EP ragina iki vasaros įteisinti vienodus mobiliųjų telefonų kroviklius

Jau šią vasarą Europos Sąjungoje turi būti įteisintas universalus mobiliųjų telefonų ir kitų nedidelių prietaisų kroviklis, ketvirtadienį pareiškė Europos Parlamentas (EP).
Priimtoje rezoliucijoje (582 balsai už, 40 prieš, 37 susilaikė) EP ragina imtis skubių veiksmų šia linkme, kurie pasitarnautų vartotojams, o kartu leistų sumažinti elektronikos atliekų kiekį. Kartu siūloma įpareigoti suderinti ES naudojamus belaidžius kroviklius, kad jie tiktų įvairiems mobiliesiems prietaisams, taip pat atskirti prietaisų ir kroviklių įsigijimą, kad nereikėtų pirkti naujų kroviklių su kiekvienu nauju įrenginiu. Savo ruožtu europarlamentarai siūlo imtis veiksmų, kad dėl to nepadidėtų kainos.

Europos Komisija raginama iki šių metų liepos mėn. papildyti 2014 m. radijo įrenginių direktyvą deleguotuoju aktu arba pasiūlyti naują teisėkūros priemonę. 2014 m. priimtoje radijo įrenginių direktyvoje ES įstatymų leidėjai paragino mobiliųjų telefonų gamintojus naudoti vieno tipo kroviklį bei suteikė Komisijai įgaliojimus įgyvendinti šį tikslą. Vis dėlto pasirinkta strategija skatinti įmones savanoriškai tai padaryti neatnešė lauktų rezultatų. Vis dėlto, kaip plenarinėje sesijoje surengtoje diskusijoje pastebėjo europarlamentarai, pasiekta tam tikra pažanga – 2009 m. buvo naudojama daugiau nei 30 skirtingų telefonų kroviklių, o šiandien jų yra trys.

Europarlamentarai taip pat ragina siekti gausesnio kabelių ir kroviklių surinkimo bei perdirbimo. Jie pažymi, jog per metus pasaulyje susidaro apie 50 mln. metrinių tonų elektronikos atliekų, o vienam asmeniui vidutiniškai jų tenka daugiau nei 6 kg. Europoje 2016 m. susidarė 12,3 mln. metrinių tonų elektroninių atliekų – po 16,6 kg vienam gyventojui. Sausį priimtoje rezoliucijoje dėl Europos žaliojo kurso EP paragino iš esmės sumažinti gamybos ir vartojimo poveikį aplinkai, efektyviau naudoti išteklius ir vengti atliekų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close