Svarbesni 2019 metų gruodžio mėnesio darbai

Gruodžio 3 d. vyko Prienų r. savivaldybės studijų rėmimo programos vykdymo komisijos posėdis, kuriame skirta parama studijoms trims studentams.

Gruodžio mėn. pagal Pasaulio laimės indekso metodiką pirmą kartą Lietuvoje apskaičiuotas ir pristatytas Prienų rajono savivaldybės gyventojų laimės indeksas. Nustatytas Prienų krašto gyventojų laimės indeksas – 6,2 balo iš 10-ies, visos Lietuvos laimės indeksas yra 6,15. Iniciatyvinės kraštiečių grupės „Laimingas Prienų kraštas“ iniciatyva reprezentatyvią apklausą šių metų spalio–lapkričio mėnesiais atliko tyrimų bendrovė „RAIT“.

Gruodžio 6 d. Prienų Laisvės aikštėje įžiebta Kalėdų eglė.

Gruodžio 7–8 dienomis Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko 2019 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ nacionalinis turas. Renginyje dalyvavo 58 geriausi Lietuvos šokių kolektyvai.

Gruodžio 12 d. Prienų r. savivaldybės mero A. Vaicekausko iniciatyva su Savivaldybės administracijos vadovais, specialistais, darbų rangovais, projektuotojais aptarti baseino Prienuose statybos klausimai.

Gruodžio 12 d. Prienų r. savivaldybėje vyko Verslo tarybos posėdis. Keletą valandų trukusios diskusijos metu kalbėta apie rengiamą ilgalaikį savivaldybės strateginį plėtros planą, svarbiausias vystymosi kryptis, į kurias bus nukreiptos didžiausios investicijos Prienų rajone, infrastruktūros tvarkymą, baseino statybos, Revuonos gatvės remonto ir viešųjų erdvių atnaujinimo Prienuose bei Jiezne projektus, švietimo paslaugų kokybę ir tęstinumą, turizmo perspektyvas, glaudesnį bendradarbiavimą su ūkininkais ir verslu.

Gruodžio 12 d. vykusiame šiais metais paskutiniame Prienų r. savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos posėdyje buvo paskirstytos likusios Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo lėšos.

Gruodžio 13 d. Švietimo skyrius organizavo mokyklų direktorių ir pavaduotojų ugdymui išvažiuojamąjį pasitarimą-seminarą „Edukacinių erdvių įtaka ugdymo kokybei. Patirtinis ugdymas matematikos pamokose“ Raseinių r. savivaldybėje.

Gruodžio 13 d. Stakliškėse įžiebta Kalėdų eglė, vyko atnaujinto Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro atidarymas ir tradicinis padėkos vakaras „Po angelo sparnu“.

Gruodžio mėn. vyko Prienų r. savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos (JRT) posėdis, kuriame buvo apsvarstyti JRT veiklos, planuojamų darbų, biudžeto 2020 metams ir lėšų poreikio, jaunimo užimtumo skatinimo ir kiti klausimai.

Gruodžio 14 d. vyko Prienų rajono snukerio (angliškojo biliardo) čempionato Savivaldybės mero taurei laimėti uždarymas. Čempionatą organizavo biliardo klubas „Prienai“.

Gruodžio 15 d. Prienuose vyko pažintinės orientavimosi varžybos „Senių besmegenių rebusas“, kurias organizavo Prienų kultūros ir laisvalaikio centras. Varžybose dalyvavo 9 komandos, kurios automobiliais važinėjo po rajoną ir sprendė užduotis, skatinančias geriau pažinti Prienų krašto kultūrinį palikimą.

Gruodžio 16 d. Švietimo pagalbos tarnyboje vyko Švietimo skyriaus, Švietimo pagalbos tarnybos darbuotojų ir mokyklų vadovų pasitarimas dėl projekto „Lyderių laikas 3“ stažuočių organizavimo. 2020 m. Prienų r. švietimo įstaigas aplankyti ketina 7 Lietuvos savivaldybių švietimo darbuotojų komandos.

Gruodžio 19 d. vyko Savivaldybės tarybos posėdis. Jame svarstytas 21 klausimas. Tarybos sprendimu suteiktas Prienų miesto garbės piliečio vardas (po mirties) Aleksandrui Sinkevičiui – Stakliškių midaus gamyklos įkūrėjui ir ilgamečiam jos vadovui. Posėdyje patvirtintos Jaunimo organizacijų veiklos aktyvinimo ir Kūno kultūros ir sporto veiklos aktyvinimo programų lėšomis finansuojamų projektų paraiškų vertinimo komisijos, pritarta sprendimo projektui, kuriame numatyta, kad Prienų rajono savivaldybė tampa viešosios įstaigos Krepšinio sporto klubo „Prienai“ dalininke, patvirtinti Savivaldybės 2019 m. biudžeto pakeitimai, taip pat UAB „Prienų vandenys“ 2019–2021 m. veiklos planas.

Gruodžio 20 d. į Prienų rajono savivaldybę atkeliavo Betliejaus taikos ugnis. Jaunieji Prienų „Žiburio“ gimnazijos skautai, perduodami Betliejaus taikos ugnį Savivaldybės merui A. Vaicekauskui, linkėjo, kad ši ugnis skleistų tikėjimą, viltį ir ramybę bei padėtų kiekvienam surasti tikrąsias vertybes, įkvepiančias ir vienijančias daryti gerus darbus, gyventi taikoje.

Gruodžio 20 d. Prienų r. savivaldybės vadovai sukvietė visus Prienų r. neįgaliųjų draugijų ir skyrių pirmininkus, kad padėkotų už partnerystę, bendradarbiavimą, nuoširdų ir neatlygintiną darbą.

Gruodžio mėnesį paskirstytos lėšos Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 metų projektams. Pateikti keturi projektai, paskirstyta 52560 Eur (iš valstybės biudžeto 43800 Eur, iš savivaldybės biudžeto 8760 Eur).

Gruodžio mėnesį neįgaliesiems pritaikyti paskutiniai 2019 metais numatyti būstai. Iš viso 2019 m. pritaikyta 11 būstų neįgaliesiems Prienų m., Jiezne, Stakliškių, Balbieriškio, Naujosios Ūtos seniūnijose.

Gruodžio mėn. iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo išdalinta apie 15 tonų paramos maisto produktais ir 3050 vienetų higienos prekių.

Įgyvendinant projektą „Nemuno upės pakrantės ir Revuonos parko bei jo prieigų sutvarkymo ir pritaikymo bendruomenės ir verslo poreikiams“ baigti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio paminklo prieigų ir Revuonos parko bei jo prieigų įrengimo darbai.

Baigti Veiverių KLC Skriaudžių mokyklos-darželio korpuso naujos stogo dangos įrengimo darbai.

Gruodžio 27 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko tradicinis nemokamas šventinis vakaras visuomenei „Žiemos mozaika“. Šventinio renginio metu buvo pagerbti ir apdovanoti 22 Prienų r. savivaldybės kalėdinės aplinkos kūrimo konkurso „Lai ateina šventės žiburiuotos“ nugalėtojai iš rajono seniūnijų.

Gruodžio 30 d. vyko paskutinis Savivaldybės tarybos posėdis. Jame svarstyta 12 klausimų. Posėdyje patvirtinti paskutiniai 2019 m. biudžeto pakeitimai, Religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo tvarkos aprašas, pritarta penkių bendruomenių vietos plėtros projektams, vidaus sandoriui su UAB „Prienų butų ūkis“ dėl Prienų rajono savivaldybės šaligatvių ir žaliųjų plotų priežiūros vykdymo.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close