TALENTŲ SAMBŪRIS. Jaunieji muzikantai skina laurus

Gabių ir talentingų vaikų yra visur. Tačiau daugiausia gabių menui ir muzikai yra Birštone ir Veiveriuose. Jie matomi ir girdimi ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. Šių metų balandžio 13 dieną grupė gabiausių Lietuvos vaikų, tarp jų ir Veiverių A. Kučingio muzikos mokyklos bei Birštono meno mokyklos jaunieji pianistai dalyvavo Lione vykusiame 27-ame tarptautiniame pianistų konkurse „Grand Concours International de Piano”, kurį rengia Liono konservatorijos profesorė Svetlana Eganian.

 

A. Kučingio meno mokyklos perliukai

Praėjusiais metais Birštone vykusio tarptautinio pianistų konkurso organizatoriai – Veiverių meno mokyklos direktorius Mindaugas Labanauskas ir mokytoja Rasa Derbutienė – pakvietė profesorę Svetlaną Eganian vadovauti Birštono konkurso „Musica pianoforte” žiuri komisijai. Užsimezgė šilta pažintis ir tokiu būdu konkurso prezidentės ir meno vadovės buvo pakviesti į konkursą Lione. Prof. S. Eganian atkreipė dėmesį, kad Lietuvos vaikai yra labai muzikalūs, gabūs ir talentingi. Todėl visi iš mūsų šalies į konkursą atvykę vaikai turėjo išskirtinę teisę dalyvauti mini finale ir gauti kvietimus į didįjį finalą, kuris vyks Paryžiuje.

Konkurso dalyviai grojo Liono priemiesčio viloje, kurioje įsikūrusi muzikos asociacija „Appassionata”.

A. Kučingio meno mokyklos muzikos mokytojos Rūtos Bimbaitės padedami susipažinkime su šauniomis jaunosiomis pianistėmis.

Pianisčių ansamblyje „Veiverių triolė“ šešiomis rankomis kūrinius atlieka  penktokės Mingailė Skiečiūtė ir Paulina Simonavičiūtė bei trečiokė Faustė Simonavičiūtė, kurias grojimo moko puikios jų mokytojos Rūta Bimbaitė ir Renata Morkūnienė.

Pasak mokytojos R. Bimbaitės, fortepijoninis ansamblis „Veiverių triolė” susibūrė praėjusiais mokslo metais. Ansamblį lydėjo sėkmė net trijuose tarptautiniuose konkursuose: I vieta fortepijoninių ansamblių 6-ioms ir 8-ioms rankoms konkurse Marktoberdorfe Vokietijoje, II vieta jaunimo konkurse „Su muzika per Europą” Vilniuje ir II vieta konkurse „Musica pianoforte” Birštone.

Sėkmė muzikinėse varžybose ir darbščios jų mokytojos įkvepia mergaites muzikuoti drauge ir toliau. Jos kviečiamos dalyvauti daugelyje renginių Prienų rajone. Mergaitės groja ir kituose kameriniuose ansambliuose.

Liono konkurse ansamblis „Veiverių triolė” pelnė pirmąją vietą ir medalį, o jų konkurentės, praėjusiais metais Birštone laimėjusios Grand prix jaunosios pianistės iš Garliavos muzikos mokyklos Lione buvo antros.

Ansamblis dar šį pavasarį ketina dalyvauti ir kitose tarptautinėse jaunųjų muzikantų varžybose.

Konkurso metu Lione solo pianinu skambino moktojos R. Bimbaitės mokinė Paulina Simonavičiūtė. Ji atliko J. Haidno „Sonatą“ ir pelnė trečiąją vietą. Paulina dar muzikuoja ir dalyvauja konkursuose kameriniame ansamblyje su klasės draugu, grojančiu fleita.

Kaip solistė gerai pasirodė ir mokytojos R. Derbutienės auklėtinė Viktorija Dabušinskaitė, kuri yra  viena ryškiausių ir talentingiausių Veiverių A.Kučingio meno mokyklos mokinių. Groti fortepijonu Viktorija pradėjo būdama 8 metų. Jau antroje klasėje gabi mergaitė dalyvavo tarptautiniame konkurse „Ciudad de San Sebastian-Donostia Hiria“ San Sebastiano mieste Ispanijoje, kur laimėjo II vietą.2009 m. Viktorija laimėjo I vietą tarptautiniame konkurse „Italia Award“ Pineto mieste (Italija),2010 m. – II vietą ansamblių konkurse Marktoberdorfe (Vokietija).2011 m. Viktorija pakartojo savo laimėjimą „Italia Award“ konkurse solistų kategorijoje ir dar pelnė II vietą ansamblių kategorijoje. Tais pačiais metais tarptautiniame „Olimpo musicale“ konkurse laimėtas diplomas, o 2012 m. – I vieta respublikiniame konkurse „Linksmieji pirštukai“.

Liono konkurse Viktorija skambino J. Haidno „Sonatą“ ir pelnė trečiąją vietą.

 

Šaunieji birštoniečiai

Malonu pasidžiaugti, kad labai gabių ir talentingų vaikų mokosi Birštono meno mokykloje. Į konkursą Prancūzijoje važiavo perspektyvūs ir talentingi vaikai: Rokas Zdanavičius (mokyt. Renata Bivainienė) ir Splendid Mykolas Didla (mokyt. Dalia Laimutė Jegelevičienė), lydimi muzikos mokytojos Dalios Jegelevičienės ir savo mamyčių. Ir Rokas (atliko E. Grygo valsą) ir Splendid Mykolas ( grojo G. F. Hendelio „Rygodonas“) laimėjo medalius ir diplomus, kuriais labai džiaugėsi. Juk malonu, kai tarptautiniame konkurse esi gerai įvertinamas. Tai didelis pasiekimas ir motyvacija toliau mokytis ir domėtis muzika.

Pasak mokytojos, Rokas turi gerų muzikinių duomenų ir gabumų, o taip pat labai stengiasi. Potraukį ir talentą muzikai tikriausiai paveldėjo iš giminaičių, tarp kurių yra nemažai žinomų muzikantų.

Rokas muzikos mokosi jau ketvirtus metus, yra labai darbštus ir talentingas vaikas.

Splendid Mykolas labai žingeidus ir aktyvus vaikas, visur nori dalyvauti ir būti matomas. Birštono meno mokykloje lanko mušamųjų klasę, o vėliau susidomėjo ir fortepijonu, kuriuo mokosi groti ir jo jaunesnioji sesė. Kaip gabus ir talentingas mokinys beveik iš karto tapo antroku.

– Splendid visur dalyvauja, groja su įvairiais ansambliais, o šis konkursas buvo rimtas išbandymas, kur jis puikiai pasirodė, – džiaugėsi mokinio laimėjimu mokytoja D. Jegelevičienė.

Mokytoja pastebėjo, kad berniukų pasiekimais ir mokslu labai domisi bei daug padeda jų mamytės Daina ir Diana. Mamų palaikymas vaikams labai svarbus.

 

Apdovanojimus pelnė ir kiti jaunieji talentai

Balandžio mėnesį ir daugiau Birštono meno mokyklos vaikų dalyvavo konkursuose ir užėmė prizines vietas. Mokyklos direktorė Laimutė Raugevičienė pasakojo, kad jaunoji dainininkė Emilija Radvilavičiūtė „Giesmių giesmelės“ konkurse tapo viena iš laureatų (konkurse dalyvavo 94 dainininkai).

Sėkmė lydėjo ir akordeonistus. Paulius Černevičius dalyvavo tarptautiniame akordeonistų konkurse Kroatijoje (Pulos mieste) ir laimėjo III vietą. Be to, Paulius ir Jurgita Uzelman dalyvavo ir akordeonistų konkurse Lenkijoje (Gižiko mieste).

Pasak Birštono meno mokyklos direktorės, yra daug gabių muzikai ir talentingų vaikų, tačiau dažnai išvykti į aukšto lygio konkursus nėra galimybės. Nepaisant to, meno mokyklos auklėja ir tobulina jauną žmogų, užima laisvalaikį, praplečia akiratį ir suteikia daugiau galimybių gyvenime. Tad sėkmės mokytojams ir tėveliams ugdant jaunuosius talentus.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close