Pasitikrinkite, ar darote šias 3 klaidas besirinkdamos makiažo pagrindą

Nors apie tinkamą makiažo pagrindo pasirinkimą, tolygų jo padengimą ir net taisyklingąnuvalymą jau rašyta ne kartą, „Mary Kay“ vizažistė pastebi, jog moterys vis dar daro kelias esmines klaidas. Nors dauguma jų turi sukaupusios nemažą žinių bagažą, tačiau nežino, kaip tinkamai jomis naudotis, o praleidus vos kelis žingsnius arba juos padarius ne taip, visas likęsmakiažas gali toli gražu neatitikti lūkesčių. 

„Makiažo pagrindas – vienas svarbiausių produktų moters kosmetinėje. Jeigu jis parinktas ir naudojamas tinkamai – visa kita yra tik detalės. Tačiau dažnai pastebiu, kad moterys, nors ir turi daug žinių ir nemažą pasirinkimą, vis tiek pradeda ne nuo to galo.Pirmiausia kiekvienai reikėtų gerai išanalizuoti savo veido odą: jo atspalvį, potonį ir mažus trūkumus“, – pasakoja „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudienienė-Selena. 

Kokios yra pagrindinės klaidos, kurias dauguma moterų kartoja nuolat ir kaip reikėtų jų išvengti, norint atrasti tobulai tinkantį atspalvį jūsų odai ir kasdieną mėgautis makiažu be trūkumų?

1. Moterys nesupranta, ką reiškia skaičiukai ir raidės pažymėtos ant makiažo pagrindo pakuotės

Viena didžiausių klaidų, kurias daro moterys – neįsigilinimas į užrašus, esančius ant pakuočių. Pirmasis žingsnis tinkamo makiažo pagrindo link – tinkamas gamintojų nurodymų perskaitymas.  

„Skysto makiažo pagrindo pakuotės gali išties susukti galvą – daugybė skirtingų skaičiukų ir raidžių, tikrai nepalengvina situacijos, jei nežinai, ką jie reiškia. Todėl atėjus į parduotuvę, rinktis makiažo pagrindo, jau reikia žinoti, į ką atkreipti dėmesį. Juk konsultantė ne visada bus pašonėje ir padės tinkamai apsispręsti. Tuo labiau, šiais laikais vis daugėja užsiėmusių moterų, kurios ne tik drabužius, bet ir kosmetiką perka internetu. Todėl, jeigu nenorite pinigų išmesti į orą – turite žinoti kelis esminius dalykus“, – sako J. Liaudienienė-Selena.

Kokius ženklus, esančius ant pakuotės ar dėžutės, reikia žinoti? 

„Dažniausiai ant makiažo pagrindo pakuotės yra trys ženklai: žodis, raidė ir skaičius. Pavyzdžiui, IVORY/BEIGE, C/W/N, 110. Pirmasis žodis IVORY arba BEIGE, reiškia tavo odos atspalvį – t.y. IVORY – dramblio kaulo, BEIGE – smėlio spalva. Toliau esančios raidės C,W,N – reiškia tavo veido toną: C – šaltas, W – šiltas, N – neutralus. O skaičius gale reiškia šviesumą arba tamsumą, kuo skaičius didesnis – tuo makiažo pagrindas bus tamsesnis. Sakykime 100 bus skirtas kur kas šviesesnės odos savininkėms nei 130. Tačiau renkantis, kurio skaičiaus makiažo bazė jums tinkamiausia, ją išbandykite tepdamos ne ant riešo, o ant kaklo, prie pat žandikaulio linijos. Užtepusios išeikite į natūralią dienos šviesą, taip aiškiai pamatysite, ar jums reikia šviesesnio, ar tamsesnio atspalvio“, – pataria vizažistė. 

2. Netinkamai nustatomas odos atspalvis

Tinkamai nustatyti savo veido odos atspalvį daugumai moterų vis dar yra gana sudėtinga. Tačiau tai yra labai svarbus ir esminis žingsnis. 

„Egzistuoja du pagrindiniai veido odos atspalviai – dramblio kaulo ir smėlio spalvos. Dramblio kaulo atspalvį dažniausiai turi šaltesnių kraštų moterys, skandinavės. Jis yra šaltesnis, gerai įsižiūrėjus linkęs į mėlynumą. O smėlio spalvos atspalvis – šiltas. Tokį odos atspalvį dažniausiai turi pietietės, šiltųjų kraštų gyventojos“, –  sako vizažistė. 

Netinkamai nustačius odos atspalvį galime pastebėti „kaukės“ efektą arba pernelyg baltą veidą, taip pat dažnai išryškėja oranžiniai atspalviai, bei įvairūs veido trūkumai, kuriuos norėjote paslėpti. 

3. Netinkamai pasirenkamas odos potonis

Gali atrodyti, jog mūsų odos spalva keičiantis sezonams – taip pat keičiasi, tačiau iš tikrųjų potonis nėra jūsų įdegio ar jo nebuvimo ryškumas. Tai natūralus, prigimtinis žmogaus odos potonis, kurie skirstomi į tris grupes: šiltą, šaltą ir neutralų. 

Tačiau jį nustatyti yra ne taip paprasta, tam yra sukurtas net atskiras mokslas – koloristika, tačiau koloristą pasisamdyti gali ne kiekviena, todėl yra dar vienas, kiek paprastesnis būdas, sužinoti savo odos potonį. 

„Pažiūrėkite į riešų vidinę pusę, ten kur matosi jūsų kraujagyslės. Mūsų kūnu teka dviejų tipų kraujas – venozinis ir arterealinis. Vienas  yra prisotintas CO2, kitas yra prisotintas deguonies. Būtent nuo to ir keičiasi kraujo atspalvis venose. Melsvas ir žalsvas. Kokių atspalvių labiau matosi, toks bus ir tavo odos potonis. Jeigu matosi labiau šaltesnės, melsvos venos – vadinasi, jūsų odos potonis bus šaltesnis, jei žalsvas – vadinasi šiltesnis. Jeigu abiejų spalvų matosi maždaug vienodai, vadinasi, jūsų odos tonas yra neutralus“, –  pataria vizažistė. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close