragas, kuris pavadintas šv. Jokūbo garbei ir pavadinimas išvertus tiesiogiai reiškia jo vardą. Tai migdolų pyragas kilęs dar viduramžiais.
  • Caldo gallego – tradicinė Galicijos sriuba.
  • Polbo á feira – aštuonkojis gaminamas tradiciškai, verdamas būtent variniame puode.
  • Arzúa-Ulloa – tradicinis karvės pieno sūris.
  • Queimada – tradicinis alkoholinis gėrimas.

Oro temperatūra Santiago de Compostela.

Klimatas yra lemiamas Atlanto vandenyno, todėl yra švelnus, tačiau drėgnas. Regiono nekamuoja nei dideli šalčiai, nei dideli karščiai. Vidutinė temperatūra sausio mėnesį yra apie 8 laipsnius, o liepos mėnesį apie 19 laipsnių. Puiki temperatūra mėgstantiems leisti laiką aktyviai ir susipažinti su miestu pėsčiomis, čia tikrai nevargins didžiulis karštis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close