Žiežmariuose vykusiuose apdovanojimuose – ir Prienų krašto projektas

Sausio 24 d. Žiežmarių kultūros centre vyko Žemės ūkio ministerijos inicijuoto konkurso „Krašto auksas“ apdovanojimai.

Žemės ūkio ministerijos inicijuotas konkursas „Krašto auksas“ buvo skirtas tiems, kurie dalyvavo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos projektų vykdyme bei spėjo juos įgyvendinti. Tai – vykdytojai ir paramos gavėjai iš visų Lietuvos apskričių.

Konkurso laureatų atrankos komisija, vertindama pretendentus, daug dėmesio skyrė jų verslumui, projektų naudai visuomenei ir išrinko po devynis kiekvienos apskrities nugalėtojus. Prie konkurso favoritų rinkimo galėjo prisijungti ir visuomenė. Specialus jos prizas buvo renkamas pagal konkurso „Facebook“ paskyroje surinktus balsus.

Sausio 24 d. Žiežmariuose prasidėjo konkurso nugalėtojų apdovanojimo renginių ciklas, kuris keliaus per visą Lietuvą. Pirmajame renginyje buvo apdovanoti Kauno apskrities nugalėtojai.

Žiežmarių bendruomenė (Kaišiadorių r.) apdovanota už projektą „Napoleono lobis“ – renginį, kurio dalyviai iš visos Lietuvos žaidimo forma susipažino su Žiežmarių istoriniais, kultūriniais objektais ir vietovėmis.

Kalvių bendruomenė (Kaišiadorių r.) įvertinta už projektą „Kalviai – mūsų kraštas vandens atspindy“ – skulptūros „Auksinė žuvelė“, reprezentuojančios ir simbolizuojančios Kalvių kaimą, pastatymą, kaimo gyventojų bendruomeniškumo stiprinimą.

Asociacija „Kulautuvos jaunimo centras“ (Kauno r.) įvertinta už projektą „Vanduo ir mes“ – surengtą dienos stovyklą, kurioje jaunimas ne tik mokėsi saugiai leisti laiką vandenyje, bet ir išmoko suteikti pirmąją pagalbą.

Kauno rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalusis stalas“ apdovanota už projektą „Būkime piliečiai – Kauno rajono jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo mokykla“ – jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymą, surengtas stovyklas ir edukacines ekskursijas, supažindinimą su partizaniniu judėjimu.

Ringaudų bendruomenės centras (Kauno r.) įvertintas už projektą „Daugiafunkcinės sporto aikštelės įrengimas prie Ringaudų bendruomenės centro“ – sporto zonos įrengimą, jos pritaikymą krašto gyventojų patogiam, tikslingam, aktyviam laisvalaikio leidimui bei palankios socialinės aplinkos kūrimą.

Stanislava Gaubienė (Kėdainių r.) apdovanota už projektą „Pramogų ir poilsio parkas „Adomaitynė“ – pramogų ir poilsio parko įrengimą, sukurtas darbo vietas, parengtas edukacines programas.

UAB „Adelantė“ (Prienų r.) projektas „UAB „Adelantė“ kraštovaizdžio tvarkymo paslaugų plėtra“ įvertintas už ekonominę veiklą kaimo vietovėje, naujų darbo vietų sukūrimą. Pakuonyje veikianti UAB „Adelantė“ to pasiekė įgyvendinusi projektą, kurio dėka gavo smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimo konsultacijas.

Visuomeninė organizacija „Norgėlų kaimo bendruomenė“ (Raseinių r.) apdovanota už projektą „Norgėlų kaimo bendruomenės kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ – jaunimo įtraukimą į meno saviveiklą, krašto tradicijų puoselėjimą, renginio „Susėskim, žemaičiai, susėskim, aukštaičiai“ organizavimą.

Žaiginio bendruomenė „Bitupis“ (Raseinių r.) apdovanota už projektą „Pustykim, vyrai, dalgelius“ – meno saviveiklos kolektyvų šventės organizavimą, krašto savitumo puoselėjimą. Žaiginio bendrovė pelnė ir visuomenės simpatijų prizą.

Visi apdovanojimai simboliškai buvo papuošti tikru mūsų krašto „auksu“ – gintaru. Juo papuoštomis apyrankėmis buvo papuošti ir visi vakaro svečiai.

Nugalėtojams konkurso „Krašto auksas“ apdovanojimus įteikė žemės ūkio ministras Andrius Palionis. Jis visus pradžiugino žiniomis, kad situacija žemės ūkio srityje bei įvairių projektų finansavimas jau gerėja ir ateityje numatoma, jog bus dar geresnis.

Renginio vedėjas Deivis Norvilas po apdovanojimų su žmona Renata visiems susirinkusiesiems padovanojo koncertą.

Projektą finansuoja Lietuvos kaimo tinklas, Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai: Europa investuoja į kaimo vietoves, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/labirintai/photos/?tab=album&album_id=2663319883723826

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close