Prieškalėdiniame posėdyje – šventinės nuotaikos ir rimti sprendimai

Gruodžio 19 d. vykusio Prienų r. savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo 22 sprendimų projektai. Vieną klausimą išbraukus iš darbotvarkės, priimtas 21 sprendimas.

A. Sinkevičiui suteiktas Prienų miesto garbės piliečio vardas

Atsižvelgiant į Prienų miesto garbės piliečio vardo suteikimo ir Prienų rajono savivaldybės apdovanojimo „Dėkingumas“ skyrimo darbo grupės siūlymą, nutarta suteikti Prienų miesto garbės piliečio vardą (po mirties) Aleksandrui Sinkevičiui, Stakliškių midaus gamyklos įkūrėjui ir ilgamečiam jos vadovui. Šis apdovanojimas bus įteiktas Vasario 16-osios iškilmių metu.

Savivaldybė tampa vieno klubo dalininke, kito – savininke

Posėdyje patvirtintos Jaunimo organizacijų veiklos aktyvinimo programos lėšomis finansuojamų projektų ir Kūno kultūros ir sporto veiklos aktyvinimo programos lėšomis finansuojamų projektų paraiškų vertinimo komisijos. Pirmojoje dirbs penki nariai, kurie buvo išrinkti iš aštuonių kandidatų, antrojoje – septyni (išrinkti iš devynių pasiūlytų). Jaunimo organizacijų veiklos aktyvinimo programos lėšomis finansuojamų projektų paraiškų vertinimo komisijoje dirbs R. Pavlavičienė, R. Revuckienė, V. Stasytienė, J. Strampickas ir R. Šiugždinis. Kūno kultūros ir sporto veiklos aktyvinimo programos lėšomis finansuojamų projektų paraiškų vertinimo komisijoje dirbs D. Damijonaitytė, A. Gataveckienė, V. Naudžiūtė, V. Slauta, I. Urbanavičienė, A. Urbonienė ir V. Zujienė.

Balsų dauguma (16 pritarus, dviem – ne, dviem susilaikius ir keturiems nebalsavus) pritarta sprendimo projektui, kuriame numatyta, kad Prienų rajono savivaldybė tampa viešosios įstaigos Krepšinio sporto klubo „Prienai“ ketvirtąja dalininke ir perduoda viešajai įstaigai 600 eurų vertės piniginį įnašą. Šis sprendimas turėtų užtikrinti VšĮ Krepšinio sporto klubo „Prienai“ veiklos tęstinumą ir skaidrumą, nes Prienų rajono savivaldybė turės tiesioginę ir lemiamą įtaką VšĮ Krepšinio sporto klubo „Prienai“ sprendimų priėmimui, veiklos priežiūrai ir kontrolei.

Taryba patvirtino viešosios įstaigos „Prienai“ dalininko teisių perleidimo sutartį. Šia sutartimi Prienų rajono savivaldybė neatlygintinai perima įstaigos dalis iš VšĮ „Prienai“ dalininko Adomo Kubiliaus ir tampa VšĮ „Prienai“ savininke. Planuojama, kad ateityje VšĮ „Prienai“ vykdys Prienų rajono savivaldybės turizmo ir verslo informacijos centro veiklą.

Patvirtinti Savivaldybės 2019 m. biudžeto pakeitimai

Taryba vienbalsiai pritarė, kad Išlaužo pagrindinės mokyklos didžiausias leistinas pareigybių skaičius būtų padidintas 1 pareigybe iki 31,3. Mokykla gauna finansavimą iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos projektui, kurį įgyvendins bendradarbiaudama su trimis Kauno miesto darželiais. Projekto įgyvendinimui reikalinga 1 auklėtojo padėjėjo pareigybė, kuri bus finansuojama projekto lėšomis.

Tarybos nariai pritarė Savivaldybės 2019 m. biudžeto pakeitimams, Savivaldybės turto perdavimui valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise rajono sveikatos, švietimo ir kultūros įstaigoms, rajono neįgaliųjų draugijai.

Taryba priėmė sprendimą neskelbiamų derybų būdu įsigyti pastatą – gyvenamąjį namą ir jam priskirtą žemės sklypą buvusiame kariniame miestelyje. Minėtas pastatas kelia pavojų aplinkiniams, gadina miesto įvaizdį. Ilgų derybų su pastato savininku metu buvo susitarta, kad pastatą įsigis Prienų rajono savivaldybė. Planuojama pastatą nugriauti, o teritoriją sutvarkyti ir pritaikyti verslo plėtrai.

Pasibaigus sutarčiai su įmone, teikusia vietinės reikšmės kelių ir gatvių projektavimo paslaugas, Tarybos nariai pritarė, kad būtų vykdomas atviras konkursas ir sudaroma nauja sutartis su geriausią kainą pasiūliusiu projektavimo paslaugų teikėju. Planuojamas sutarties terminas – 12 mėnesių, su galimybe pratęsti sutartį 2 kartus po 12 mėnesių. Planuojama pirkimo vertė visam sutarties terminui, įvertinant ir pratęsimus, – 300 tūkst. eurų su PVM.

Be diskusijų Tarybos nariai patvirtino Apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą, kuriame – 36 objektai. Į sąrašą įtrauktam nekilnojamajam turtui nuo 2020 metų bus taikomas 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės tarifas.

Patvirtintas UAB „Prienų vandenys“veiklos planas, patikslinti Tarybos sprendimai

Prieš tvirtinant UAB „Prienų vandenys“ 2019–2021 metų veiklos planą, Tarybos nariai įmonės vadovo klausinėjo, ką daryti, kad vandens kaina sumažėtų. Pasak l. e. direktoriaus pareigas P. Mitkevičiaus, vandens kaina nesikeičia nuo 2012 m., tačiau tikėtis, kad ji mažės, neverta – nors vartotojų daugėja, tačiau suvartojama mažiau vandens, daug įmonės kaštų reikalauja senų tinklų remontas. Direktorius pasidžiaugė, kad labai padidėjo vandens ir nuotekų tinklai, tačiau tinklų plėtra reikalauja ir didesnių eksploatavimo išlaidų. Į klausimą, ar Prienų rajono savivaldybei nereikės mokėti baudų už nevisiškai įsisavintas ES lėšas, buvo atsakyta, kad minimalūs reikalavimai buvo įgyvendinti. ,,Prienų vandenų“ 2019–2021 m. veiklos planas patvirtintas vienbalsiai.

Taryba pritarė, kad bendruomenei „Veiverių kraštas“ valdyti ir naudoti panaudos teise 10 metų būtų perduota Prienų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausanti ir šiuo metu Prienų r. Veiverių Antano Kučingio meno mokyklos patikėjimo teise valdoma negyvenamoji patalpa, esanti Kauno g. 54, Veiveriuose.

Tarybos nariai pritarė, kad būtų pakeistas Prienų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 27 d. sprendimas – pakeista Prienų rajono savivaldybės neįgaliųjų reikalų komisijos sudėtis. Dabar vietoje Aušros Žiurauskaitės komisijoje dirbs Giedrė Aukštakalnė, Prienų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti funkcijas, susijusias su neįgaliųjų būsto klausimais.

Taryba pakeitė ir 2017 m. lapkričio 30 d. priimtą sprendimą „Dėl viešosios įstaigos Prienų ligoninės valdymo struktūros ir pareigybių sąrašo patvirtinimo“. Pasikeitus pareigybių pavadinimams, pakeisti keturi pareigybių sąrašo punktai. Jie išdėstyti taip: Biomedicinos technologas (buvo Klinikos laborantas), Radiologijos technologas (buvo Radiologijos laborantas), Vyresnysis biomedicinos technologas (buvo Vyresnysis klinikos laborantas), Vyresnysis radiologijos technologas-radiologijos technologas (buvo Vyresnysis radiologijos laborantas-radiologijos laborantas).

Atsižvelgiant į Nacionalinės mokėjimo agentūros raštą, kuriuo prašoma patikslinti Savivaldybės tarybos 2019-02-14 sprendimo Nr. T3-26 „Dėl pritarimo projektui „Prienų rajono dalies sausinimo tinklo ir melioracijos griovių rekonstrukcija“ 2 punktą. Šį punktą siūloma išdėstyti taip: „Užtikrinti 21,1 proc. projekto išlaidų bendrąjį finansavimą ir įsipareigoti padengti netinkamas finansuoti, bet šiam projektui įgyvendinti būtinas išlaidas, jeigu tokių bus, ir tinkamas išlaidas, kurių nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos.“ Sprendimo projektui pritarta.

Tarybos nariai pritarė ir Prienų rajono savivaldybės tarybos 2019-02-14 sprendimo Nr. T3-35 pakeitimui, kuriame 2019 m. melioracijai skirtų lėšų paskirstymas išdėstytas nauja redakcija.

Taip pat buvo pakeistos Jiezno seniūnijos Vėžionių kaimo Mokyklos gatvės geografinės charakteristikos (gatvė pratęsiama iki kelio, esančio tarp Gėlių g. ir Lankų g.).

Po Tarybos posėdžio buvo išklausyta informacija, atsakymai į paklausimus, taip pat Taryba balsavo dėl įpareigojimo administracijai parengti sprendimo projektą pagal Vyriausybės atstovo reikalavimą, kad būtų atlikti administracijos struktūros pakeitimai ir Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius būtų tiesiogiai pavaldus administracijos direktoriui. Savivaldybė laikosi pozicijos, jog tai savivaldą varžantis teisės aktas, todėl daugumos Tarybos narių balsais tokiam siūlymui nepritarta.  

Per Tarybos posėdžio pertrauką politikus su kalėdinėmis lauktuvėmis aplankęs Kalėdų Senelis ir jo palyda linkėjo gražių švenčių, sėkmingų ir darbingų ateinančių metų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close