Prienų 206 – osios kuopos Jaunųjų šaulių sąskrydis Skriaudžiuose 2019 ,,Speigas‘‘

2019 m. gruodžio 20-22 dienomis Skriaudžių apylinkėse vyko Prienų 206 – osios kuopos Jaunųjų šaulių sąskrydis – pratybos, kuriose dalyvavo 50 jaunųjų šaulių. Tai Prienų rajone veikiančių mokyklų neformaliojo ugdymo jaunųjų šaulių mokymo programos mokiniai, 206 – osios kuopos jaunieji šauliai, svečiai Kauno miesto, rajono jaunieji šauliai. Mokymai prasidėjo gruodžio 20 dieną: į pratybų pasiruošiamąsias užduotis kibo jaunesnieji vadai, padedami savo vyresnių draugų iš Lietuvos kariuomenės, kurie patys planavo, parinkinėjo maršrutus kitos dienos žygiui (vadovas Žydrūnas Šakočius). Stovykla įsikūrė Veiverių Kultūros ir laisvalaikio centre, esančiuose Skriaudžiuose. Kitądien prie jų prisijungė ,,Pagrindinės jaunųjų šaulių pajėgos“: Prienų rajono jaunųjų šaulių būreliai su savo vadovais priešakyje, Prienų miesto vadovas Tomas Stanevičius, Išlaužo vadovas Rolandas Meškauskas, Stakliškių vadovas Gintautas Sodaitis ir Jiezno vadovas Sigitas Žalys. Stovyklai vadovavo Skriaudžių ir Veiverių Jaunųjų Šaulių būrelių vadovas Žydrūnas Šakočius. Įvykus iškilmingam sąskrydžio atidarymui, sugiedojus Lietuvos valstybės himną bei iškilmingai pakėlus LR ir LŠS vėliavas, prasidėjo pratybos, kurių metu jaunieji šauliai gerino fizinį jaunųjų šaulių pasirengimą, mokėsi orientuotis vietovėje, pratinosi laikytis drausmės ir saugumo žygiuose, pakartojo išmoktus dalykus vasaros pakopinėse stovyklose.

Užsiėmimus padėjo pravesti Savanoriai instruktoriai iš Lietuvos kariuomenės: Adolfas Vaičiūnas ir Mantvydas Žemaitis. Taktinės medicinos mokė 2- osios rinktinės Kauno PMP būrio jaunosios šaulės Paulė Lapinskaitė ir Beatričė Rinkevičiūtė. Mūsų maitinimu rūpinosi – skaniai pagamino troškinį ir šaulišką košę- 206- osios kuopos šauliai Saulius Pagirys, Linas Šapalas bei j. šaulė Aistė Stabačinskaitė.

Pratybų rutina buvo praskaidrinta ir sportiniais žaidimais. Gruodžio 21 dieną vyko stalo teniso varžybos, kurias organizavo Išlaužo būrelio vadovas Rolandas Meškauskas. Suvedus rezultatus, buvo nustatyti nugalėtojai: trečioji vieta atiteko jaunajam šauliui Linui Jasinskui iš Išlaužo, antrą ir pirmą vietas pasidalino jaunieji šauliai iš Skriaudžių – Aivaras Strasevičius ir Marijus Nickus.

Vakarop, besiruošiant naktiniam žygiui, jaunieji šauliai klausė patriotiškumo-pilietiškumo paskaitos ,,Pilietinės visuomenės vertybės” bei susipažino su Prienų krašto Šaulių istorija nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. iki šių dienų, (vedė Jiezno būrelio vadovas, istorijos mokytoja Sigitas Žalys). Rytojaus dieną (sekmadienį) jaunieji šauliai, kurie jau buvo grįžę iš naktinio žygio, žygiavo į rytines Šv. mišias Skriaudžių bažnyčioje.

Grįžus iš bažnyčios, kol virė pietūs, vyko kitos plane numatyti užsiėmimai ir varžybos: situacinio šaudymo rungtis bei šaudymo iš pneumatinio šautuvo rungtis (rungtims vadovavo Prienų būrelių vadovas Tomas Stanevičius). Situaciniame šaudyme trečią vietą užėmė prieniškis Lukas Liūlys, antras buvo Žilvinas Valaitis iš Veiverių JŠ būrelio, o pirmoji vieta atiteko Kasparui Žukauskui iš Prienų. Šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybose trečias buvo Gabrielius Gempler iš Išlaužo JŠ būrelio. Antros vietos nugalėtoja buvo prieniškė Monika Janušauskaitė Prienų JŠ būrelio, o vienu tašku ją aplenkė pirmos vietos nugalėtoja Aistė Stabačinskaitė iš Jiezno JŠ būrelio .

Nors oras ir nebuvo ,,speigiškas”( ypač paskutinę dieną, nes lijo),bet nuotaikos buvo pakilios, vistiek stovyklos dalyviai ruošiasi naujiems iššūkiams.

Visų stovyklautojų vardu dėkojame mus priėmusiems skriaudžiškiams, LŠS 2 –osios šaulių rinktinės vadovybei ir administracijai už paramą, kurios reikėjo organizuojant šias pratybas. Ačiū sakome ir aktyviems jauniesiems šauliams, kurie pageidavo tokių pratybų, aktyviai prisidėjo prie šio renginio planavimo.

Sąskrydžio organizatoriai

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close